skribents007.1s.lv

 


„Latvijas Avīzē” Maira Asare pret komentētājiem. Būtībā- pret kritiku.


Panīkstot agrākajām literātu aktivitātēm  Kultūras Dienā un Delfos, mūsu rakstoņi aktīvāk publicējas  „Latvijas Avīzē” .17.09.2012.tapis interneta komentētāju un kritiķus apkarojošs nākošais raksts: https://la.lv/index.php?option=com_content&view=article&id=361005:es-uzrakstju-un-man-par-to-nekas-nebs&catid=87:aktuli&Itemid=202

   Autore Maira Asare vēršas pret pseidonīmu lietošanu interneta komentāros. Jo tie esot naidīgi un uzbrūkoši pret mediķiem, skolotājiem, kādu partiju un KULTŪRAS DARBINIEKIEM u.t.t.

  Te nu Asarei vajadzētu būt precīzākai. Kādai partijai vērsti uzbrukumi Asarei nepatīk? Man personīgi īpaši mīļi nav politiķi, un kritizēt ,lietojot argumentus, var visus. Kritizēt, nevis lamāt, kā to cenšas bieži vien darīt literāti un viņu aizstāvji. Vai nejēdzības mediķu vidē pārējai sabiedrības daļai jāpacieš klusējot? Kādēļ manis izceltie kultūras darbinieki Asarei šķiet nekritizējami un pielīdzināmi Indijas svētajām govīm, kuras var staigāt visur un savas pļekas atstāt arī visur?

  Manuprāt, nepatiesi ir arī Asares apgalvojumi, ka pseidonīmus lietojošie pārkāpj demokrātijas uzliktos pienākumus. Apvainot, zākāt – to neesmu  pagaidām manījis interneta komentāros. Vismaz no literātu kritiķu puses. Literātu aizstāvji gan ir diezgan neizvēlīgi vārdos, jo argumentu parasti trūkst. Ja Asare grib atjaunot Staļina laika vienu pareizo viedokli ar vienu pareizo nekritizējamo partiju ar Staļina tētiņu priekšgalā… atvainojos, šobrīd jasaka laikam, Dombrovska tētiņu priekšgalā, tad tā ari skaidri vajag teikt. Jo galu galā Staļina laikā bija ne tikai viens pareizais viedoklis, bet nepareizajiem draudēja „troika” un nošaušana. Vai ar kaut ko līdzīgu mums draud nākotnē raksta autore?  

 Ļaunums un nesodāmība internetā un publiskajā telpā šobrīd tiešām plūst, bet no literātu un viņu aizstāvju puses. Laikam jau savā acī baļķi ieraudzīt grūti.

 Apgalvot, ka interneta komentāri pārkāpj visus likumus šobrīd, Asarei nevajadzētu, jo komentārus, kuri pārkāpj likumus dzēš un tos izvērtē likumsargāšanas iestādes. Tas, ka es esmu varējis par dažu labu man domātu komentāru rakstīt policijai, tas gan ir tiesa. Par elementāru publisku aizskaršanu.

  Asare kā viena no publiski redzamākajām literātu pārstāvēm ( ne jau ar literāriem darbiem, bet interneta un publicistikas rosīšanos) aicina ieviest neko vairāk kā cenzūru. Tieši tā, jo atfiltrēt literātu un viņu aizstāvju tekstus no vienkāršas apsaukāšanās, personīgas aizskaršanas vienkārši nevēlas. Var jau uzlikt komentētāju reģistrēšanos u.t.t. var literāti publiski pieejamās vietnēs bloķēt sev pieeju sabiedrībai. Kā to Twitter  izdarījuši Naumanis, Langa(;istajā vārdā Bokša) , citi.

 Ja literātu šī pašapmierinātā daļa sevi norobežo no sabiedrības, tās aktīvākās daļas viedokļiem, tad varbūt ir tikai godīgi, ja tādiem Langas (Bokšas) veidotiem Nacionālās rakstniecības atbalsta fondiem, privātām biedrībām kā Latvijas Literatūras Centram. neko no sabiedrības kopējās naudas . Tas būtu- nekādu sabiedrīskā labuma organizācijas statusu šādam fondam, kura dibinātāji sabiedrību vai vismaz tās aktīvāko daļu ignorē. Nekādas nodokļu atlaides par ziedojumiem ziedotājiem šādām privātām bodītēm, kas pārtiek no valsts jeb mūsu visu naudas.

 Dots pret dotu. Nevar pretendēt uz sabiedrības maciņa daļu, šai pašai sabiedrībai uzspļaujot. Publiski kaut vai interneta komentāros.

 Nē, ir jau kaut kas šajā internetu komentāru diskusiju laikā labs noticis. (Cik daudz kurā laika posmā tās saucamas par diskusijām-tas jau cits jautājums.).  Piemēram, Liāna Langa(Bokša) savos komentāros no viena līdz trīs vārdu apjomam( Labi! Izcili! u.t.t.) ir izaugusi līdz vairāku teikumu tekstiem. Dzejniecei tas jau ir cienījams apjoms. Vādons savus ūdeņainos, garos tekstu palagus arī vairs neraksta. Pieklusis komentāros Naumanis. Laikam saprot, ka nevar tāpat kā Twitter bloķēt sevi no ārpasaules. Sarunas komentāru sadaļās kļūst civilizētākas, kulturālākas, kaut godīgi jāatzīst, ka tas noticis tikai tādēļ, ka līdz Asares pulgoto interneta pseidonīmu lietotāju līmenim ir gandrīz izauguši daži no literātiem un to aizstāvjiem.

 Starp citu, ir pamanīts, ka ir bijuši mēģinājumi šos interneta pseidonīmus diezgan nelietīgi izmantot citām personām. Lai paustu citādāku viedokli. Tiesa, tas ātri izbeidzās, jo pat nerakstot komentārus, šo pseidonīmu lietotāji seko komentāru diskusijām. Pēc vairākiem aizrādījumiem par sveša pseidonīma lietošanu tas izbeidzās.

  Apkopojot šo atsauci uz Asares tekstu „Latvijas Avīzē”, es ceru sagaidīt, ka vēl vairāk augs diskusiju kultūra literātu vidū, lai interneta pseidonīmu lietotāji-komentētāji  sajustu, ka literāti un viņu aizstāvji argumentācijā, domas skaidrībā ir izauguši no primitīvā apsaukāšanas līmeņa līdz daudzmaz kulturālas diskusijas līmenim. Lai mums ir ar ko sarunāties, nav jālasa sev adresētas ķengas, apsaukāšanās.  Lai literāti un viņu aizstāvji, kas publiski deklarē vēlmi sargāt un kopt latviešu valodu, to arī darītu, un neizmantojot nenormatīvo leksiku.  
P.S. jā, pie Latvijas Avīzes rakstiem tagad ir noņemta 'klibā' kodu ievadīšana. Droši izsakiet savu viedokli par Asares rakstu gan šeit ,gan "Latvijas Avīzē"!  

Komentāri (741)  |  2012-09-17 08:26  |  Skatīts: 35215x         Ieteikt draugiem       TweetMe   
GARVAN MAIREAD* - 2022-12-19 15:22
We have direct access to genuine providers of Bank Guarantee (BG), Standby Letter of Credit (SBLC), Loan. Issuance is by AA rated Bank in Europe, Middle East, Asia and USA.
We also monetize same BG/SBLC for 100% cash if you do not have a monetizer.

Our bank instruments can be engaged in PPP Trading, Discounting Signature Projects like Construction, Oil and gas, Telecommunication etc.

Please contact me for full details:
Whatsapp : +16135085843
Name: Garvan Mairead

Email: inquiry.trustedfinanceplc@gmail.com

Skype : inquiry.trustedfinance@gmail.com

Anita Gebriel* - 2022-12-22 04:41
Mans vārds Anita Gebriel, lai saņemtu steidzamu aizdevumu, lūdzu, sazinieties ar šo Whatsapp, es arī pirmdien saņemu summu 20000 eiro. Lūdzu, sazinieties ar šo INFO:

KONTAKTINFORMĀCIJA: Kolinsa Džeimsa kundze menedžere direktore
Izmantojot e-pastu: collinsjamesfinance55@gmail.com
Izmantojot Whatsapp: +49 176 34215369

Anita Gebriel* - 2022-12-22 06:32
Mans vārds Anita Gebriel, lai saņemtu steidzamu aizdevumu, lūdzu, sazinieties ar šo Whatsapp, es arī pirmdien saņemu summu 20000 eiro. Lūdzu, sazinieties ar šo INFO:

KONTAKTINFORMĀCIJA: Kolinsa Džeimsa kundze menedžere direktore
Izmantojot e-pastu: collinsjamesfinance55@gmail.com
Izmantojot Whatsapp: +49 176 34215369

Frīde Nitte* - 2022-12-22 13:34
Sveiki, es esmu Frīde Nitte Ja vēlaties saņemt aizdevumu nekavējoties, sazinieties ar šo Whatsapp: +49 176 34215369

Frīde Nitte* - 2022-12-22 14:21
Sveiki, es esmu Frīde Nitte Ja vēlaties saņemt aizdevumu nekavējoties, sazinieties ar šo Whatsapp: +49 176 34215369


Mrs mary johnson* - 2023-01-17 07:18
Sveiki! Šī ir laimīgā Benson LOAN COMPANY. Šajā uzņēmumā mēs sniedzam aizdevumus uz mūžu. Vai jums ir nepieciešams steidzams aizdevums, lai nodzēstu savus parādus, vai arī jums ir nepieciešams kapitāla aizdevums, lai uzlabotu savu biznesu? Vai jūs ir noraidījušas bankas un citas finanšu aģentūras? Vai jums ir nepieciešams konsolidācijas aizdevums vai hipotēkas aizdevums? Šodien mēs sakām, apstājieties un neskatieties tālāk, jo esam šeit, lai visas jūsu finansiālās problēmas padarītu par pagātni. Mēs aizdodam naudu privātpersonām, kurām nepieciešama finansiāla palīdzība, kurām ir slikta kredītvēsture vai nepieciešama nauda, lai samaksātu rēķinus, lai ieguldītu biznesā par 2%. Mēs vēlamies izmantot šo informācijas nesēju, lai informētu jūs par visu, ko piedāvājam uzticamu un noderīgu palīdzību, un jūs būsiet ar mieru jums aizdot. Mēs esam patiesi un turam savu vārdu un solījumus. Sazinieties ar mums šodien pa e-pastu:
luckybensonloanfirm@gmail.com

chris* - 2023-01-28 02:40
Tikai pagājušajā nedēļā šeit es saņēmu 10 000 eiro aizdevumu no Stīvena fondiem, es nekad neticu, ka tā ir patiesība, jo es redzēju tiešsaistē liecību par to, kā kāds no viņiem saņēma aizdevumu, bet pagājušajā nedēļā man tas bija skaidrs pēc aizdevuma saņemšanas no viņiem sazināties tos jebkura veida aizdevumiem pa e-pastu stevenfunds@outlook.com vai whatsapp +2347043593434

chris* - 2023-02-02 23:18
Tikai pagājušajā nedēļā šeit es saņēmu aizdevumu 10 000 eiro no Stīvena fondiem, es nekad neticu, ka tā bija taisnība, jo tiešsaistē redzēju testiomoniju par to, kā kāds no viņiem saņēma aizdevumu, bet pagājušajā nedēļā man bija skaidrs tie par jebkura veida aizdevumu pa e -pastu stevenfunds@outlook.com vai whatsapp +2347043593434

IvanAnton96000* - 2023-02-06 22:31
Sveiki,

Vai meklējat likumīgu aizdevumu?
Vai jūsu bankas jums ir atteikušas?
Viena vai otra iemesla dēļ jums ir vajadzīga nauda.
Jūs esat sirsnīgs un godīgs
Vai jums ir nepieciešams kredīts, lai nomaksātu parādus, rēķinus vai īstenotu projektu?
Jums vienmēr ir iespēja.
Turklāt mēs piedāvājam aizdevumus ātri un uzticami ar gada procentu likmi 2%. Mēs esam uzticami
Ja jūs interesē, lūdzu, nevilcinieties sazināties ar mums tieši.
E-pasts: lapofunding960@gmail.com

Flora Scott* - 2023-02-15 06:23
Laba diena no šīs puses, esmu Flora Skotas kundze, privāta aizdevuma aizdevējs. Mēs piedāvājam steidzamus aizdevumus privātpersonām par pieņemamām likmēm. ja jūs interesē steidzams aizdevums jebkādu finansiālu iemeslu dēļ, tad nevilcinieties sazināties ar mums, izmantojot (flora_scott@outlook.com), lai iegūtu plašāku informāciju par šo aizdevuma darījumu.
Ar cieņu
Floras kundze

Diventare un investimento* - 2023-02-26 11:58
Diventare un investimento
Ciao signore e signora in Cristo !!! Possa Dio benedirti, per combattere contro la povertà e l'esclusione bancaria
Siamo un'organizzazione cristiana in associazione con altri paesi in Europa per il miglioramento e il rafforzamento dei servizi per le comunità; Fornire finanziamenti per finanziamenti per utili scopi di solidarietà in 112 paesi, di cui il tuo paese fa parte di questo progetto. Il programma è destinato a persone vulnerabili di tutte le categorie, project manager: ingegnere agrifood, artigiani, dirigenti dell'insegnamento, bellezza e pronta -torre - ristoranti - Garden Center - Pet Store - Professionisti della salute, direttore, vice, allevatori, ministro, Centri di assistenza all'infanzia, consulenti municipali ecc ... e saranno attribuiti a un numero limitato quest'anno. In conformità con le istruzioni di questa organizzazione in collaborazione con la società Nord-Française.

Completa le informazioni del progetto:
Nomi : ………………
Primo nome: ……………
Dipartimento:………………………………
Civico *:……………………………… :………
Data e luogo di nascita :……………
Città : ……………
Paese : ……………
Codice postale :…………
Telefono fisso / cellulare: ………… / ………
Occupazione: …………
Sfondo di solidarietà di quanto: …………… €
Progetto di investimento …………
Per la costituzione del tuo file, avremmo bisogno di:
- La tua carta d'identità o passaporto o un estratto di un certificato di nascita in validità
- Una foto di identità in formato piccolo.

Sig.ra Kathy Szeliga, Email: comiteaidesocial@gmail.com
Saône-Et-Loire Change 71085 Indirizzo: 9t Boulevard Nicolas Oresme paga la Francia
Cordiali saluti

Investuojame į Jūsų „Paskolų“ projektus. Trumpalaikis ir ilgalaikis* - 2023-02-26 12:00
Investuojame į Jūsų „Paskolų“ projektus. Trumpalaikis ir ilgalaikis
Sveiki, pone / ponia, Šia žinute noriu informuoti pasaulio gyventojus, kad tarp asmenų tikrai yra skolintojų, Naujųjų metų išvakarėse, kurios yra ant nosies, kaip man išeiti iš krizės? Nežinojau, ką daryti, todėl pradėjau tyrinėti, kad galėčiau kreiptis dėl paskolos iš rimto žmogaus, nes esu tikras dėl pinigų grąžinimo. Taip gavau ponios CLAUDINE ANDRIEUX liudijimą, kuri iš Chrystèle CORNET gavo 34 000 eurų paskolą. Nedvejodamas paprašiau 50 000 € ir ji greitai man atsakė, pranešdama apie šias sąlygas, kurių laikiausi iki pat laiško ir man pavyko per trumpą laiką gauti paskolą savo sąskaitoje, tada galėjau išgelbėti savo garbę Mano šeima. Patariu imti tik adresu credituniverselfinance@gmail.com
Adresas: 56 Avenue Guillaume le Conquérant 01200 Bellegarde-sur-Valserine Ain, ŠALIS PRANCŪZIJA Chrystèle CORNET

Amministratore legale* - 2023-02-26 12:03
Amministratore legale
Ciao mr/mme,
Io è Iva Birgitte che vive in Europa, per un momento forte che ho visto una situazione tempestosa, desidero includere i miei beni. Ho una fortuna alla Repubblica francese che desidero fornirti per permetterti di fare opere di buona volontà. Se ho scelto di mettermi in questa pagina di annuncio, è perché voglio che sia fatto senza paura delle mie attività precedenti. Ti contatto oggi in modo da accettare di servire come amministratore legale (beneficiario) e di svolgere un programma di azione, una fondazione o una ONG per aiutare gli anziani e i bambini in situazioni difficili.
Ho documenti ufficiali e legali riguardanti. Ad essere sinceri con te, è stato durante una breve passeggiata nei miei momenti perduti su Internet che ho incontrato nel tuo indirizzo. È qui che ho deciso di contattarti e parlarti del mio progetto. Mi dispiace non averti conosciuto abbastanza prima di parlare con te; È importante stabilire una base di fiducia tra te e me per eseguire questa offerta. Se vuoi aiutarmi in questo caso, rispondimi lo smalto: birgitteiva@gmail.com
Ricevi le mie più sincere amicizie.

Stephanie Martina* - 2023-02-26 12:06
Request a consumer, insurance, real estate, fast credit credit
To finance a project, the purchase of a vehicle, a trip or even
The purchase of consumer goods, and any other needs; demand for renewable loan.
It is to the credits that we most often have recourse. Email: stephanie4martina@gmail.com
Here is a model of letter type of loan request: [profession]: ..............
[First name name] ................. [Department]: ................
[Street, Postal Code, City]: .......... [Telephone number]: ..........
[Email address]: ............... [credit parameters]: .........
[Borrowing amount]: ............ euros [Loan duration]: ............. Month
Receive the Newsletter Email Plans: stephanie4martina@gmail.com
Legal notices & methodology of comparators
Selectra: 66, rue Sébastien Mercier, 75015 Paris, France
All rights reserved. Mrs Stephanie Martina

LAPO* - 2023-02-26 18:36
Sveiki,

Vai meklējat likumīgu aizdevumu?
Vai jūsu bankas jums ir atteikušās?
Viena vai otra iemesla dēļ jums ir vajadzīga nauda.
Tu esi sirsnīgs un godīgs
Vai jums ir nepieciešams kredīts, lai nomaksātu parādus, rēķinus vai īstenotu projektu?
Jums vienmēr ir iespēja.
Turklāt mēs piedāvājam aizdevumus ātri un uzticami ar gada procentu likmi 2%. Mēs esam uzticami
Ja jūs interesē, lūdzu, nevilcinieties sazināties ar mums tieši.
E-pasts: lapofunding960@outlook.com

SUSAN BENSON* - 2023-03-09 09:52
Labdien! Vai jums ir nepieciešams uzticams uzņēmums, lai saņemtu aizdevumu sava projekta finansēšanai, vai jums ir nepieciešams biznesa aizdevums, personīgais aizdevums vai hipotēkas aizdevums? Nemeklējiet tālāk par Sunshine Financial Group Inc. Mēs piedāvājam visa veida aizdevumu pakalpojumus, gan nodrošinātus, gan nenodrošinātus aizdevumus, ilgtermiņa un īstermiņa aizdevumus un daudz ko citu par subsidētu procentu likmi 3% gadā. Lai iegūtu vairāk informācijas, rakstiet mums pa e-pastu: (sunshinefinancialgroupinc@gmail.com) vai rakstiet man tieši uz WhatsApp, izmantojot: +447360502110 un saņemiet atbildi vienā mirklī.

Es zinu, ka likumīga aizdevuma saņemšana vienmēr ir bijusi milzīga problēma Personām, kurām ir finansiālas problēmas un kurām ir nepieciešams to risinājums, daudziem cilvēkiem ir tik grūti saņemt akciju aizdevumu no vietējām bankām vai citām finanšu iestādēm augsto procentu dēļ. likme, nepietiekams nodrošinājums, parāda attiecība pret ienākumiem, zems kredītreitings utt.

Neuztraucieties, jo mēs specializējamies strukturētu finanšu risinājumu nodrošināšanā privātpersonām un uzņēmumiem visefektīvākajā un ātrākajā veidā.

Vairs nav gaidīšanas laika vai stresa banku apmeklējumu. Mūsu pakalpojums ir pieejams 24 stundas diennaktī – jūs varat saņemt aizdevumu un pabeigt darījumus jebkurā laikā un vietā.

Mēs sniedzam 24 stundu pasaules klases aizdevuma pakalpojumus. Jautājumiem/jautājumiem? - Nosūtiet e-pastu uz sunshinefinancialgroupinc@gmail.com vai rakstiet mums WhatsApp: +447360502110 | & Saņemiet atbildi nekavējoties.

DIHAH OGAH* - 2023-03-17 02:58
Sveiki, mani sauc DIHAH OGAH

Es domāju, ka jūs meklējat aizdevumu, bet nezināt, kā to saņemt, lūdzu, sazinieties ar šo informāciju, ja kādam ir interese.
Pa e-pastu: ogzdihah8855@gmail.com vai whatsapp kontaktpersona: +49 176 34215369

DIHAH OGAH* - 2023-03-17 02:59
Sveiki, mani sauc DIHAH OGAH

Es domāju, ka jūs meklējat aizdevumu, bet nezināt, kā to saņemt, lūdzu, sazinieties ar šo informāciju, ja kādam ir interese.
Pa e-pastu: ogzdihah8855@gmail.com vai whatsapp kontaktpersona: +49 176 34215369

DIHAH OGAH* - 2023-03-17 03:57
Sazinieties ar mums, izmantojot šo e-pastu: ogzdihah8855@gmail.com, lai saņemtu steidzamu aizdevumu

IvanAnton96000* - 2023-03-18 01:33
viesu grāmatas komentāri par man ir nepieciešams algas dienas aizdevums

Margit* - 2023-03-18 01:35
Es dzīvoju Nīderlandē un vai šodien esmu laimīga sieviete? Es teicu sev, ka es ieteiktu jebkuru aizdevēju, kas varētu mainīt manu un manas ģimenes dzīvi, ikvienam, kurš meklē aizdevumu. Ja jums ir nepieciešams aizdevums un esat 100% pārliecināts, ka atmaksāsit aizdevumu, sazinieties ar viņiem šodien pa e-pastu: lapofunding960@gmail.com

chris* - 2023-03-25 12:11
Es tikko saņēmu 20 000 eiro aizdevumu no Stīvena fondiem pagājušajā nedēļā savam biznesam, tāpēc, ja jums ir nepieciešams jebkāda veida aizdevums, sazinieties ar viņiem pa e-pastu stevenfunds@outlook.com vai whatsapp +2347043593434

Endre* - 2023-03-25 12:56
Sveiki,

Mēs esam sertificēti, lai piedāvātu šādus aizdevumu veidus vai jebkāda veida finansējumu: Personīgais aizdevums? Uzņēmējdarbības aizdevumi? Kredīts parādu konsolidācijai? Atjaunot savu māju? Investīciju kredīts? Pieejamie kredīti? Aizdevumi privātpersonām? Komerciālie kredīti? Apvienotais kredīts? Konsolidācijas aizdevumi? Ja jūs interesē, lūdzu, sazinieties ar mums: (dakany.endre@gmail.com)

Steidzami aizdevuma piedāvājums.

Endre* - 2023-03-25 12:56
Sveiki,

Mēs esam sertificēti, lai piedāvātu šādus aizdevumu veidus vai jebkāda veida finansējumu: Personīgais aizdevums? Uzņēmējdarbības aizdevumi? Kredīts parādu konsolidācijai? Atjaunot savu māju? Investīciju kredīts? Pieejamie kredīti? Aizdevumi privātpersonām? Komerciālie kredīti? Apvienotais kredīts? Konsolidācijas aizdevumi? Ja jūs interesē, lūdzu, sazinieties ar mums: (dakany.endre@gmail.com)

Steidzami aizdevuma piedāvājums.

Endre* - 2023-03-26 01:39
Mēs piedāvājam aizdevumus ar 2%, Mēs piedāvājam parādu konsolidācijas aizdevumus, biznesa aizdevumus, privātpersonu aizdevumus, automašīnu aizdevumus, viesnīcu kredītus, studentu kredītus, privāto aizdevumu mājokļa refinansēšanas aizdevumus, uzziniet vairāk E-pasts: (dakany.endre@gmail.com)

Steidzami aizdevuma piedāvājums.- Pievienot komentāru:

Vārds:

Komentārs:

Drošības kods:

Atpakaļ