skribents007.1s.lv

 


10 minūtes slavas 2014-2015.


Šī gada 15. novembrī notiks pirmais sezonas jaunu lugu ideju konkursa sarīkojums „10 minūtes slavas”.
Konkurss notiek jau ceturto gadu, un tā loma laikmetīgas dramaturģijas tapšanā kļūst arvien būtiskāka – iepriekšējo gadu konkursa dalībnieku un finālistu vārdi nu jau zināmi plašākai publikai, viņu teksti ieinteresējuši teātrus. „10 minūtēs slavas” piedalījušies gan jau daudzkārt teātros strādājušie Jānis Balodis, Rasa Bugavičute un Aiva Birbele, gan vēl savu ceļu sākošie – Justīne Kļava, Raibīs, Una Nākuma u.c.
„10 minūšu slavas” pirmās divas sezonas notika tikai Rīgā, pagājušajā gadā visos Latvijas reģionos – Zemgalē, Kurzemē, Vidzemē un Latgalē. Jaunajā sezonā nolemts šos abus modeļus apvienot, rīkojot tikai divas atlases kārtas, kuras būs sasniedzamas ikvienam lugu idejas autoram visā Latvijā – publiskie sarīkojumi notiks Rīgā divās sestdienās pa dienu. Katram no šiem konkursiem tiks uzaicināti seši ideju autori, no kuriem uz finālu dosies divi. Jāatgādina, ka pretendenti tiek atlasīti, iesūtot savus lugu ideju aprakstus saskaņā ar Nolikumu, bet finālistus nosaka sanākušie klausītāji ar vienkāršu balsojumu. Tāpat tiek noteikts arī „10 minūšu slavas” uzvarētājs – konkursa fināls notiks 2015. gada jūnijā „Dirty Deal Teatro” telpās. Klausītāju pulkā katrā konkursa pasākumā tiks piesaistīti arī teātra profesionāļi, kas ekspertu statusā komentēs jauno ideju iestudēšanas iespējas.
Sezonas pirmais pasākums 15.novembrī plkst. 12.00 notiks „Dirty Deal Teatro”.  Pieteikumi uz adresi 11@darbnicas.lv iesūtāmi līdz 5.novembrim.
Katra pasākuma uzvarētājs saņems arī naudas balvu.
„10 minūtes slavas” Latvijā sadarbībā ar Latvijas Dramaturgu ģildi un „Dirty Deal Teatro” rīko biedrība „Darbnīcas”, to atbalsta Latvijas Republikas Kultūras ministrija un Valsts Kultūrkapitāla fonds.
 
TEĀTRA TEKSTU IDEJU KONKURSS
„10 MINŪTES SLAVAS”
NOLIKUMS
Rīgā, 2014.gada augustā
 
Biedrība DARBNĪCAS, sadarbībā ar „Dirty Deal Teatro” un Latvijas Dramaturgu ģildi izsludina un īsteno teātra tekstu ideju konkursu „10 minūtes slavas Latvijā”. Konkursa mērķis veicināt Latvijas dramaturģijas attīstību, stimulēt jaunu dramaturgu ienākšanu Latvijas teātros, kā arī veicināt jaunu radošo sadarbības platformu iespējas visā Latvijā.
 
Konkurss paredz visas Latvijas novadu iedzīvotāju iesaisti, rīkojot divas atlases kārtas un finālu Rīgā attālāk dzīvojošiem dalībniekiem piemērotos laikos:
2014. gada 15. novembrī un 2015. gada 21. martā „Dirty Deal Teatro” telpās;
2015. gada jūnijā konkursa FINĀLS – Rīgā „Dirty Deal Teatro” telpās.
Pretendentiem uz dalību konkursā jāiesūta īss teātra teksta (lugas) idejas apraksts ne vēlāk kā 10 dienas līdz attiecīgā konkursa norises dienai savā novadā. Iesūtīšanas e-pasts: 11@darbnicas.lv. Apraksta apjoms – līdz 1000 zīmēm. Autors ir tiesīgs iesūtīt neierobežotu skaitu pieteikumu, tomēr idejas izklāstam tiks ieteikts tikai viens autora darbs.
Lasījumiem iesūtītos darbus vērtē atlases komisija, kurā darbojas pa vienam pārstāvim no biedrības „Darbnīcas”, „Dirty Deal Teatro” un Dramaturgu ģildes.
Atlases komisija iesaka dalībai publiskā atlases pasākumā ne vairāk par 6 pretendentiem katrā no tiem. Pretendentu publiskā uzstāšanās nedrīkst pārsniegt 10 minūtes. Vēl 10 minūtes tiek atvēlētas klausītāju jautājumiem un komentāriem, bet 15 minūtes – ekspertu vērtējumiem.
Katram atlases pasākumam organizatori nodrošina publisku pretendentu uzstāšanos, kā arī trīs teātra speciālistu pieaicināšanu profesionālam idejas novērtējumam: dramaturģijas, režijas, kā arī teātra zinātnes vai producēšanas jomās.
Katrā atlases pasākumā notiek klausītāju balsojums, kura 2 uzvarētāji saņem naudas prēmiju EUR 80.00 apmērā. Prēmētajam autoram ir pienākums līdz 2015. gada jūnija fināla pasākumam īstenot savu ideju iestudējama teksta formā, ar kuru tas piedalās finālā.
Finālā katram tā dalībniekam būs iespēja iepazīstināt klausītājus ar savu tekstu 20 minūtes. Fināla uzvarētājs tiek noteikts klausītāju balsojumā, saņem prēmiju EUR 150.00 apjomā, kā arī organizatoru ieteikumus teksta iestudēšanai kādā no Latvijas teātriem.
Iesūtot savu idejas tekstu konkursam, pretendents piekrīt šim Nolikumam un apņemas to ievērot. Organizatori apņemas pilnībā ievērot konfidencialitāti, kā arī nodrošina neatlasīto ideju nenokļūšanu publiskā vidē.
                                                                Informācija no  www.darbnicas.lv
Komentāri (1)  |  2014-10-10 18:43  |  Skatīts: 6794x         Ieteikt draugiem       TweetMe   
Christy Walton* - 2022-04-06 16:24
Sveiki visi!
Es esmu privāts aizdevējs, es piedāvāju aizdevumu 2% apmērā, tas ir likumīgs uzņēmums ar godu un atšķirību, mēs esam gatavi jums palīdzēt jebkurā jūsu finansiālajā problēmā, mēs piedāvājam visa veida aizdevumu, tāpēc, ja jūs interesē šis aizdevuma piedāvājums lūdzu, sazinieties ar mums pa e-pastu: (christywalton355@gmail.com) Norādiet arī tālāk norādīto informāciju, lai mēs varētu nekavējoties turpināt aizdevumu.

Vārds:
Nepieciešamā summa:
Ilgums:a
valsts:
Aizdevuma mērķis:
Mēneša ienākumi:
Telefona numurs:
Sazinieties ar mums, norādot iepriekš minēto informāciju pa e-pastu: christywalton355@gmail.com
Ar cieņu jums visiem.


- Pievienot komentāru:

Vārds:

Komentārs:

Drošības kods:

Atpakaļ