skribents007.1s.lv

 


Notiks skaistāko operešu melodiju koncerts! 27.novembrī Ziemeļblāzmā.27. novembrī plkst.19:30 kultūras pilī Ziemeļblāzma notiks krāšņs operešu melodiju koncerts, kurā klausītāji varēs baudīt skaistākās Johana Štrausa, Ferenca Lehāra, Karla Millekera, Emeriha Kalmana, Žaka Ofenbaha un Niko Dostāla operešu ārijas, duetus, orķestra skaņdarbus un deju priekšnesumus. Koncertā piedalīsies skatītājiem labi pazīstami solisti – Sonora Vaice, Ingus Pētersons, Nauris Indzeris, Juris Ādamsons, gan arī jaunie mākslinieki, kuriem šī ir pirmā sastapšanās ar opereti. Koncertu vadīs aktieris Zigurds Neimanis, bet pie orķestra diriģenta pults būs Guntars Bernāts.
Latvijā atkal skan operete! Rīgas Muzikālais teātris aicina Jūs atsaukt atmiņā, cik skaista ir Latvijā nedaudz aizmirstā, bet klausītāju sirdīs skanošā operešu mūzika. Koncerta „Štrauss, Lehārs un …” klausītāji tiks aicināti doties ceļojumā uz brīnišķīgo operetes pasauli – tur, kur valda labs garastāvoklis, smaidi, glāzēs dzirkstī šampanietis, skan burvīga mūzika, kur notiek vieglprātīgi pārpratumi un ilgošanās pēc patiesām, dziļām jūtām. Operete ir tas burvju žanrs, kas piedāvā gandrīz neticamus sižetus, kam parasti paredzamas laimīgas beigas.
Mūs gaida tikšanās gan ar populāriem un skatītāju iemīļotiem solistiem – Sonoru Vaici, Ingusu Pētersonu, Nauri Indzeri, Juri Ādamsonu, kuri savu meistarību ir apliecinājuši operas un operetes uzvedumos Latvijā un ārpus tās robežām. Koncertā dzirdēsim arī  jaunos māksliniekus, kuriem šī ir pirmā sastapšanās ar opereti – Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas Akadēmijas audzēkņus Lauru Teivāni un Emīlu Kivlenieku, kā arī Tallinas konservatorijas studenti Marlēnu Keini. Viņu izpildījumā koncertā dzirdēsim duetus un operešu ārijas no Johana Štrausa operetes „Sikspārnis”, Ferenca Lehāra operetes „Jautrā atraitne”, Imre Kalmāna operetes „Mārica”, Karla Millekera operetes „Gasparone”, Johana Štrausa operetes „Čigānu barons”, Ferenca Lehāra operetes „Grāfs fon Luksemburgs”, Niko Dostāla operetes „Klīvija”, Imre Kalmāna operetes „Cirka princese”, Žaka Offenbaha operetes „Perikola”, Ferenca Lehāra operetes „Džudīte”, Ferenca Lehāra operetes „Paganini” , Imre Kalmāna operetes „Silva”, kā arī orķestra skaņdarbus no Niko Dostāla operetes „Klīvija” un Johana Štrausa „Pizzicatto polku”.
Bet tas nebūt nav viss – koncerta apmeklētājus gaida arī īpaši dejas priekšnesumi - deja ar svecēm no Imre Kalmana operetes „Bajadēra” un Johana Štrausa valsis no Dienvidiem.
Koncertu vadīs Rīgas muzikālā teātra draugs, tautā iemīļotais aktieris, Zigurds Neimanis, savukārt par koncerta muzikālo noformējumu rūpēsies Operetes orķestris, kura vadība uzticēta RPIVA docentam un orķestra „Gaudeamus” mākslinieciskajam vadītājam Guntaram Bernātam.
Ar šo koncertu Rīgas Muzikālais teātris sadarbībā ar Latvijas operetes fondu vēlas Jums atsaukt atmiņā, cik patiesībā skaista ir nu jau gandrīz 20 gadus Latvijā aizmirstā, bet klausītāju sirdīs skanošā operešu mūzika. Patlaban Latvijā top jauns, inovatīvs muzikāls teātris kā atbilde skatītāju pieprasījumam.
Rīgas Muzikālais teātris šobrīd ir teātris bez savām pastāvīgām telpām, bet ar lielu apņēmību un potenciālu, kā arī jau uzkrātu apliecinošu pieredzi operetes iestudējumu veidošanā, kas guvuši nedalītu skatītāju atsaucību. Kopš 2006. gada teātris ir iestudējis tādas pazīstamas operetes kā F.Lehāra “Grāfs fon Luksemburgs”, J.Štrausa “Čigānu barons”, I.Kalmana “Bajadēra” un “Cirka princese”, uzvedumu “Karmena” pēc Ž.Bizē operas motīviem, kā arī divas koncertprogrammas. Teātra iestudējumus noskatījušies jau vairāk kā 30 000 skatītāji. Kopš 2013. gada teātra juridiskais pamats ir nodibinājums “Latvijas Operetes fonds”. Tā mērķis ir nodrošināt, veicināt un attīstīt mūsdienīga, progresīva, augsti kvalitatīva, profesionāla un pasaulē konkurētspējīga muzikālā teātra darbību Latvijā, pamatojoties uz labākajām Latvijas un pasaules operetes muzikālā teātra žanru tradīcijām.

Biļetes iegādājamas Biļešu Paradīzes kasēs.

Plašāka informācija:

Agija Ozoliņa-Kozlovska,

Latvijas Operetes fonda valdes priekšsēdētāja

mob. 29422672, latv.operetes.fonds@inbox.lv

 

Informāciju sagatavoja:

Mārtiņš Pučka

martinspucka@inbox.lv

mob. 29454978

Komentāri (0)  |  2013-11-19 10:38  |  Skatīts: 1248x         Ieteikt draugiem       TweetMe   
- Pievienot komentāru:

Vārds:

Komentārs:

Drošības kods:

Atpakaļ