skribents007.1s.lv

 


Medus un citas garšas Brīvo Aktieru apvienībā.


Pēc pirmās speciālkorespodenta informācijas seko otrā. Cerams, būs vēl. Pārlūkojot teātru piedāvājumu, atradu neredzētu spēles vietu un iestudējumu. Ceļš ved uz BrIvo Aktieru apvienību Rīgā, Čaka 67/69. Jau no ieejas –iespaids par nopietnu repertuāra teātri, kas šobrīd ziņo par iecerēm līdz jūnija vidum. Tas ir- līdz sezonas beigām.
Garš, diezgan plašs vestibīls, kura ieejai tuvākajā daļā-kase un garderobe, bet tālāk- kafejnīca un pirms izrādes laika pavadīšanas vieta. Uz sienām-  informācija par teātri. Tālākajā galā- mājīgs literatūras stūrītis tiem, kam drukāts teksts nav svešs. Teātra veidotājiem humora izjūta piemīt. Pie vienas sienas- pateicības atbalstītājiem, bet pretējās- rakstiski atteikumi atbalstam  no pašvaldību un valsts finansētām iestādēm. Nopietns sponsors acīmredot ir Rietumu banka, kuras  vārds uz afišām. Ja vairāk pievēršamies teātra kafejnīcai, tad ir viss sortiments, lai labi pavadītu laiku pirms izrādes. Kafejnīcas galvenā rota- bārmenis. Tie, kas atceras- kādreizējais Krievu Drāmas bārmenis. Ir karstā šokolāde, kas citur nav un sarunas par teātri, iestudējumiem. Šeit, Brīvo Aktieru apvienībā, bārmenis nav vienkārši našķu pasniegšanas meistars, bet daļa no teātra. Tiem, kuri  vēll BTA nav bijuši, iesaku aiziet agrāk pirms izrādes un parunāt ar bārmeni. Pasūtot kafiju un uzzzinot par izrādēm. Lai izvēlētos, uz kuru iet nākamo reizi.  
Pats teātris tapis no Krievu teātra studijas, četrreiz mainījis telpas. Pašreizējās ir simboliskas Latvijas  teātra vēsturē, ja atceramies Operetes, Jaunatnes teātra likteni. Jo Čaka 67/69 man atgādina vecās Dailes iekārtojumu, bet kādreiz te bija kinoteātris, tad naktsklubs. Kultūras ministrs no teātra izveidoja naktsklubu un narkotiku midzeni (Operetes telpas), bet šie cilveki- no naktskluba- cienījamu teātri. Zāle paliela, ar ļoti labu redamību no jebkuras vietas. Vieta, kas ir TEĀTRIS pec iekārtojuma, veidotāju attieksmes. Patika, pat vēl neredzot izrādi.
Redzēju  Šeilas Delanijas „ Medus garšu”. Režisors  Vadims Grosmans, izrādes mākslinieks Jurijs Luniks, kostīmus veidoja Angelina Komarova un Olga Gruzdeva, dekorāciju skices- Anna Soboļeva, muzikāli noformēja Rrodions Kuzmins.
Pati izrāde, par māti (Elena- Natālija Ščeglova) ar pieaugusu meitu ( Džo- Kristīne Varša), kas klejo, mainot dzīvesvietas no sliktākas uz sliktāku. Tāda bezcerība, kad nekādu izredžu, tad ierodas mātei negaidīts precinieks (Pīters- Jevgeņijs Širjajevs) un ...sākas notikumi. Meita nevienam nav vajadzīga, viena pati paliek tukšā, nemīlīgā dzīvoklī vai istabā ar virtuvi. Ir paralēlās līnijas, kad meitas dzīvē norises atsauc atmiņā mātes pagātni. Meitai jeb Džo arī ir divas mīlas līnijas. Viena ar jaunieti-nēģeri (Ģļebs Beļikovs) , kad viss ir skaisti, rožaini, cerīgi, bet cerībās viss paliek. Otra- ar  Džefu (Vladislavu Šavlovski), kad puisis bez pretenzijām, pajumti meklējošs, top par Džo īsto atbalstu, miera devēju. Aktieru spēle ļoti patika, katrs savu tēlu precīzi izveidojis. Izrādes temps ir dinamisks. Šī ir arī noskaņu izrāde, kad ļoti svarīgi neierasties pēdējā brīdi, bet sagatavoties tam, kas gaida mūs uz skatuves. Ceru, ka mans vēstījums nerada priekšstatu par drūmu iestudējumu. Ir skatītajam dotas visas emociju iespējas. Paldies par to.
  Aktierdarbi priecē ar precizitāti. Ellena- mūžīgā „ meitene”, kas spelējas dzīvē ar sevi un meitu. Meita Džo- agri pieaugusi ,lai rūpētos pqar sevi un māti. Pīters-skarbs atvaļināts karavīrs ierindnieks, kas visu komandēts armijā tagad komandē Ellen . Nēģerītis savā mīlas skadrībā un sirsnībā ir tik tālu no reālās dzīves, ka tas attiecību skastums ar Džo jau no sākuma lika skatītājam cerēt tam gandrīz neiespējamajam. Džefs  kā palīgs, kas no derīga top par nepieciešamu, uzplaukstot jūtām, kas neprasa ,kaut cer.
  Skatuves darbs veidots kā saistītu ainu virkne, kuras vieno projicētie zīmējumi uz ekrāna, kas ir arī  tadas kā animācijas. Manuprāt ,ļoti laba izrāde, kura mani aicināja aiziet uz šo teātri vēl. Teātri, kuram ir savs skatītājs. Pievienojieties! Ja Krievu teatrī vai citur biļešu nav, ejiet uz BTA.  Ir vērts. Man bija iespēja, piezvanot uz kasi, rezervēt biļeti,ko nopirku pirms izrādes. Ir iespēja pirkt internetā, bet mans variants laikam teātrim izdevīgāks. °
Vai! Pavisam aizmirsu. Teātrī izrādes ir krievu valodā. Labam teātrim valoda nav šķērslis. No pieredzes zinu. Biļešu cenas- ļoti demokrātiskas.
Teātra mājas lapa: www.teatr.lv
Komentāri (0)  |  2013-05-17 20:29  |  Skatīts: 7294x         Ieteikt draugiem       TweetMe   
- Pievienot komentāru:

Vārds:

Komentārs:

Drošības kods:

Atpakaļ