skribents007.1s.lv

 


AKKA-LAA histērijā- valsts paskatīsies, kā šie iekasē.


AKKA-LAA histērijā- valsts paskatīsies, kā šie iekasē. Un arī sadala. Histērijai ir pamats. Savulaik ar politiķu un draugu atbalstu sāktais politbizness jeb sabiedrības slaukšana padomju varas ieredzētajai Mārai Zālītei un Co var apsīkt, jo skaidrs , ka autoriem atdodot viņiem pienākošos, pašiem AKKA-LAA darboņiem par ‘darbu” paliks mazāk.
Amizanti, bet savulaik ar šādiem  pienākumiem tika galā valsts institūcija bez privātalkatīgo autoru „aizstāvju un pārstāvju” līdzdalības.  Kas tad notika pēc tam?
Ārzemēs degunu apsildījusi un politisko atbalstu no vīra J.Ķuzuļa partijas TB/LNNK acīmredzot sagaidījusi, Māra Zālīte metās publiski stāstīt par to, ka autorus vajag atbalstīt un aizsargāt- kā ārzemēs( privātās rokās no valsts nākošo naudiņu ieskaitot vai apsaimniekojot-sauciet kā gribiet). Nekur gan neminēja, ka pati taisās pasildīt rokas pie šīs naudas straumes.
Tiesa, acīmredzot gribētāju sākumā bija vairāk, jo 1993.gadā bija divas organizācijas. Ļautiņi, kas gribēja pasildīt rokas pie naudas, aptvēra laikam ,ka tā var tapt vēl un vēl atsevišķu autoru grupu organizācijas sevis pārstāvēšanai. Tomēr tā sāls jau ir nevis sevis, bet citu autoru pārstāvēšanā. Tāpēc abas organizācijas jau 1995.gadā apvienojās un caur politiskajiem kanāliem dabūja likuma spēku savai eksistencei kā vienīgajai, kurai blakus citas nevar eksistēt! Re, cik labi, ja vecos kompartijas jaunuļus (kā Māru Zālīti) zem sava spārna paņem tādi tēvzemieši. Viss notiek! Naudiņa nāk tāpat kā ārzemju kantoriem.
Tiesa, iekasēt jau ir viens, bet sadalīt autoriem tā, lai viņiem viss skaidrs un saprotami- pavisam kas cits. To uz savas ādas izjuta mūsu autori. Mēģināja veidot alternatīvu organizāciju akiešiem, gāja zem ārzemju autoru pārstāvju spārna, publiski atteicās no AKKA-LAA pakalpojumiem. Jo mūsu autoru „pārstāvji” naudiņu saņemt mācēja, bet sadalīt un atskaitīties…  Tikpat kā no sava maka izņemt naudu un atdot kaut kādam autoram? Šausmas!
Ne velti tie, kas kaut brīdi saistījās ar ārzemniekiem, atcerējās tās milzīgās  atskaites, kur autoriem ziņoja kā dala autoru naudu. Latvijā iespaids tāds, ka AKKA-LAA sev piederošo visžēlīgi atsviež autoriem.
Bija Latvijā mēģinājumi redzamākajiem pelnošākajiem ievēlēt savus pārstāvjus AKKA-LAA padomē  ( „Prāta vētra” mēģināja) –nekā. Kas zemniekam ļaus pie grāfu galda sēdēt?
Sajūsmai par AKKA-LAA darbību nav vietas. Kad sabiedrība bija gatava uz apses mietiem sēdināt, tad aizvienoti kaut ko burkšķēja pretī publiski.
Jāsaprot, ka šī organizācija saņem naudu no iekasētā pārdales. Man pašam ir divas šomēnes pirktās zibatmiņas, galda dators ar 320Gb cietni, kurās glabāsies mani personīgie rakstu gali, foto. Nekas nav mūžīgs un kopijās ir lielākas izredzes savu saglabāt. Kaut kādi autori, protams, arī par šo manis fotografēto un rakstīto kaut ko saņems, saņems arī AKKA-LAA darboņi. Par to, ka man ir fotoaparāts, ka ES kaut ko daru, ka ES esmu autors. Tādu ir daudz, bet no visiem iekasē par labu citiem autoriem. No naudas, kuras nopelnīšanā autori nav stāvējuši klāt. Tā „godīgi” pārdalot.  To dara autorus aizstāvošā organizācija. Smieklīgi, vai ne?
Starp citu, ir ziņas, ka ši organizācija iekasē sev naudu arī par tādu autoru darbu izpildījumu, kuri pārstāv sevi paši. Dramaturgi, kur nesaistās ar šo naudas pumpi, manam paziņam ir teikuši, ka AKKA-LAA atskaitēs parādoties viņu darbi. Ņemot vērā to, ka es zinu gan tos autorus, gan darbus, ceru tuvākajā laikā atrast cilvēku, kas iesniegtu KNABĀ vai policijā iesniegumu ar lūgumu izvērtēt to, vai AKKA-LAA ļaunprātīgi neapzog nepārstāvētos autorus.
Šādos apstākļos brēkt, ka policejiska valsts būs, ka viņus nedrīkst kontrolēt, ir smieklīgi. Ja nu pēc Komjaunatnes prēmijas Mārai Zālītei nāksies saņemt Brasas cietuma labākās dzejdares nosaukumu? Ko tad? Viss izskatās pēc elementāras nespējas atskaitīties par no valsts saņemto mūsu visu samesto naudu. Bailes no soda un cietuma. Jo J.Ķuzuļa partijnieki tagad politiski esot tukša vieta. Nav kas aizsargā un lolo šo naudas pumpi no mūsu kabatām.
Kas tiek autoriem? Vai tiešām tikai AKKA-LAA brēcieni, ka esot par maz, jo vajag vairāk? Man no policistiem nekad nav bijis bail, jo zadzis neesmu, arī nelaupu. Lai baidās vainīgie un brēc.
Komentāri (0)  |  2013-03-30 20:48  |  Skatīts: 1349x         Ieteikt draugiem       TweetMe   
- Pievienot komentāru:

Vārds:

Komentārs:

Drošības kods:

Atpakaļ