skribents007.1s.lv

 


Literāru leģendu konkurss "Šekspīrs bija latvietis". Līdz 20.aprīlim!


Interneta žurnāls "Satori.lv" sadarbībā ar Britu padomi Latvijā un "NORVIK" banku Viljama Šekspīra 450. jubilejas gada ietvaros izsludina literāru leģendu konkursu "Šekspīrs bija latvietis".
Ar leģendu, mītu, konspirāciju teoriju, anekdošu, tautas pasaku, reliģisku vai antireliģisku sacerējumu, vēstures hroniku, dažādu valstu kriminālpolicijas un izlūkdienestu apkopotās informācijas palīdzību pierādot pasaulslavenā autora saistību ar Latviju, būs iespējams iegūt vērtīgas balvas.
"Šekspīra dzimšanas datums nav zināms, viņa nāves apstākļi joprojām vieš šaubas, viņa pirmo darbu publikācijās vārdi "Shake-Speares" nepārprotami izskatījās pēc asprātīga pseidonīma, par viņa darbu patieso autoru dažādos laikos ir uzskatīti ap astoņdesmit dažādi cilvēki, filozofu Frānsisu Bēkonu, dzejnieku Kristoferu Mārlovu un alķīmiķi Džonu Dī ieskaitot. Aizdomīgs fakts ir arī tas, ka vairāki viņa darbi jau izsenis ir labi pazīstami latviešu lasītājam un teātra skatītājam. Varbūt viņš tomēr bijis latvietis?" jautā interneta žurnāla "Satori.lv" galvenais redaktors Ilmārs Šlāpins.
Konkursam "Šekspīrs bija latvietis" iesniedzams oriģināls literārs darbs, kurā tiek "pierādīta" Šekspīra saistība ar Latviju. Iesniedzamo darbu žanrs nav noteikts – tas var būt stāsts, pasaka, eposs, poēma, sonets vai izraksts no vecas pavārgrāmatas. Izvēloties uzvarētājus, tiks ņemta vērā darba literārā kvalitāte un idejas oriģinalitāte. Iesniedzamo darbu vēlamais apjoms ir 5000 – 10 000 rakstu zīmes. Darbi jāiesūta līdz 20. aprīlim uz e-pastu satori@satori.lv. Desmit labākie konkursam iesniegtie darbi no š.g. 1. maija tiks publicēti interneta žurnālā "Satori.lv" un e-grāmatas formātā, savukārt publicēto stāstu autori katrs saņems autoratlīdzību EUR 43 vērtībā. Visi desmit publicētie stāsti tiks izvirzīti lasītāju balsojumam sociālajā tīklā "Facebook". Visvairāk lasītāju balsu ieguvušā stāsta autors balvā saņems biļetes uz "Shakespeare's Globe" teātra izrādi Dailes teātrī, kas tiks demonstrēta šā gada maijā. Īpaša Britu padomes Latvijā, interneta žurnāla "Satori.lv" un "Norvik" bankas izveidota žūrija izvēlēsies uzvarētāju, kuram balvā tiks pasniegts e-grāmatu lasītājs "Amazon Kindle".
"Šogad mēs atzīmējam 450 gadus kopš Viljama Šekspīra dzimšanas un aicinām dalīties ar savām versijām par, iespējams, pasaules vēsturē ietekmīgākā un noslēpumainākā rakstnieka dzīvi. Piemēram, ir uzskaitītas vairāk nekā 80 versijas par Šekspīra vārda pareizrakstību. Vai varētu būt, ka dažas no tām ir ļoti tuvas latviešu vārdiem? To gan atstāsim katra paša interpretācijai!" par konkursu stāsta Olivers Bramvells, "NORVIK" bankas valdes priekšsēdētājs.
Komentāri (0)  |  2014-03-13 20:33  |  Skatīts: 1089x         Ieteikt draugiem       TweetMe   
- Pievienot komentāru:

Vārds:

Komentārs:

Drošības kods:

Atpakaļ