skribents007.1s.lv

 


Konference ANDREJA UPĪŠA SMAIDOŠĀS LAPAS


Andreja Upīša memoriālais muzejs piedāvā Andrejam Upītim veltītu zinātnisko konferenci ANDREJA UPĪŠA SMAIDOŠĀS LAPAS. Konference notiks 2013. gada 11. decembrī Andreja Upīša memoriālajā dzīvoklī, Rīgā, Brīvības ielā 38–4.

Šīs sezonas Latvijas Nacionālā teātra izrāde „…bagātā kundze…”, kas veidota pēc Andreja Upīša romāna „Smaidoša lapa” motīviem Ināras Sluckas režijā, ir aktualizējusi nepieciešamību un pētnieku vēlmi izvērtēt A. Upīša devumu no mūsdienu literatūrzinātnes skatupunkta. Pagājuši vairāk nekā desmit gadi kopš A. Upīša 125. dzimšanas dienai veltītās konferences un vienīgā literatūrzinātnisku rakstu krājuma iznākšanas, kurā A. Upīša personība un literārais mantojums aplūkots postpadomju pētnieciskajā telpā. Pienācis brīdis atskatīties tieši uz Andreja Upīša „smaidošajām lapām” – mazāk aplūkoto un apzināto, vai arī alternatīvi un inovatīvi interpretējamo rakstnieka daiļrades šķautni.

Interesentus aicinām pieteikties dalībai konferencē!

Konferences darba valodas: latviešu, angļu, krievu.

Referāta priekšlasījuma ilgums: 20 – 30 minūtes.

Referēšanai konferencē lūdzam pieteikties elektroniski līdz 2013. gada 15. novembrim.Pieteikumā jānorāda referenta vārds, uzvārds, zinātniskais grāds, darba vai studiju vieta, telefona numurs vai e-pasts un vēlamais referāta nosaukums. Paziņojumi par referātu iekļaušanu konferences programmā tiks izsūtīti līdz 2013. gada 22. novembrim.

Dalība konferencē ir bez maksas.

Referāta tēmas pieteikumu vai jautājumus saistībā ar konferences organizatorisko pusi lūdzam sūtīt uz e-pasta adresi: arnis.korosevskis@gmail.com vai upits@memorialiemuzeji.lv

Komentāri (0)  |  2013-11-25 17:02  |  Skatīts: 1216x         Ieteikt draugiem       TweetMe   
- Pievienot komentāru:

Vārds:

Komentārs:

Drošības kods:

Atpakaļ