skribents007.1s.lv

 


Literāro darbu konkurss „Rēzeknes fantasmagorija”


Rēzeknē rakstīšana ir modē! Pašvaldības aģentūra „Rēzeknes Kultūras un Tūrisma centrs” izsludina literāro darbu konkursu „Rēzeknes fantasmagorija” un aicina iedzīvotājus iesaistīties mūsdienu Rēzeknes tēla veidošanā.
 
Rēzekne (A.Tolopilo foto)
Ikvienu interesentu aicinām uzrakstīt savu oriģināldarbu (īso stāstu, dzejoli, eseju, miniatūru u.c., darba apjoms – līdz 1000 zīmēm) par mūsdienu Rēzekni, atklājot Rēzeknes interesantākās iezīmes tieši no mūsdienu viedokļa. Tas var būt stāstījums par jūsu pašu dzīvi Rēzeknē, par citiem cilvēkiem vai personībām, par Rēzeknes vēsturi, kādu konkrētu notikumu u.c., galvenais, lai stāstījums ir veidots no mūsdienu skatupunkta. Ceram sagaidīt tādus darbus, kas būtu interesanti un saistoši gan pašiem rēzekniešiem, gan ciemiņiem.
Literāros darbus par Rēzekni plānojam izmantot ilglaicīgi, iedzīvinot tos cita veida mākslas izpausmēs. Piemēram, šī gada 18.maijā pasākumā „Skulptūru dārzs” (gājēju ielā gar Rēzeknes upi) konkursa labāko darbu idejas iecerēts atveidot „dzīvo skulptūru” kompozīcijās jeb nelielās teātra etīdēs, iesaistot skatītājus.
Literāros darbus konkursam „Rēzeknes fantasmagorija” gaidīsim no 23. februāra līdz 1. aprīlim.
To vērtēšanā tiks ņemta vērā darba idejas oriģinalitāte, satura kopējā uztveramība, mūsdienu Rēzekni raksturojošo noskaņu atklāsme. Labākie darbi tiks publicēti pilsētas mājas lapā www.rezekne.lv un turpmāk tos izmantosim reklamējot mūsdienu Rēzekni tūristiem.
Iespējams, vairāki jautās, kāpēc vajag jaunus stāstus, ja ir senās leģendas. Tieši tāpēc, lai liecinātu par mūsdienu vērtībām, uzdrīkstētos citiem izstāstīt savu redzējumu un, iespējams, šodien radīts stāsts reiz kļūs par leģendu.

Literāro darbu konkursa „Rēzeknes fantasmagorija”
NOLIKUMS

 Konkursu organizē
Rēzeknes pilsētas pašvaldības aģentūra „Rēzeknes Kultūras un Tūrisma centrs” 
Konkursa mērķis un uzdevumi
Noteikt interesantāko literāro darbu par tēmu „Rēzeknes fantasmagorija”.
Literārajā darbā jāparāda Rēzekne no mūsdienu skatupunkta.

Iesaistīt iedzīvotājus Rēzeknes mūsdienu tēla veidošanā.
Literāros darbus izmantot pilsētas pasākumos, veidojot pilsētas suvenīrus, piedāvājot tūrisma maršrutus, atklājot mūsdienu Rēzeknes dažādību.
Konkursa kārtība
Konkurss notiek no 2013. gada 23.februāra līdz 2013.gada 1.aprīlim.

Konkursam tiek iesniegti neliela apjoma literārie darbi - īsie stāsti, esejas, dzejoļi, apraksti, miniatūras u.c. žanra daiļdarbi, kas nav publicēti un tajos ir aprakstīti ar Rēzekni saistīti notikumi, vietas, cilvēki u.tml.
Konkursa dalībnieki
Konkursā aicināts piedalīties ikviens interesents (visu vecumu un profesiju pārstāvji), kas šobrīd ir vai savā dzīvē ir bijis saistīts ar Rēzekni.

Konkursā nedrīkst piedalīties konkursa organizēšanā un vērtēšanā iesaistītās personas vai viņu radinieki.
Darbu iesniegšana
Literārajam darbam jābūt oriģinālam autora izpildījumam.

Darba apjoms – līdz 1000 rakstzīmēm (bez atstarpēm).
Darbu var iesniegt vienā no 4 valodām – latviešu, latgaliešu, krievu vai angļu valodā.Darbi iesniedzami no 2013.gada 23.februāra līdz 2013.gada 1.aprīlim(ieskaitot) elektroniski ar norādi „Literāro darbu konkursam „Rēzeknes fantasmagorija””, e-pasts: kultur@rezekne.lv,
vai pa pastu: Literāro darbu konkursam, Rēzeknes pilsētas pašvaldības aģentūrai „Rēzeknes Kultūras un Tūrisma centrs”, Atbrīvošanas aleja 93, Rēzekne, LV-4600
Iesniedzot darbu, jānorāda autora pilns vārds, uzvārds (arī pseidonīms, ja ir), vecums, adrese, tālruņa numurs, e-pasta adrese.
Iesniedzot darbu, autors atļauj konkursa rīkotājiem darbu vai tā fragmentus publicēt un izmantot reklāmas nolūkos.
Darbu vērtēšana
Iesniegtos darbus, kas atbildīs nolikumam, vērtēs Rēzeknes pilsētas domes Kultūras komisija, ņemot vērā darba idejas oriģinalitāti, satura kopējo uztveramību, mūsdienu Rēzekni raksturojošo noskaņu.

Konkursa 3 labāko darbu autori saņems naudas balvas (1.vietai - Ls 150, 2.vietai - Ls 100, 3.vietai - Ls 50). Labākie darbi tiks publicēti pilsētas mājas lapā www.rezekne.lv
Konkursa
rezultāti tiks paziņoti 2013.gada 12.aprīlī, publicējot uzvarētāju vārdus Rēzeknes mājas lapā www.rezekne.lv. Uzvarētāji tiks apbalvoti 2013.gada 18.maijā pasākumā „Skulptūru dārzs” gājēju ielā.

Komentāri (2)  |  2013-03-09 18:22  |  Skatīts: 3482x         Ieteikt draugiem       TweetMe   
lelde* - 2013-03-12 14:32
jautāšu arī šeit.
1000 rakstu zīmes = 1/2 lpp = 120 vārdi =īsais stāsts
nopietni? pat normāla eseja sanāk garāka :(
vēl jau ceru, ka drukas kļūda...

Skribents007* - 2013-03-12 16:26
JA w-3 klases bērnam, tad jā. PAskatieites, ka dalībnieki- visu vecumu. 7gadīgam prasības zemākas nekā 25gadīgam. Domāju, tāpēc. Šis sludinātys kādās 2-3 vietās ,var salīodzināt.


- Pievienot komentāru:

Vārds:

Komentārs:

Drošības kods:

Atpakaļ