skribents007.1s.lv

 


Mani nabaga Agnese un Elmārs.


  Interesanti, ka teātra izrāde „Mans nabaga tēvs”, ko redzējuši pāris izrāžu apmeklētāji, izraisījusi neprofesionāļu vidū diskusiju, bet profesionāļi pagaidām klusē vai arī laikam lēnām raksta recenzijas ar domu- kā mazāk sabēdināt Agnesi un Elmāru.

...
Komentāri (3)  |  2014-09-25 21:34  |  Skatīts: 2985x         Ieteikt draugiem       TweetMe        Dalīties

Lasīt tālāk.


Divas dienas Dailē ar amatierteātru labāko!


.„2013.gada izrādes”  fināla 1.diena Dailes teātrī.
 Šogad, tāpat kā pagājšgad, Latvijas amatierteātru labākās izrādes 12. un 13. aprīlī redzamas Dailes teātra mazajā un kamerzālē . Tiesa, ar vienu izņēmumu, Balvu Tautas teātra H. Vuollijoki „Jaunā saimniece” jau 9.aprīlī kā fināla izrāde tika rādīta Balvos. Kāpēc – nezinu, bet žēl.
...
Komentāri (1)  |  2014-04-14 23:16  |  Skatīts: 1928x         Ieteikt draugiem       TweetMe        Dalīties

Lasīt tālāk.


Viesizrādes. Nebūs, būs, protesti izrāžu laikā.


Šobrīd teatrālā sabiedrība strīdas par to, kā reaģēt uz notikumiem Ukrainā, braucot vai nebraucot viesizrādēs uz Krieviju.
Daži savu viedokli jau pateikuši. Jaunais Rīgas teātris nebrauks. Tas ļoti saprotams, jo  Hermanis no valsts saņem milzu summas personīgi. Gan pie varas esošajiem, gan Hermanim izdevīgi. Varas turētājiem nav tādi skaļi soļi jāsper protestos, pietiek ar Hermaņa bravūru. Hermanis ar šo rīcību apliecina uzticību mūsu pie varas esošajiem. Teātris, tā vajadzības? Nedomāju, ka kāds par tām domā. Izrāžu līmenis JRT strauji krītas. Izskatās, ka Šapiro aura ietekmē. Brīdī, kad tagadējais vadītājs Hermanis peļņas nolūkos intensīvi dodas režisēt pa naudīgajām zemēm, teātrī viss sāk apstāties. Iespējams, ka Hermanis izrēķināja- ar esošo repertuāru un varēšanu JRT viesizrādes Krievijā nebūs teatrāls notikums. Tātad- labāk, lai kaimiņvalstī dzīvo ar pārliecību par dižo JRT varēšanu nekā viļas redzot vidējo vai zem vidējā Maskavas teātru līmeni.
...
Komentāri (1)  |  2014-03-08 09:58  |  Skatīts: 1410x         Ieteikt draugiem       TweetMe        Dalīties

Lasīt tālāk.


Šonedēļ notiks Niko Dostāla romantiskās operetes „Klīvija” pirmizrāde.


Šonedēļ notiks Niko Dostāla romantiskās operetes „Klīvija” pirmizrāde

Sestdien, 16. februārī plkst.17:00 Rīgas Muzikālais Teātris aicina skatītājus uz Zimeļblāzmas kultūras pili, kurā notiks ilgi gaidītā – Niko Dostāla romantiskās operetes „Klīvija” jauniestudējuma pirmizrāde.
...
Komentāri (1)  |  2014-02-11 23:08  |  Skatīts: 5773x         Ieteikt draugiem       TweetMe        Dalīties

Lasīt tālāk.


Vecgada raidījums LTV1 –senās un jaunākas dziesmas.


   Pēc pagājšgada pasākuma, kad talantīgi un pat dziedoši cilvēki virināja mutes fonogrammas pavadībā, šogada pasākums bija daudz skatāmāks. To atzinuši daudzi. Arī abām „komerctelevīzijām”, kas ar šo gadu pilnībā aizgājušas komercijā, pogas izgrieztas. LTV1 šogad parādīja- ja grib jauku noskaņas raidījumu gada nogalē- ieslēdz LTV1 un citu nemeklē. No Latvijā veidotajiem labāku nav. Tas- šogad. Kā citu gadu būs- redzēsim.
...
Komentāri (1)  |  2014-01-01 14:33  |  Skatīts: 2282x         Ieteikt draugiem       TweetMe        Dalīties

Lasīt tālāk.


Laipas uz latviešu dramaturģiju Jēkabpilī.


  Dzīvē viss ir tik dažādi! Citreiz gribi kaut kur nokļūt, bet nekādi neizdodas. Šķiet,  visi debesu spēki  pretojas. Te pirmdien piezvana kaimiņš- vai negribot viņam līdzi uz Jēkabpili  nedēļas nogalē doties. Viņš pie paziņām.   Man tur sens jaunības draugs. ( Jaunības draudzene arī ir ,bet pie precētas jau nebrauksi  senās bučošanās reizes atcerēties.) Sazvanījos un  noskaidroju, ka mani ņem pretī  un teicu kaimiņam, lai  rezervē vietu auto. Tajā pašā dienā man atnāk vēstule, kurā uzzinu , ka Jēkabpilī  nedēļas nogalē amatierteātru festivāls notiek. Mēģināju ciemošanos ar teātra skatīšanos apvienot, bet festivāls notika trīs dienas, tāpēc Balvu  „Mazo raganiņu” neredzēju. Kad nu tā iznāca, nolēmu skatīties latviešu dramaturģiju, bet laikā, kad rāda ārzemju  lugu iestudējumus, ciemojos  . Tā maniem jutekļiem neredzētas garām palidoja arī  Ozolnieku jeņķu  dzīves atveids,  lietuviešu no Rokišķiem kara un pēckara dzīves atveids, kā arī lielvārdiešu „Santa Krusa”. Neredzēju arī  valcēniešu veikumu.
...
Komentāri (1)  |  2013-12-05 14:38  |  Skatīts: 1744x         Ieteikt draugiem       TweetMe        Dalīties

Lasīt tālāk.


Manas vēlmes jaunajai Operas valdei.


Pasakā minētais operas ļaunais spoks vēl gan mēģina lidot ap ministru kabinetu un Melngalvju namu, šaušalīgi gaudodams, bet izskatās, ka mums tīkamais latviskais operas spociņš jau ir iedzīvojies mūsu operā.
Tādēļ, atceroties senākas un jaunākas atmiņas par muzikālo izrāžu vēsturi Latvijā, izteikšu savas domas par to, kādai vajadzētu  būt Operai nākotnē.
...
Komentāri (1)  |  2013-09-12 13:53  |  Skatīts: 1497x         Ieteikt draugiem       TweetMe        Dalīties

Lasīt tālāk.


Pasaka par operas spoku.


  Vēl latvju zemē viss bija kluss, nedēļas nogalē tauta atpūtās, garāmejot Rīgas centrā paskatījās uz namu, kurā mājojot spoks. Īsts, pavisam īsts operas spoks. Mūsu operas spoks. Augumā paliels, savulaik, kad bija dzīvs kultūrā, dēvēts par latvju dižāko, nē- garāko aktieri. Tā zilā spoka migla tinās, tinās ap viņu, līdz, skat! Par spoku pārvērties un operas baltajā namā iemitis. Ne īsti redzēts, ne neredzēts, jo nostāsti vēsta, ka mājvieta spokam esot operas direktora kabinets, bet no turienes jau spokam viegli aizplīvot prom. Arī uz tālām un siltām zemēm. Tā visi mierīgi un saticīgi dzīvoja, līdz ļaudis pēkšņi pamanīja, ka operai kā katrai sevi cienošai operai ir savs operas spoks, bet nav –operas direktora!
...
Komentāri (1)  |  2013-09-10 12:40  |  Skatīts: 2055x         Ieteikt draugiem       TweetMe        Dalīties

Lasīt tālāk.


Stāsta Dramaturgu teātra ļaudis.


Pēc izrādes 'Erīda " apraksta  ar mani sazinājās teātra ļaudis. Radās iespēja izveidot nelielu aprakstu par teātra radošo darbību. To izmantoju. Šobrīd teātrī gandrīz viena pēc otras notiek  iestudējuma "Telefonu grāmata" izrādes. Tās redzamas kolektīva draugiem un radiem. Cerams, ka pēc tam izrāde būs repertuārā, redzēs visi, kam patīk Dramaturgu teātra iestudējumi. Lasiet - tā domā un dzīvo teātŗi espšie. Tie, kas strādā skatītājam. Gan redzami uz skatuves, gan neredzami nodrošinot izrāžu tapšanu, teātra darbību. 
...
Komentāri (3)  |  2013-06-16 13:52  |  Skatīts: 3603x         Ieteikt draugiem       TweetMe        Dalīties

Lasīt tālāk.


H.Paukša „Erīda” Dramaturgu teātrī.


Meklējot man jaunas izrāžu vietas, nokļuvu Dramaturgu teātrī uz Hermaņa Paukša „Erīdas” iestudējumu  viņa paša režijā. Paukšu kā pieaugušo lugu autoru atceros kopš, šķiet, "Intervijas" izrādes sen, sen vēl uz Leļļu teātra skatuves ar Z.Neimani un D.Bonāti lomās.
...
Komentāri (11)  |  2013-05-19 16:36  |  Skatīts: 12611x         Ieteikt draugiem       TweetMe        Dalīties

Lasīt tālāk.Lapa | 1 [2] |