skribents007.1s.lv

 


Atkal „Dramaturģijas pamatu īsais kurss”. 10.maijs-29.jūnijs


2014. gada 10. aprīlī DARBNĪCĀS sāksies kārtējais „Dramaturģijas pamatu īsais kurss”.

Kurss veidots, pamatojoties uz iepriekšējo grupu pieredzi un vēlmēm – līdzās teorētisko zināšanu apguvei klausītāji analizēs jau esošus dramaturģijas tekstus, izrādes un filmas, bet līdzās tam notiek arī praktiskās radošās rakstīšanas nodarbības. Pēc intensīva divu mēnešu apmācību procesa klausītājiem jāspēj apjaust savas nākamās lugas vai kinoscenārija aprises, kā arī jātiek skaidrībā par tehniskajiem līdzekļiem sava talanta izpaušanai. Tomēr ikviens klausītājs noteikti kļūs par kvalificētāku teātra un kino skatītāju.

...
Komentāri (0)  |  2014-03-27 21:46  |  Skatīts: 4590x         Ieteikt draugiem       TweetMe        Dalīties

Lasīt tālāk.


Ar labiem nodomiem, „atbalstot” dramaturģiju Radioteātrī…


Šodien interesanta situācija radās. Īsā laika sprīdī noslēdzās divi dramaturģijas konkursi. Viens- „36stundas”, otrs- radioteātra Re-starta jauniešu lugu konkurss. Abiem nosacījums- piedalās neiestudētas un citur konkursos neiesniegtas lugas.
 Pirmajā, „36stundas” uzvarēja Aivas Birbeles „Māja mežā” un I.Ozoliņa „Brauciens no Liepājas uz Embuti”, tomēr uz finālu beigās nokļuva Neretieša „Mana mīļā”.  Gan jau kaut ko vairāk par šo darbu nomaiņu uzzināsim vēlāk. Es pat nebiju pamanījis, ka Ozoliņa darbs vairs nepiedalās, jo visās redzētajās reklāmās tas bija!
...
Komentāri (7)  |  2014-02-19 01:08  |  Skatīts: 8907x         Ieteikt draugiem       TweetMe        Dalīties

Lasīt tālāk.


Otrās “36 stundas”.


Biedrība DARBNĪCAS un „Dirty Deal Teatro”, sadarbībā ar Latvijas Dramaturgu ģildi, izsludina 2. praktiskās teātra tekstu izstrādes darbnīcu lugu konkursu “36 stundas”
...
Komentāri (0)  |  2013-12-13 18:45  |  Skatīts: 4422x         Ieteikt draugiem       TweetMe        Dalīties

Lasīt tālāk.


Šekspīram 450.


Šekspīra 450 gadu jubilejas pasākumi.
2014.gadā aprit 450 gadi kopš izcilā angļu renesanses dramaturga un dzejnieka Viljama Šekspīra dzimšanas. Ņemot vērā Viljama Šekspīra nozīmi pasaules kultūras vēsturē, kā arī viņa daiļrades nepārejošo vērtību un aktualitāti mūsdienās, Britu padome Latvijā kopā ar

...
Komentāri (0)  |  2013-12-12 23:17  |  Skatīts: 7875x         Ieteikt draugiem       TweetMe        Dalīties

Lasīt tālāk.


Saruna ar Dramaturgu ģildes vadītāju Rasu Bugavičuti par dramaturgiem, aktualitātēm. 2 konkursi!


Lasiet sarunu ar Rasu Bugavičuti, Latvijas Dramaturgu Ģildes vadītāju par dramaturgu vietu sabiedrībā, dzīvē un vissvarīgākajā vietā- teātrī! Šoreiz mazāk vai gandrīz nemaz par pašas daiļās dramaturģes daiļradi, bet tas- priekšdienām. Zem sarunas- divu pieminēto aktuālo lugu konkursu nolikumi. Rakstiet, dramaturgi, un mēs skatīsimies! Paldies sarunas biedrei par uzticēšanos nezināmam cilvēkam. Saruna notika neklātienē
...
Komentāri (5)  |  2013-11-13 13:35  |  Skatīts: 4913x         Ieteikt draugiem       TweetMe        Dalīties

Lasīt tālāk.


Lugu konkurss.Līdz31.oktobrim! Bērnu un jauniešu auditorijai.


Latvijas Teātra darbinieku savienība un Latvijas Dramaturgu ģilde izsludina lugu konkursu, kurā dramaturgi tiek aicināti radīt lugas, kas paredzētas bērnu un jauniešu auditorijai.

Trīs labāko lugu autori iegūs naudas balvas lugas iestudēšanai kādā no Latvijas teātriem. Savukārt iestudētās izrādes plānots iekļaut teātru repertuāros, kā arī Baltijas Teātra festivāls SKATS 2014 programmā.

Konkurss norisināsies no 19. jūnija līdz 31. oktobrim, tas tiek finansēts no VKKF mērķprogrammas „Nacionālās identitātes veicināšana” un tā mērķis ir veicināt jaunu, kvalitatīvu bērnu un  jauniešu izrāžu tapšanu Latvijas teātros. 

...
Komentāri (5)  |  2013-06-20 15:39  |  Skatīts: 4764x         Ieteikt draugiem       TweetMe        Dalīties

Lasīt tālāk.


Lauris Gundars nezina, kāpēc neiestudē latviešu lugu rakstniekus, bet es- zinu!


 Godīgi sakot, to zina daudzi, arī vismaz vairāki interneta komentētāji. Par visu -sīkāk šajā tekstā. Domājiet, vai tā ir?
 DELFU „Kultūras” daļā 24.aprīlī saruna ar Lauri Gundaru. Civēku ,kura rokās ir visas tās valsts naudas tērēsanas iespējas, lai taptu tiešām talantīgas jaunas lugas. Atcerēsimies, ka savulaik literātus „ražoja” LV (LVU) filologu fakultātē, no kuras beigušajiem tapa gan augstskolu pasniedzēji, gan žurnālisti, gan rakstnieki. Kas nu katram pēc spējām bija sasniedzams. Tagad jau labu laiku mums ir no Konservatorijas atdalītā Kultūras akadēmija, kas sekmīgi tērē valsts naudu, bet ar rezultātiem-  pavisam slikti. Tā var noprast no Gundara teksta intervijā. Vairāki iestudētākie mūsdienu dzīvie autori nekādā veidā ar L.Gundara pārstāvēto mācību iestādi nav saistīti. Nauda tiek tērēta, bet ar rezultātiem, ko parādīt, pavisam slikti. Arī pašu L.Gundaru aizgūtnēm neiestudē.
...
Komentāri (8)  |  2013-04-25 19:31  |  Skatīts: 7165x         Ieteikt draugiem       TweetMe        Dalīties

Lasīt tālāk.


„10 minūšu slavas”2012/2013- pēdējais pirms fināla.


Skribents007 ir bezkaunīgs. Neaizgāja paziņa pēc ilgiem gadiem kopā ar mani uz Krievu teātra pirmizrādi, tad nu es viņam kā kustīgākam pieprasīju kompensāciju. Apskatu par 27.marta „10 minūšu slavas” pasākumu. Iznācis ir tā, ka paziņa ir liels zaudētājs, jo neaizgāja ar mani uz Krievu teātri, bet es zaudēju- jo nebiju DDT telpās lugu fragmentu lasījumu pasākumā. Kā ir, tā ir. Paziņas apskats jeb mana pirmā speciālkorespondenta ziņojums no notikumu vietas. Aicinu arī citus nepiespiestus un, necerot uz honorāru, sūtīt savu redzējumu.
...
Komentāri (0)  |  2013-03-28 17:54  |  Skatīts: 2404x         Ieteikt draugiem       TweetMe        Dalīties

Lasīt tālāk.


Dramaturģijas pamatu īsais kurss


2013. gada 9. aprīlī DARBNĪCĀS sāksies kārtējais „Dramaturģijas pamatu īsais kurss”.

Šī gada pirmais kurss veidots, pamatojoties uz iepriekšējo grupu pieredzi un vēlmēm – līdzās teorētisko zināšanu apguvei klausītāji analizēs jau esošus dramaturģijas tekstus, izrādes un filmas, bet tiem, kas vēlēsies spert pirmos soļus paša veidota materiāla izstrādē, šāda iespēja tiks nodrošināta īpaši - praktiskā darba vadītājs Jānis Balodis. Pēc intensīva divu mēnešu apmācību procesa klausītājiem jāspēj apjaust savas nākamās lugas vai kinoscenārija aprises, kā arī jātiek skaidrībā par tehniskajiem līdzekļiem sava talanta izpaušanai.

...
Komentāri (0)  |  2013-03-26 07:21  |  Skatīts: 2424x         Ieteikt draugiem       TweetMe        Dalīties

Lasīt tālāk.


Lugas uzvarētājas „36 stundu” konkursā.


Uzvarēja, protams, dramaturgi, kuru lugas izvēlējās. Man tā ir tagad laba iespēja, neredzējušam lugu publisko parādīšanu , apskatīt pašus literāros tekstus. Justīnes Kļavas „Gerač, mans brāli” un Ērika Vilsona „Laimes mala”. Palūkosim, ko autori paveikuši, ko vērtētāji atzinuši par labākajiem no iesniegtajiem darbiem.
...
Komentāri (139)  |  2013-03-10 21:12  |  Skatīts: 25879x         Ieteikt draugiem       TweetMe        Dalīties

Lasīt tālāk.Lapa | 1 [2] |