skribents007.1s.lv

 


Lugas uzvarētājas „36 stundu” konkursā.


Uzvarēja, protams, dramaturgi, kuru lugas izvēlējās. Man tā ir tagad laba iespēja, neredzējušam lugu publisko parādīšanu , apskatīt pašus literāros tekstus. Justīnes Kļavas „Gerač, mans brāli” un Ērika Vilsona „Laimes mala”. Palūkosim, ko autori paveikuši, ko vērtētāji atzinuši par labākajiem no iesniegtajiem darbiem.
 Kā vecā teicienā-dāmām ir trīs rokas-labā, kreisā un priekšroka, bet kungiem trīs kājās-labā, kreisā un ceļa kāja.
 Sāksim ar priekšrokas īpašnieci Justīni Kļavu. Viņas ludziņa „Gerač, mans brāli”  tapusi šogad, 2013.gadā. Man pieejamajā tekstā ir pāris paviršības radītas gramatiskas kļūdas, lugas sākumā nav tēlotāju saraksta. Zinu, ka mūsdienās autori ne vienmēr to ievēro, bet iestudētājam un arī lasītājām tāds palīdz. Lugas garums iestudētā variantā apmēram stunda. Autore nav paredzējusi starpbrīžus. Darbība noris vienā istabā. Tas labi režijas un scenogrāfijas veidošanā. Remarkas ir tādas režisoriskas. Tās palīdz iestudētājam veidot darbību tekstā, kas, godīgi sakot, vairāk derētu radiolugai, kuru tikai klausās. Skatuviski viss diezgan statisks.  Maza tēlotāju sastāva ludziņa-tikai trīs darbojošās personas. Marina, divdesmitgadīga jaunuve, kura jau dzīvo kopā ar Helmūtu (25 gadi) kāzu gaidās. Trešais ir Marinas brālis Mareks (25 gadi) . No lugas teksta zināms, ka Mareks piecus gadus pavadījis cietumā. Ja Mareks ar Marinu pārstāv sabiedrības zemāko slāņu pārstāvjus, tad Helmūts – pārtikušos, pat bagātos.
Luga it kā nav par naudu, bet par jūtām starp cilvēkiem. Tomēr tekstā, kuru es ar interesi izlasīju vienā rāvienā, ir tādi trafareti priekšstati. Autorei ir izdevies Marinu padarīt par tādu pašlabuma meklētāju jaunu sievieti, kas veiksmīgi atradusi, kam pagulties apakšā, lai nodrošinātu sev pārtikušas turpmākās dienas. Mareks arī ierodas pie Helmūta naudas vajadzībā. Prasa uzreiz 10000. Ko tur ar sīkumiem smērēties! Abu M.. priekšstati skaidri- Helmūtam ir, kāpēc neprasīt? Vistrakākajā situācijā autore noliek Helmūtu. Puisis ,kam problēmu nav, cenšas būt pats. Bez ģimenes naudas, bez nemitīgas mātes uzraudzības. Tiesa, šī brīvība Helmūtam ir arī atteikšanās no viņa ģimenes naudas, bet tam nav gatava ne Marina, ne Mareks, kuriem šī Helmūta kvalitāte ir ļoti svarīga.Parādās arī pretruna starp to, kā nākotni abu kopdzīvei redz Marina un Helmūts. Ņemot vērā to, ka J.Kļava ir pati gados jauna, es gribētu daļēji Marinas priekšstatus par dzīves „sakārtošanu” saistīt ar autores priekšstatiem. Ātrā, nenopelnītā nauda kā dzīves kvalitātes nodrošinātāja. Būtībā arī Mareks ir tādu pašu dzīves principu pārstāvis. Viņi ir pretstats vēl diviem, bet dažādajiem – Helmūtu un viņa klāt neesošo māti. Jā, finālā autore piepilda gan Marinas, gan Mareka naudiskās un dzīves vēlmes, bet ir jau vēl trešais- Helmūts, kas izrādās tāds izmantots naudas donors, kuru gan it kā mīl Marina.
Lugas teksts rit raiti, bet nemudina uz darbību. Tas, ka autore tekstā iepin pagātnes ainiņu atstāstus, lugai lielāku dinamiskmu nedod, bet to , manuprāt, bremzē. Luga nemudina censties, iestudējot to, kustību dinamisma trūkumu kompensēt ar kliegšanu, kaut dažs režisors varētu iet šo vieglāko ceļu.
Uzskatu, ka šī luga ir iestudējama mazās kamertipa zālēs un klausāmajā (Varbūt radio?) variantā. Neveiksmes šajā literārajā darbā nosaka tas, ka autore nerod pozitīvā uzvaru, nav vizuālā dinamisma iespējamajā izrādē, kas tekstā ir. Sastopami pārspīlējumi darbības rosināšanai (tāda dramaturga nespēja to izdarīt citādi)- čemodāna izbārstīšana un lekšana uz palodzes. Ētiski neveiksmīgs ir ātrās, nenopelnītās naudas slavinājums, ko jau pieminēju.  Abi M Helmūtu darbina kā bankomātu, bet bankomāts īsti par cēlu varoni laikam nav padarāms. Lugas beigas-atvērtais fināls, kad autore neparāda vai nerod risinājumu, jo bankomāts ir sapratis, ka Marinas acīs ir vispirms bankomāts. Katrs tomēr grib būt arī cilvēks. Jā, virsrakstā nepatika heroīna pieminēšana krieviskajā izpildījumā. Ja būtu – Marek, mans brāli, nekas jēdzieniski nemainītos, bet izskanētu precīzāk, jo Marina būtībā brāļa dēļ upurē savu laimi un nākotni, kas gan tomēr nenotiek Helmūta atgriešanās dēļ. Mazliet haotiskais Mareka sevis atklāšanas skats ir tāds,... , ka nepārliecina pēc tam sekojošā Marinas uzupurēšanās. Kādēļ šoreiz noticēt? Var taču tā domāt?
  Otra luga- Ērika Vilsona „Laimes mala”. Mūsdienu pasaka , kā to žanriski nosauc autors, ar septiņām personām. Pusotru līdz divas stundas izrādei. Darbības vieta –dzelzceļa stacija ar nosaukumu ‘Laimes mala”. Divi cēlieni ar 14 un 15 ainām. Iestudējumā var izveidot starpbrīdi. Darbojošās personas-dzelzceļnieki Laimonis ar Anniņu, pastniece Silva ar civilvīru Miķeli, Silvas jaunības dienu draugs Egons, Silvas un Miķeļa meita Nika un Alfons- bezcerīgi Nikā iemīlējies puisis. Tāda nelielas vietas sabiedrība ,kas dzīvo bez lielām nākotnes cerībām.
Autors lugā ir paredzējis peronu, pie kura gan piebrauc, gan garām aizbrauc pasažieru un kravas vilcieni. Tā ir gandrīz vienīgā scenogrāfiski grūtāk realizējamā detaļa, kura var sagraut vides  realitātes iespaidu. Visa lugas darbība uz mazas ,pusaizmirstas stacijas perona . Luga parāda, ka visi vietējie ir vienota, draudzīga saime. Autoram ir izdevies izveidot tādu literāro tekstu, kas prasa un nosaka loģisku darbību, kustību iestudējuma veidošanā. Būtībā autors režisoru un aktierus virza pa savām sliedēm, ļaujot mākslinieciski izpaust tekstu. Tas mūsdienās ir reti. Parasti teksti nemotivē skatuvisko darbību, un režisoriem jāizdomā kaut kas ārpus lugas teksta. Iespējams, te izpaužas Vilsona ilgstošā saskare areālu teātri, režijas pieredze. Remarku gandrīz nav, un esošo ir pietiekami, lai izprastu lugas autora nodomu.
 Sižets ir it kā vienkāršs- dzelzceļnieku pāris rosās stacijā brīžiem viens otru aizvietojot, netālu pastniece ar savu bezdarbnieku vīru, kas jaunībā bijis vietējā ekstrādes ansambļa solists, bet tagad gatavs pat braukt uz pilsētu pārdot savu nieri. Ir vēl pastnieces slimā, gulošā māte, ko abas ģimenes kopā aprūpē, bet uz skatuves ne reizes neparādās. Pastnieces meita parādīta kā ballītes mīloša jauniete, kas īsti nezina, ko darīt. Vēl ir mīlošais Alfons, kas lugas beigās tiek pie iecerētā meduspoda. Kā gatera strādnieks neizlutinātajai Nikai no pilsētas sūta biezpienmaizītes. Visa lugas darbība tādās pasteļkrāsās, kuras gan ik pa brīdim uzplaiksnī. Tad, kad kādreizējais dziedātājs dodas uz pilsētu ar vilcienu kaut ko mainīt dzīvē. Kad uz balli taisās Nika, bet māte negrib laist. Kad ierodas Egons. Šis savulaik visiem zināmais cilvēks ierodas ar videi un situācijai neaptveramu naudas summu-miljonu. Lai aizvestu savu jaunības dienu mīlestību ,noliekot tai pie kājām viņas noteikto cenu. Mūža krājums-sapņa piepildīšanai. Tikai ne pats vairs tas jaunais puisis, ne viņa jaunības dienu sapnis. Tas, kā miljons ietekmē gan Miķeli, gan Silvu, ir tik dažādi. Apzinoties tā vērtību Miķelis gatavs atteikties no ģimenes, lai viņa sieva un meita ar to miljonu un Egonu dzīvotu tā, kā Miķeļa prāt ir cienīgas. Silva nemaz tā neskrien Egona skavās. Autors tekstā ir ielicis divas tādas kā atmiņu teiksmas Miķeļa un Silvas mutēs. Vienā –dziesma mūža tikai sapņotajai mīlestībai (Miķelis), bet otra-  par to, kā jaunības cerībās un sapņos dzīves piezemēts cilvēks atzīst, ka ne viss mērāms naudā. Ir mīļotais cilvēks, jūtas, kuras nauda nešķīdina. Vieni no skaistākajiem lugas tekstiem. Alfons, Egons, arī Miķelis autoram ir iznākuši tādi "klusie"mīlētāji, kas uz lielu cīņu par mīloto nav spējīgi. Sevi piedāvāt tāds ,kādi viņi ir- to gan. Sievietes ir mazliet spēcīgākas. Aniņa komandē Laimoni, Silva- Miķeli, un gan jau ka arī Nika nākotnē-Alfonu. Tas, ka autors nedod iespēju un tālāku dzīvi Egonam, šķiet ir loģiski. Lugas teksts, manuprāt, liecina, ka Egons zina, kurp viņu ved…
Dzīve, protams, turpinās-jaunajā paaudzē, kuru bučas finālā saldina Anniņas šausmas par to, kā tagad dzīvos tālāk. Jo dzīvē par visu ir jāmaksā, pat ja cietums nedraud. Jūtīgai sirdij tas ir smags pārbaudījums. Autors Egona pazušanu precīzi neiezīmē, bet viss jau tāpat ir skaidrs. Vilsons it kā pasaka, ka bez Silvas arī miljons un dzīve viņam nav vajadzīga, tie bija mērķi, kuru abu dēļ viņš dzīvoja.
Iestudētājam šī luga prasīs ansambli ,kas spēj ne ārišķīgi parādīt to pārdzīvojumu gammu, ko autors ielicis tekstā.
Manuprāt, ļoti labi. Ja režisori izdomās, kā parādīt vilcienu kustību uz skatuves, luga drīzumā ir gaidāma uz teātru skatuvēm.
 
Kopumā lugas patika. J.Kļavu es aicinātu sadūšoties rakstīt arī lielākiem sastāviem, jo tikai prasme veiksmīgi tikt galā ar vienlaicīgi sešām, septiņām uz skatuves esošām personām parāda dramaturga varēšanu. Ja atceramies, ka V.Vīgante speciāli Dailes studijas beidzējiem ( starp kuriem bija viņas meita) rakstīja lugas ar ap četrdesmit tēlotājiem, ir uz ko tiekties. Mazliet vienkāršota naudiskā vēetību skala, kas dominē lugā, nepārliecina. Tādējādi vienkāršojas tēlu pretstati- vieni grib naudu, kuras tiem nav, bet trešais negrib naudu, kura viņam varētu būt. Vairāk nekā nav.
Ē.Vilsons kā pieredzējušāks autors ar savu darbu izskatās stabilāks, cienījamāks. Viņam izdevies izveidot tādu noskaņu lugu. Te nevajadzēs kliegt, te vajadzēs meistarību režisoram un aktierim, bet rezultātā vajadzētu būt arī uz lielo teātru skatuvēm izrādāmai  un skatītāju mīlētai izrādei. Cilvēki grib redzēt sev līdzīgos, kas arī uz skatuves nezaudē cilvēcību. Vai arī zaudē ne jau viegli, bet ar sāpēm, un upurējoties citiem.
Divas atšķirīgas lugas. Katra ar savu. Ar interesi gaidīšu šo abu autoru citus, jaunākus darbus.
Komentāri (143)  |  2013-03-10 21:12  |  Skatīts: 26143x         Ieteikt draugiem       TweetMe   
Dr lucas* - 2015-04-05 23:22
Es gribētu pārdot savu nieri, lai steidzami naudu, lūdzu, sazinieties ar Dr. Lucas uz šo e-pasta adresi goodcarehospital@outlook.com

Dr Dagama* - 2015-07-27 19:16
Vai jūs vēlaties iegādāties nieru vai jūs vēlaties pārdot savu
nieres? Vai Tu esi
meklē iespēju pārdot savu nieri par naudu
sakarā ar finanšu nojauktu un jūs nezināt, ko
do, tad sazinieties ar mums šodien, un mēs piedāvājam Jums labu
naudas summa jūsu nieres. Mans vārds ir Doctor DAGAMA,
am
Nefrologs in PREMIER Medicaid INTERNATIONAL. Mūsu klīnika ir
specializējas nieru ķirurģijas un mēs arī nodarbojas ar
pērk
un transplantācija no nierēm ar dzīvo
atbilstošs donors.
Mēs atrodamies Indijas, Turcija, Nigērija, ASV, Malaizija.
Ja Jūs esat ieinteresēti pārdot vai iegādāties nieru s lūdzu, nav
sazinieties ar mums pa e-pastu.
E-pasts: premiermedicaidinternational@yandex.com

Ar Laba Vēlējumiem
Dr DAGAMA.

dr. louis* - 2016-04-27 09:52
Mans vārds ir Doctor Philipson esmu nefrologa un galvenais medicīnas direktors ST. LOUIS INDIA. Vai jūs vēlaties pārdot savu nieri? Vai tu meklē iespēju pārdot savu nieri par naudu, jo finanšu nojauktu un jūs nezināt, ko darīt, tad sazinieties ar mums šodien, izmantojot dr.louisclinic@gmail.com un mēs piedāvājam jums labu summu par Jūsu nieru
Cena: $ 145,000USD

dr. louis* - 2016-04-27 09:54
Mans vārds ir Doctor Philipson esmu nefrologa un galvenais medicīnas direktors ST. LOUIS INDIA. Vai jūs vēlaties pārdot savu nieri? Vai tu meklē iespēju pārdot savu nieri par naudu, jo finanšu nojauktu un jūs nezināt, ko darīt, tad sazinieties ar mums šodien, izmantojot dr.louisclinic@gmail.com un mēs piedāvājam jums labu summu par Jūsu nieru
Cena: $ 145,000USD

mrs Arsian* - 2016-06-15 11:20
Sveicieni visiem es vēlos izmantot šo mediju, lai pateiktos Doctor Wayne Curl no Venkata speciālists slimnīcas Indijā, kura slimnīca nopirku savu nieri likmi $ 140,000USD viņi maksā man pirmo pusi maksājumu 90000 $, pirms viņi nosūtīja savu medicīnas ekspertu, lai nāk un man pakaļ, Mongolija uz Indiju brāļiem slimnīca bija viens, ka maksā par manu ceļa izdevumu un tie ņēma pienācīgi rūpēties par mani un pret mani ļoti labi es vēlos tur ir vieta, es varētu parādīt jums visiem daļa manā ķermenī bija viens nieres ir lietojis no mana sistēma es būtu pievienojiet to gar brūces ir pabeigta, un tas nav sāpes pēc operācijas bija, kad viņi man maksā manu līdzsvaru 50,000 $ un lidoja mani atpakaļ uz manu valsti Mongoliju.
Es esmu patiesi pateicīgs Venkata speciālists slimnīca pērkot manu nieres un ņemot mani prom no manas finanšu grūtības tagad es esmu laimīgi dzīvo ar saviem 2 bērniem, un mēs esam laimīgi.
Te ir Venkata Specialist Hospital Kontaktinformācija Doctorwaynecurl@outlook.com vai P.O Box 27 NewDelhi Indija vai Tel Nr 919270170046 vai 447031967810, ja jūs vēlaties pārdot savu nieru vai orgānu labāko vērā no mrs arsian manu tālruņa numuru 965845138

pete* - 2016-11-01 01:04
doc Pete
Sveiki, Mans vārds ir petejonzzz Universitātes Beninas mācīšana
Slimnīca, es esmu speciālists orgānu ķirurģijas, un mēs galā ar
pirkšana orgānu no cilvēka, kas vēlas pārdot, un mēs atrodamies
Nigērija, ASV un Malaizijā, bet mūsu galvenais birojs atrodas Nigērijā. ja
Jums ir ieinteresēti pārdot nieru vai pārdot kādu daļu no jūsu
ķermeņa orgānu Lūdzu, sazinieties ar mums vairāk informācijas. Sazinieties ar mums pa

E-pasts: petejonzzz@gmail.com
Cer dzirdēt no jums.
Sveicieni,
Dr. Pete
C.E.O
UNIVERSITĀTE Benina apmācīttiesīgā slimnīcā.

Mēs dodam jums mūsu augšējā pārliecību, ka jūs
nav žēl, vienlaikus ņemot drosmīgu soli, lai mūsu piedāvājumu okay
jo skaists naudas summa gaida jums par to. bet, pirmkārt,
pirms mēs varam doties tālāk jums ir sniegt savu personīgo
informācija un jūs esat, lai pārliecinātos, ka personas dati ir
aizpildīta atbilstoši un pareizi.

Informācija, kas nepieciešama:
Jūsu Vecāku nosaukumi:
Tavs vārds:
Tavs vecums:
Jūsu Sex:
Jūsu asins grupa:
Jūsu Dzimšanas datums:
Jūsu Tālruņa numurs:
Jūsu Profesija / Nodarbošanās:
Mēneša ienākumi:
Iemesls pārdošanai:
Vai tu smēķē?:
Summu, jūs vēlaties pārdot savu nieri:
Jūsu Valsts: Jūsu Valsts
: Ievērojiet, ka mēs nopirkt nieru par maksimālo summu
No $ 800,000.00USD dolāru un jums nav vērsties pie cita, jūs varat
ARĪ EMAIL ASV ON petejonzzz@gmail.com

pete* - 2016-11-01 01:05
doc Pete
Sveiki, Mans vārds ir petejonzzz Universitātes Beninas mācīšana
Slimnīca, es esmu speciālists orgānu ķirurģijas, un mēs galā ar
pirkšana orgānu no cilvēka, kas vēlas pārdot, un mēs atrodamies
Nigērija, ASV un Malaizijā, bet mūsu galvenais birojs atrodas Nigērijā. ja
Jums ir ieinteresēti pārdot nieru vai pārdot kādu daļu no jūsu
ķermeņa orgānu Lūdzu, sazinieties ar mums vairāk informācijas. Sazinieties ar mums pa

E-pasts: petejonzzz@gmail.com
Cer dzirdēt no jums.
Sveicieni,
Dr. Pete
C.E.O
UNIVERSITĀTE Benina apmācīttiesīgā slimnīcā.

Mēs dodam jums mūsu augšējā pārliecību, ka jūs
nav žēl, vienlaikus ņemot drosmīgu soli, lai mūsu piedāvājumu okay
jo skaists naudas summa gaida jums par to. bet, pirmkārt,
pirms mēs varam doties tālāk jums ir sniegt savu personīgo
informācija un jūs esat, lai pārliecinātos, ka personas dati ir
aizpildīta atbilstoši un pareizi.

Informācija, kas nepieciešama:
Jūsu Vecāku nosaukumi:
Tavs vārds:
Tavs vecums:
Jūsu Sex:
Jūsu asins grupa:
Jūsu Dzimšanas datums:
Jūsu Tālruņa numurs:
Jūsu Profesija / Nodarbošanās:
Mēneša ienākumi:
Iemesls pārdošanai:
Vai tu smēķē?:
Summu, jūs vēlaties pārdot savu nieri:
Jūsu Valsts: Jūsu Valsts
: Ievērojiet, ka mēs nopirkt nieru par maksimālo summu
No $ 800,000.00USD dolāru un jums nav vērsties pie cita, jūs varat
ARĪ EMAIL ASV ON petejonzzz@gmail.com

dr.victor* - 2016-11-24 03:54
Nieres tiek pirkti par maksimālo summu $ 750,000.00 ASV dollars.Our slimnīca ir specializējusies nieru ķirurģijas un mēs arī nodarbojas ar transplantācijas nierēm, dzīva donora un korespondētājloceklis. Mēs atrodamies Indijā, Kanādā, Lielbritānijā, Turcijā, ASV, Malaizijas, Dienvidāfrikā uc Ja Jums ir interese pārdot vai iegādāties nieru s, lūdzu, nevilcinieties sazināties ar mums pa e-pastu: ( dr.victor1995@gmail.com )
Gaida jūsu reaģē ...
Ar laba vēlējumiem,
Dr. Victor.
MANAGEMENT.

Dr kate adams* - 2016-11-28 15:51
Pārdod nieres. Glābt dzīvības un pelnīt naudu. Viņš vēlas pārdot savas nieres glābt dzīvību? Jūs meklējat iespēju pārdot nieres par labu cenu? Šī ir iespēja pārdot par $ 500,000,00 dolāri. ieinteresētajiem piegādātājiem jāsazinās DR. KATE ADAMS ķirurgs un konsultants nefrologa ST. HOSPITAL ADAMS. Lai iegūtu vairāk informācijas, lūdzu, sazinieties ar mums pa e-pastu: kateadams946@gmail.com

billywillfred* - 2016-12-17 00:37
Jūs vēlaties pārdot savu nieru? Jūs esat meklēšana iespēju pārdot viņa nieres par naudu, jo pārtraukšanas finanšu un jūs nezināt, ko tad sazinieties ar mums, un mēs piedāvājam labu summu viņa nieres. Mans vārds ir (Dr Billywillfred) esmu nephrologist un (UBTH slimnīcas International). Mūsu slimnīcā specializējies nieru ķirurģija un arī rīkoties iegādi un nieru transplantācijas sastāv no donora atbilstība. Mēs atrodamies, Indija, Turcija, Nigērija, USA, Kuveita, Dubai, Saūda Arābija, Londona, Malaizija. Ja jūs interesē pērk vai pārdod nieres, nevilcinieties sazināties ar mums pa email:billywillfred39@gmail.com Vēlaties pārdot su nierēm? Meklē iespēju pārdot nieres su naudu, jo financiera y pārtraukuma to zināt, ko Tā tad kontakti Nosotros y una buena cantidad let's piedāvā su nieru. MI nombre es (Dr billywillfred39@gmail.com) sojas ANO nefrólogo y (delta International Hospital). Nuestro slimnīcu specializētās lv cirugia y también se encargan nieru de la compra y el nieru transplantācijas ja iepriekšēju de ANO donante saderīgs. Mēs esam ubicados en la Indija, Turcija, Nigērija, EE. UU., Kuveita, Dubai, Saūda Arābija, Londona, Malaizija. SI usted ir ieinteresēts lv pirkt pārdot los nieres frants lv kontaktu con nosotros a traves de correo e-pasts: billywillfred39@gmail.com

billywillfred39@gmail.com* - 2016-12-17 00:40
Jūs vēlaties pārdot savu nieru? Jūs esat meklēšana iespēju pārdot viņa nieres par naudu, jo pārtraukšanas finanšu un jūs nezināt, ko tad sazinieties ar mums, un mēs piedāvājam labu summu viņa nieres. Mans vārds ir (Dr Billywillfred) esmu nephrologist un (UBTH slimnīcas International). Mūsu slimnīcā specializējies nieru ķirurģija un arī rīkoties iegādi un nieru transplantācijas sastāv no donora atbilstība. Mēs atrodamies, Indija, Turcija, Nigērija, USA, Kuveita, Dubai, Saūda Arābija, Londona, Malaizija. Ja jūs interesē pērk vai pārdod nieres, nevilcinieties sazināties ar mums pa email:billywillfred39@gmail.com Vēlaties pārdot su nierēm? Meklē iespēju pārdot nieres su naudu, jo financiera y pārtraukuma to zināt, ko Tā tad kontakti Nosotros y una buena cantidad let's piedāvā su nieru. MI nombre es (Dr billywillfred39@gmail.com) sojas ANO nefrólogo y (delta International Hospital). Nuestro slimnīcu specializētās lv cirugia y también se encargan nieru de la compra y el nieru transplantācijas ja iepriekšēju de ANO donante saderīgs. Mēs esam ubicados en la Indija, Turcija, Nigērija, EE. UU., Kuveita, Dubai, Saūda Arābija, Londona, Malaizija. SI usted ir ieinteresēts lv pirkt pārdot los nieres frants lv kontaktu con nosotros a traves de correo e-pasts: billywillfred39@gmail.com

pete* - 2016-12-19 08:51
doc Pete
Sveiki, Mans vārds ir ārsts Pete Universitātes Beninas mācīšana
Slimnīca, es esmu speciālists orgānu ķirurģijas, un mēs galā ar
pirkšana orgānu no cilvēka, kas vēlas pārdot, un mēs atrodamies
Nigērija, ASV un Malaizijā, bet mūsu galvenais birojs atrodas Nigērijā. ja
Jums ir ieinteresēti pārdot nieru vai pārdot kādu daļu no jūsu
ķermeņa orgānu Lūdzu, sazinieties ar mums vairāk informācijas. Sazinieties ar mums pa

E-pasts: petejonzzz@gmail.com
Cer dzirdēt no jums.
Sveicieni,
Dr. Pete
C.E.O
UNIVERSITĀTE Benina apmācīttiesīgā slimnīcā.

pete* - 2016-12-19 08:54
doc Pete
Sveiki, Mans vārds ir ārsts Pete Universitātes Beninas mācīšana
Slimnīca, es esmu speciālists orgānu ķirurģijas, un mēs galā ar
pirkšana orgānu no cilvēka, kas vēlas pārdot, un mēs atrodamies
Nigērija, ASV un Malaizijā, bet mūsu galvenais birojs atrodas Nigērijā. ja
Jums ir ieinteresēti pārdot nieru vai pārdot kādu daļu no jūsu
ķermeņa orgānu Lūdzu, sazinieties ar mums vairāk informācijas. Sazinieties ar mums pa

E-pasts: petejonzzz@gmail.com
Cer dzirdēt no jums.
Sveicieni,
Dr. Pete
C.E.O
UNIVERSITĀTE Benina apmācīttiesīgā slimnīcā.

Dr Daniel* - 2016-12-26 00:35
Vai jūs vēlaties iegādāties nieru vai jūs vēlaties pārdot savu nieri? Vai Tu esi
meklē iespēju pārdot savu nieri naudas dēļ
finanšu nojauktu, un jūs nezināt, ko darīt, tad sazinieties ar mums
šodien, un mēs piedāvājam jums labu summu par jūsu nierēm. Mani sauc
Doctor Daniel esmu nefrologs in UBTH Medical Center. mūsu
klīnika specializējas nieru ķirurģijas un mēs arī nodarbojas ar iepirkšanu
un transplantācija nierēm ar dzīvo arī atbilstošu donoru.
Mēs atrodamies Indijas, Turcija, Nigērija, ASV, Malaizijā. Ja Jums ir
ieinteresēts pārdot vai iegādāties nieru s, lūdzu, nevilcinieties
sazinieties ar mums pa e-pastu.

E-pasts: Doctordanielben@gmail.com

Ar laba vēlējumiem.
Dr Daniel.

Dr Daniel* - 2016-12-27 00:27
Vai jūs vēlaties iegādāties nieru vai jūs vēlaties pārdot savu nieri? Vai Tu esi
meklē iespēju pārdot savu nieri naudas dēļ
finanšu nojauktu, un jūs nezināt, ko darīt, tad sazinieties ar mums
šodien, un mēs piedāvājam jums labu summu par jūsu nierēm. Mani sauc
Doctor Daniel esmu nefrologs in UBTH Medical Center. mūsu
klīnika specializējas nieru ķirurģijas un mēs arī nodarbojas ar iepirkšanu
un transplantācija nierēm ar dzīvo arī atbilstošu donoru.
Mēs atrodamies Indijas, Turcija, Nigērija, ASV, Malaizijā. Ja Jums ir
ieinteresēts pārdot vai iegādāties nieru s, lūdzu, nevilcinieties
sazinieties ar mums pa e-pastu.

E-pasts: Doctordanielben@gmail.com

Ar laba vēlējumiem.
Dr Daniel.

Doctor joel kenz* - 2017-02-03 21:52
Vai jūs vēlaties pārdot savu nieri? Vai tu meklē iespēju pārdot
Jūsu nieru veiktspējas dēļ finanšu sabrukumu, un jūs nezināt, ko
darīt, tad sazinieties ar mums šodien, un mēs piedāvājam jums labu summu par jūsu
Nieres. Mans vārds ir ārsts Joel kenz esmu nefrologs Apollo nieru
slimnīcu noda. Mūsu klīnika ir specializējusies nieru ķirurģijas un mēs arī
nodarbojas ar pirkšanu un transplantāciju nierēm ar dzīves
atbilstošs donors. Mēs atrodamies Indijas, Turcija, Nigērija, ASV,
Malaizija. Ja Jums ir interese pārdot vai iegādāties nieru s, lūdzu, nav
sazinieties ar mums pa e-pastu.

E-pasts: V.brahma_cure.net.uk@outlook.com vai WhatsApp viņam +2348062303478

abraham verghese* - 2017-03-05 10:46
meklē iespēju pārdot savu nieri par naudu, jo finanšu nojauktu un mēs piedāvājam jums $ 190,000.00 USD par jūsu nierēm. Mans vārds ir ārsts Abraham Verghese, es esmu Nefroloģijas Indijā ķirurģijas slimnīcā. Mūsu slimnīca ir specializējusies nieru ķirurģijas / transplantācijas un citu orgānu ārstēšanu, mēs arī nodarbojas ar pirkšanu un transplantāciju nieres ar dzīves un veselīgu donora. Mēs atrodamies Indijā. Ja Jums ir interese pārdot savu nieri, lūdzu, nevilcinieties
sazinieties ar mums pa: E-pasts: manipal.hospital.ng@gmail.com
Ar cieņu
Doctor Abraham Verghese

Dr Lewis* - 2017-03-05 21:48
Vai esat parādā? Vai jums ir nepieciešams piesaistīt naudu veselības aprūpes izmaksas vai maksājumu parādiem vai stāvoklī finanšu sadalījumu? Pagaidiet! Apsveriet pārdodot savu nieri kā opcija. Ja jūs vēlaties pārdot savu nieri šodien. Message mums immediately.A nierēm tiek pirkti par maksimālo summu $ 700,000.00 ASV dolāri. Nacionālais fonds pašlaik pērk veselīgu kidney.My vārds ir Dr Lewis David, esmu nefrologs nierēs Valsts hospital.Our slimnīca ir specializējusies nieru ķirurģijas un mēs arī nodarbojas ar pirkšanu un transplantāciju nierēm ar dzīvo arī atbilstošu donoru. Mēs atrodamies Indijas, Kanādā, Lielbritānijā, Turcijā, ASV, Malaizijas, Dienvidāfrikā uc Ja Jūs esat ieinteresēti pārdot vai iegādāties nieru s, lūdzu, nevilcinieties sazināties ar mums pa e-pastu: drlewishospital@outlook.com

Nepieciešams Genuine palīdzības sniedzējus

Gaida jūsu reaģē ....

Ar laba vēlējumiem….

Dr Lewis David

DR MERCY LARA* - 2017-03-18 10:26
Tas ir informēt sabiedrību vīrieši vai sievietes, kas ir veselīgi un 100% nopietni pārdod nierēs nekavējoties sazinieties ar Dr. Mercy Hospital lara e-pasts: mercylarahospital@gmail.com |, jo mums ir daudz pacientu, kuri ir nepieciešama nieru transplantācija, jūs meklē iespējas pārdot savas nieres veiktspējas finanšu sabojājas, un mēs sniegsim $ 450,000EURO līdz viņa nieres. un arī mums ir izārstēt ar HIV / AIDS, ja jums ir nepieciešams tikai solītājs arī e-pastu mums tagad,
E-pasts: mercylarahospital@gmail.com ..
whats app numurs +2348077368914
paldies.

Dr kate adams* - 2017-03-20 17:16
Hello dear Sir / Madam

Es esmu DR. KATE ADAMS un ārstēšana nieru pirkšana / pārdošana,
Mēs specializējamies uz pirkšanu un pārdošanu dažviet
Ķermeņa, aknas, nieres, sirdis un citas delikāts ķermeņa daļas.
ķermenis. Mums ir labi aprīkota slimnīca, un mani medicīnas kolēģi
Labi apmācīti. Nebūs nepieciešams, lai jūs varētu baidīties, jo
Ķirurģija ir dzīve bez operācijas. tāpēc ikviens
Ieinteresētā puse jāsazinās mūsu
Amatpersonas kateadams946@gmail.com
satur
Pārliecinieties, ka jums, nevilcinieties sazināties ar mums, jo
Mēs, protams, pārliecināties, ka mēs strādājam kopā ar jums un arī
Mēs nodrošināsim, ka jums baudīt uzņēmējdarbību ar mums.

E-pasts: kateadams946@gmail.com

Paldies
Dr. KATE

dr.maria* - 2017-03-28 11:32
Tas ir, lai informētu plašu sabiedrisko vīrietis vai sieviete, kas ir veselīgi
un 100% nopietni pārdot savas nieres, nekavējoties sazinieties Dr.
Maria slimnīca .. e-pasts: st.mariahospital233@gmail.com, jo mums ir
daudz pacientu, kuri pašlaik nepieciešama nieru transplantācija, ir
jūs meklējat iespēju pārdot savas nieres par naudu, jo ar
Finanšu nojauktu un mēs sniegsim $ 80,000USD viņa nierēm.
, un arī mums ir HIV / palīdzības izārstēt, ja jums ir nepieciešams izārstēt arī vienkārši
rakstiet mums tagad, e-pasts: st.mariahospital233@gmail.com ...

dr.maria* - 2017-03-28 11:41
Tas ir, lai informētu plašu sabiedrisko vīrietis vai sieviete, kas ir veselīgi
un 100% nopietni pārdot savas nieres, nekavējoties sazinieties Dr.
Maria slimnīca .. e-pasts: st.mariahospital233@gmail.com, jo mums ir
daudz pacientu, kuri pašlaik nepieciešama nieru transplantācija, ir
jūs meklējat iespēju pārdot savas nieres par naudu, jo ar
Finanšu nojauktu un mēs sniegsim $ 80,000USD viņa nierēm.
, un arī mums ir HIV / palīdzības izārstēt, ja jums ir nepieciešams izārstēt arī vienkārši
rakstiet mums tagad, e-pasts: st.mariahospital233@gmail.com ...

DR MERCY LARA* - 2017-04-06 11:48
Tas ir, lai informētu plašu sabiedrisko vīrietis vai sieviete, kas ir veselīgi un 100% nopietni pārdod vai pērk nieri, nekavējoties sazinieties Dr. žēlastības Lara slimnīca e-pasts: mercylarahospital@gmail.com, jo mums ir daudz pacientu, kuri pašlaik nepieciešama nieru transplantācija, jūs meklējat iespēju pārdot savu nieri par naudu, jo finanšu pārtraukuma uz leju un mēs sniegsim 800,000LVL jūsu nierēm. , un arī mums ir HIV / palīdzības izārstēt, ja jums ir nepieciešams izārstēt arī vienkārši rakstiet mums tagad, e-pasts: MERCYLARAHOSPITAL@GMAIL.COM
Paldies.

dr palavi* - 2017-04-10 02:30
Sveiki katrs ķermenis mans vārds ir Michael Brown pilsonis Peru
Es esmu šeit, lai publicētu pasaulei kā es kļuva bagāts pēc pārdošanas manas
nieru lai appollo slimnīcas Indiju, draugs manas man pastāstīja, kā viņš sazinājās tos internetā, un sūtīt man savu e-pasta adresi, pēc tam, kad es sazinājās viņiem viņi piekrīt pirkt manu nieri pie summu 200,000.00usd $
un pat maksā man pusi no šīs summas, lai ļautu man sagatavoties manu vīzu uz Indiju, pirms operācijas notika šeit Indijā un atlikums tika dots man naudu pēc operācijas un joprojām esmu ļoti veselīgi, tagad es esmu drosmīgs pateikt es varu nekad nebūs slikta atkal dzīvē. jo nabadzība ir pārkāpums, bet nauda ir aizsardzība
Ieteikumi, lai jūs apmierinātu viņu apollospecialist.hospital.net@gmail.com jūsu sapni cauri vēlreiz rakstīt viņam caur apollospecialist.hospital.net@gmail.com

Monica Lola* - 2017-04-10 02:30
Kā es pārdeva vienu no maniem nieru vienam Bhavin speciālista slimnīcā Indijā, un tie
maksā man $ 140,000usd es esmu Monica Lola kundze no Peru 41years vecs vārdus
nav pietiekami, lai vispirms pateikties mans draugs Juan kurš mani minēto
uz slimnīcu pa e-pastu: Doctorwaynecurl@outlook.com man bija
pilnīgi noteikti finansiāli tāpēc es to mācīja gudrs pārdot vienu no manas nieres
un tagad es esmu priecīgs es darīju neskatoties es zināju, ka risku, ja ne es būtu cietusi
nopietni es to mācīja gudrs par labu citiem, kas meklē patiesu
pircējs nieru apmeklēt www.bhavinspecialisthospital.com jo daudz viltus ārstu
Ir internetā meklē, kas rīt un iegūt tos grūti nopelnīt
nauda, ​​neskatoties uz slikto finansiālo grūtību tie ir. joprojām svētī Monica Lola kundziLapa | 1 [2] [3] [4] [5] [6] |

- Pievienot komentāru:

Vārds:

Komentārs:

Drošības kods:

Atpakaļ