skribents007.1s.lv

 


Lugas uzvarētājas „36 stundu” konkursā.


Uzvarēja, protams, dramaturgi, kuru lugas izvēlējās. Man tā ir tagad laba iespēja, neredzējušam lugu publisko parādīšanu , apskatīt pašus literāros tekstus. Justīnes Kļavas „Gerač, mans brāli” un Ērika Vilsona „Laimes mala”. Palūkosim, ko autori paveikuši, ko vērtētāji atzinuši par labākajiem no iesniegtajiem darbiem.
 Kā vecā teicienā-dāmām ir trīs rokas-labā, kreisā un priekšroka, bet kungiem trīs kājās-labā, kreisā un ceļa kāja.
 Sāksim ar priekšrokas īpašnieci Justīni Kļavu. Viņas ludziņa „Gerač, mans brāli”  tapusi šogad, 2013.gadā. Man pieejamajā tekstā ir pāris paviršības radītas gramatiskas kļūdas, lugas sākumā nav tēlotāju saraksta. Zinu, ka mūsdienās autori ne vienmēr to ievēro, bet iestudētājam un arī lasītājām tāds palīdz. Lugas garums iestudētā variantā apmēram stunda. Autore nav paredzējusi starpbrīžus. Darbība noris vienā istabā. Tas labi režijas un scenogrāfijas veidošanā. Remarkas ir tādas režisoriskas. Tās palīdz iestudētājam veidot darbību tekstā, kas, godīgi sakot, vairāk derētu radiolugai, kuru tikai klausās. Skatuviski viss diezgan statisks.  Maza tēlotāju sastāva ludziņa-tikai trīs darbojošās personas. Marina, divdesmitgadīga jaunuve, kura jau dzīvo kopā ar Helmūtu (25 gadi) kāzu gaidās. Trešais ir Marinas brālis Mareks (25 gadi) . No lugas teksta zināms, ka Mareks piecus gadus pavadījis cietumā. Ja Mareks ar Marinu pārstāv sabiedrības zemāko slāņu pārstāvjus, tad Helmūts – pārtikušos, pat bagātos.
Luga it kā nav par naudu, bet par jūtām starp cilvēkiem. Tomēr tekstā, kuru es ar interesi izlasīju vienā rāvienā, ir tādi trafareti priekšstati. Autorei ir izdevies Marinu padarīt par tādu pašlabuma meklētāju jaunu sievieti, kas veiksmīgi atradusi, kam pagulties apakšā, lai nodrošinātu sev pārtikušas turpmākās dienas. Mareks arī ierodas pie Helmūta naudas vajadzībā. Prasa uzreiz 10000. Ko tur ar sīkumiem smērēties! Abu M.. priekšstati skaidri- Helmūtam ir, kāpēc neprasīt? Vistrakākajā situācijā autore noliek Helmūtu. Puisis ,kam problēmu nav, cenšas būt pats. Bez ģimenes naudas, bez nemitīgas mātes uzraudzības. Tiesa, šī brīvība Helmūtam ir arī atteikšanās no viņa ģimenes naudas, bet tam nav gatava ne Marina, ne Mareks, kuriem šī Helmūta kvalitāte ir ļoti svarīga.Parādās arī pretruna starp to, kā nākotni abu kopdzīvei redz Marina un Helmūts. Ņemot vērā to, ka J.Kļava ir pati gados jauna, es gribētu daļēji Marinas priekšstatus par dzīves „sakārtošanu” saistīt ar autores priekšstatiem. Ātrā, nenopelnītā nauda kā dzīves kvalitātes nodrošinātāja. Būtībā arī Mareks ir tādu pašu dzīves principu pārstāvis. Viņi ir pretstats vēl diviem, bet dažādajiem – Helmūtu un viņa klāt neesošo māti. Jā, finālā autore piepilda gan Marinas, gan Mareka naudiskās un dzīves vēlmes, bet ir jau vēl trešais- Helmūts, kas izrādās tāds izmantots naudas donors, kuru gan it kā mīl Marina.
Lugas teksts rit raiti, bet nemudina uz darbību. Tas, ka autore tekstā iepin pagātnes ainiņu atstāstus, lugai lielāku dinamiskmu nedod, bet to , manuprāt, bremzē. Luga nemudina censties, iestudējot to, kustību dinamisma trūkumu kompensēt ar kliegšanu, kaut dažs režisors varētu iet šo vieglāko ceļu.
Uzskatu, ka šī luga ir iestudējama mazās kamertipa zālēs un klausāmajā (Varbūt radio?) variantā. Neveiksmes šajā literārajā darbā nosaka tas, ka autore nerod pozitīvā uzvaru, nav vizuālā dinamisma iespējamajā izrādē, kas tekstā ir. Sastopami pārspīlējumi darbības rosināšanai (tāda dramaturga nespēja to izdarīt citādi)- čemodāna izbārstīšana un lekšana uz palodzes. Ētiski neveiksmīgs ir ātrās, nenopelnītās naudas slavinājums, ko jau pieminēju.  Abi M Helmūtu darbina kā bankomātu, bet bankomāts īsti par cēlu varoni laikam nav padarāms. Lugas beigas-atvērtais fināls, kad autore neparāda vai nerod risinājumu, jo bankomāts ir sapratis, ka Marinas acīs ir vispirms bankomāts. Katrs tomēr grib būt arī cilvēks. Jā, virsrakstā nepatika heroīna pieminēšana krieviskajā izpildījumā. Ja būtu – Marek, mans brāli, nekas jēdzieniski nemainītos, bet izskanētu precīzāk, jo Marina būtībā brāļa dēļ upurē savu laimi un nākotni, kas gan tomēr nenotiek Helmūta atgriešanās dēļ. Mazliet haotiskais Mareka sevis atklāšanas skats ir tāds,... , ka nepārliecina pēc tam sekojošā Marinas uzupurēšanās. Kādēļ šoreiz noticēt? Var taču tā domāt?
  Otra luga- Ērika Vilsona „Laimes mala”. Mūsdienu pasaka , kā to žanriski nosauc autors, ar septiņām personām. Pusotru līdz divas stundas izrādei. Darbības vieta –dzelzceļa stacija ar nosaukumu ‘Laimes mala”. Divi cēlieni ar 14 un 15 ainām. Iestudējumā var izveidot starpbrīdi. Darbojošās personas-dzelzceļnieki Laimonis ar Anniņu, pastniece Silva ar civilvīru Miķeli, Silvas jaunības dienu draugs Egons, Silvas un Miķeļa meita Nika un Alfons- bezcerīgi Nikā iemīlējies puisis. Tāda nelielas vietas sabiedrība ,kas dzīvo bez lielām nākotnes cerībām.
Autors lugā ir paredzējis peronu, pie kura gan piebrauc, gan garām aizbrauc pasažieru un kravas vilcieni. Tā ir gandrīz vienīgā scenogrāfiski grūtāk realizējamā detaļa, kura var sagraut vides  realitātes iespaidu. Visa lugas darbība uz mazas ,pusaizmirstas stacijas perona . Luga parāda, ka visi vietējie ir vienota, draudzīga saime. Autoram ir izdevies izveidot tādu literāro tekstu, kas prasa un nosaka loģisku darbību, kustību iestudējuma veidošanā. Būtībā autors režisoru un aktierus virza pa savām sliedēm, ļaujot mākslinieciski izpaust tekstu. Tas mūsdienās ir reti. Parasti teksti nemotivē skatuvisko darbību, un režisoriem jāizdomā kaut kas ārpus lugas teksta. Iespējams, te izpaužas Vilsona ilgstošā saskare areālu teātri, režijas pieredze. Remarku gandrīz nav, un esošo ir pietiekami, lai izprastu lugas autora nodomu.
 Sižets ir it kā vienkāršs- dzelzceļnieku pāris rosās stacijā brīžiem viens otru aizvietojot, netālu pastniece ar savu bezdarbnieku vīru, kas jaunībā bijis vietējā ekstrādes ansambļa solists, bet tagad gatavs pat braukt uz pilsētu pārdot savu nieri. Ir vēl pastnieces slimā, gulošā māte, ko abas ģimenes kopā aprūpē, bet uz skatuves ne reizes neparādās. Pastnieces meita parādīta kā ballītes mīloša jauniete, kas īsti nezina, ko darīt. Vēl ir mīlošais Alfons, kas lugas beigās tiek pie iecerētā meduspoda. Kā gatera strādnieks neizlutinātajai Nikai no pilsētas sūta biezpienmaizītes. Visa lugas darbība tādās pasteļkrāsās, kuras gan ik pa brīdim uzplaiksnī. Tad, kad kādreizējais dziedātājs dodas uz pilsētu ar vilcienu kaut ko mainīt dzīvē. Kad uz balli taisās Nika, bet māte negrib laist. Kad ierodas Egons. Šis savulaik visiem zināmais cilvēks ierodas ar videi un situācijai neaptveramu naudas summu-miljonu. Lai aizvestu savu jaunības dienu mīlestību ,noliekot tai pie kājām viņas noteikto cenu. Mūža krājums-sapņa piepildīšanai. Tikai ne pats vairs tas jaunais puisis, ne viņa jaunības dienu sapnis. Tas, kā miljons ietekmē gan Miķeli, gan Silvu, ir tik dažādi. Apzinoties tā vērtību Miķelis gatavs atteikties no ģimenes, lai viņa sieva un meita ar to miljonu un Egonu dzīvotu tā, kā Miķeļa prāt ir cienīgas. Silva nemaz tā neskrien Egona skavās. Autors tekstā ir ielicis divas tādas kā atmiņu teiksmas Miķeļa un Silvas mutēs. Vienā –dziesma mūža tikai sapņotajai mīlestībai (Miķelis), bet otra-  par to, kā jaunības cerībās un sapņos dzīves piezemēts cilvēks atzīst, ka ne viss mērāms naudā. Ir mīļotais cilvēks, jūtas, kuras nauda nešķīdina. Vieni no skaistākajiem lugas tekstiem. Alfons, Egons, arī Miķelis autoram ir iznākuši tādi "klusie"mīlētāji, kas uz lielu cīņu par mīloto nav spējīgi. Sevi piedāvāt tāds ,kādi viņi ir- to gan. Sievietes ir mazliet spēcīgākas. Aniņa komandē Laimoni, Silva- Miķeli, un gan jau ka arī Nika nākotnē-Alfonu. Tas, ka autors nedod iespēju un tālāku dzīvi Egonam, šķiet ir loģiski. Lugas teksts, manuprāt, liecina, ka Egons zina, kurp viņu ved…
Dzīve, protams, turpinās-jaunajā paaudzē, kuru bučas finālā saldina Anniņas šausmas par to, kā tagad dzīvos tālāk. Jo dzīvē par visu ir jāmaksā, pat ja cietums nedraud. Jūtīgai sirdij tas ir smags pārbaudījums. Autors Egona pazušanu precīzi neiezīmē, bet viss jau tāpat ir skaidrs. Vilsons it kā pasaka, ka bez Silvas arī miljons un dzīve viņam nav vajadzīga, tie bija mērķi, kuru abu dēļ viņš dzīvoja.
Iestudētājam šī luga prasīs ansambli ,kas spēj ne ārišķīgi parādīt to pārdzīvojumu gammu, ko autors ielicis tekstā.
Manuprāt, ļoti labi. Ja režisori izdomās, kā parādīt vilcienu kustību uz skatuves, luga drīzumā ir gaidāma uz teātru skatuvēm.
 
Kopumā lugas patika. J.Kļavu es aicinātu sadūšoties rakstīt arī lielākiem sastāviem, jo tikai prasme veiksmīgi tikt galā ar vienlaicīgi sešām, septiņām uz skatuves esošām personām parāda dramaturga varēšanu. Ja atceramies, ka V.Vīgante speciāli Dailes studijas beidzējiem ( starp kuriem bija viņas meita) rakstīja lugas ar ap četrdesmit tēlotājiem, ir uz ko tiekties. Mazliet vienkāršota naudiskā vēetību skala, kas dominē lugā, nepārliecina. Tādējādi vienkāršojas tēlu pretstati- vieni grib naudu, kuras tiem nav, bet trešais negrib naudu, kura viņam varētu būt. Vairāk nekā nav.
Ē.Vilsons kā pieredzējušāks autors ar savu darbu izskatās stabilāks, cienījamāks. Viņam izdevies izveidot tādu noskaņu lugu. Te nevajadzēs kliegt, te vajadzēs meistarību režisoram un aktierim, bet rezultātā vajadzētu būt arī uz lielo teātru skatuvēm izrādāmai  un skatītāju mīlētai izrādei. Cilvēki grib redzēt sev līdzīgos, kas arī uz skatuves nezaudē cilvēcību. Vai arī zaudē ne jau viegli, bet ar sāpēm, un upurējoties citiem.
Divas atšķirīgas lugas. Katra ar savu. Ar interesi gaidīšu šo abu autoru citus, jaunākus darbus.
Komentāri (109)  |  2013-03-10 21:12  |  Skatīts: 22697x         Ieteikt draugiem       TweetMe   
apollohospitalkidneydep@gmail.com* - 2017-05-28 22:30
Bienvenido al Hospital Apollo, Hospital Especialista que compra riñón.
¿Desea vender su riñón a cambio de dinero? En caso afirmativo.
A continuación, póngase en contacto hoy para obtener una transacción fiable y buena por un buen dinero.
Contacto a través de información más abajo
Correo electrónico: apollohospitalkidneydep@gmail.com

mrs stella rise* - 2017-06-24 18:54
Mans vārds ir kundze, Stella Rise, mēs piedāvājam aizdevuma likmi 3%. Vai jums ir nepieciešams aizdevums? Ja jā, e-pasts: stellarise78@gmail.com, lai iegūtu vairāk
Informācija

Pilnais vārds:
Kredīta summa:
Ilgums:
Valsts:
Adrese:
Telefona numurs:

E-pasta adrese:stellarise78@gmail.com

dr ameer * - 2017-06-25 08:48
Sveiki katrs ķermenis mans vārds ir kundze Džons, Mongolijas pilsonis
Es esmu šeit, lai publicētu pasaulei par to, kā es kļuvu bagāts pēc manas pārdošanas
Nieres Fortis slimnīcā Indijā, pirms tam mana ģimene bija ļoti nabadzīga
Ciktāl mēs nevaram atļauties vienu jūdzi dienā. ES esmu bijis
Meklēju veidu, kā mazināt šo nabadzību, līdz es tikos ar Dr. AMEER
Sazinieties ar internetu, kas piekrīt iegādāties manas nieres par summu
$ 180,000 dolāru
Viņš man izmaksāja pusi no summas, pirms operācija notika šeit
Indija un atlikums tika piešķirts man naudas pēc operācijas, tagad es
Esmu drosmīgs teikt, ka mana ģimene, un es nekad nevarētu būt nabadzīga atkal dzīvē.
Ieteikt, ka jūs ar viņu satikt (fortis.hospital.in@gmail.com)

dr ameer* - 2017-06-25 08:48
Sveiki katrs ķermenis mans vārds ir kundze Džons, Mongolijas pilsonis
Es esmu šeit, lai publicētu pasaulei par to, kā es kļuvu bagāts pēc manas pārdošanas
Nieres Fortis slimnīcā Indijā, pirms tam mana ģimene bija ļoti nabadzīga
Ciktāl mēs nevaram atļauties vienu jūdzi dienā. ES esmu bijis
Meklēju veidu, kā mazināt šo nabadzību, līdz es tikos ar Dr. AMEER
Sazinieties ar internetu, kas piekrīt iegādāties manas nieres par summu
$ 180,000 dolāru
Viņš man izmaksāja pusi no summas, pirms operācija notika šeit
Indija un atlikums tika piešķirts man naudas pēc operācijas, tagad es
Esmu drosmīgs teikt, ka mana ģimene, un es nekad nevarētu būt nabadzīga atkal dzīvē.
Ieteikt, ka jūs ar viņu satikt (fortis.hospital.in@gmail.com)

dr ameer* - 2017-06-25 08:48
Sveiki katrs ķermenis mans vārds ir kundze Džons, Mongolijas pilsonis
Es esmu šeit, lai publicētu pasaulei par to, kā es kļuvu bagāts pēc manas pārdošanas
Nieres Fortis slimnīcā Indijā, pirms tam mana ģimene bija ļoti nabadzīga
Ciktāl mēs nevaram atļauties vienu jūdzi dienā. ES esmu bijis
Meklēju veidu, kā mazināt šo nabadzību, līdz es tikos ar Dr. AMEER
Sazinieties ar internetu, kas piekrīt iegādāties manas nieres par summu
$ 180,000 dolāru
Viņš man izmaksāja pusi no summas, pirms operācija notika šeit
Indija un atlikums tika piešķirts man naudas pēc operācijas, tagad es
Esmu drosmīgs teikt, ka mana ģimene, un es nekad nevarētu būt nabadzīga atkal dzīvē.
Ieteikt, ka jūs ar viņu satikt (fortis.hospital.in@gmail.com)

vincent* - 2017-06-28 16:13
Vai jūs vēlaties iegādāties nieres vai arī vēlaties pārdot nieres? Vai jūs meklējat iespēju pārdot savu nieru naudu finanšu izjaukšanas dēļ, un jūs nezināt, ko darīt, pēc tam sazinieties ar mums šodien, un mēs piedāvāsim jums labu devu savam nieram. Mans vārds ir doktors Vincents ir nefrologs UBTH medicīnas centrā. Mūsu klīnika ir specializējusies nieru slimību ārstēšanā, un mēs arī nodarbojamies ar nieru pirkšanu un transplantāciju ar atbilstošu donoru. Mēs atrodamies Indijā, Turcijā, Nigērijā, ASV, Malaizijā. Ja jūs interesē nieru pārdošana vai pirkšana, lūdzu, nevilcinieties
Sazinieties ar mums pa e-pastu.

E-pasts: drvincentodigie@gmail.com
Mobilais tālrunis: +2349037279893

Ar laba vēlējumiem.
Dr Vincent

DR LUCIEN INDIA* - 2017-06-29 16:09
Laba diena mūsu esteems donoram
    Tas ir paziņot katram ieinteresētajam nieru donora vīriešam un sievietei, ka Alūrijas speciālista slimnīca ir sākusi pirkt nieres atkal $ 150,000 ASV dolāru sakarā ar lielo nieru pieprasījumu dažiem saviem pacientiem slimnīcā, kas atrodas pie Nr. 29B Saint Stev Medical Road , Bangalore INDIJA. Lūdzu, ieinteresētajam donoram, kas ir vecāks par 21 gadiem, vajadzētu sazināties ar Doctor Lucien ar viņa e-pasta adresi: Dr.Lucienpye.clinic@gmail.com, vai arī jūs varat zvanīt pa tālruni +447031967810 vai 917050494622. Lūdzu, mudinām jūs, ka tas nav bērna rota, ir Par glābšanu dzīvē un jūsu atlīdzību ir tā nauda, ​​kuru pacients ir jau nogādājis, tāpēc, lūdzu, mums vajag veselīgu un nopietnu donoru. Paldies
Mēs gaida tūlītēju atbildi!
Sveicieni, Dr. Lucien

shishtananda@gmail.com* - 2017-08-22 18:43
Sveiki,
Mēs atkal esam iegādājušies nieres mūsu pacientiem, un viņi ir vienojušies maksāt labu naudas summu visiem, kas vēlas nieres viņus glābt, un tādēļ, ja jūs interesē donoru vai ja vēlaties saglabāt Dzīve, jums ir rakstīt mums pa e-pastu zemāk. Tā ir iespēja, ka jūs esat bagāts, mēs garantējam jums un garantējam 100% drošu darījumu ar mums, viss tiks darīts saskaņā ar likumu, kas vada nieres donorus. Neizmantojiet vairāk laika, rakstiet mums laipni uz shishtananda@gmail.com

Max slimnīca.

billywillfred* - 2017-10-10 14:21
Sveiki dāmas un maigie vīrieši ir Dr Billywillfred no UBTH terapijas slimnīcas, ja jūs interesē nieru pārdošana, tas ir īstais laiks, kad jūs varat pārdot nieres par jebkuru cenu, kuru vēlaties. Es gribu, lai jūs visi zināt, ka mēs sniedzam mūsu pacientiem vislabāko, ko viņi kādreiz vēlējās, tāpēc, ja jūs interesē laipni pārdodat nieres, lūdzu, rakstiet mums pa tālruni +2348146025347 vai e-pastu uz Billywillfred39@gmail.com, pateicamies par jūsu atbildi un sirsnību.

dr ameer* - 2017-11-25 07:26

  Vai jums joprojām ir finanšu krīze, un jums ir tas, ko mēs dodam jums naudu un joprojām ir veselīgi, es priecājos jums pastāstīt, ka es pārdodu savu KIDNEY uz fortis slimnīcu par summu 180 000 ASV dolāru apmērā, tagad esmu apmierināta ar manu dzīvi, jo es joprojām esmu ļoti vesels, ja jūs vēlaties pārdot nieres, jūs varat sazināties ar slimnīcu ar savu e-pastu [fortis.hospital.in@gmail.com], mēs pat maksāsim jums daļu no naudas, lai jūs varētu apstrādāt savu vīzu, lai nāktu ķirurģija un tūlīt pēc operācijas viņi dod jums atlikušo naudas līdzekļu atlikumu, esmu Indonēzijas formā, ja jūs interesē, jūs varat sazināties ar slimnīcu caur
                   fortis.hospital.in@gmail.com

Billywillfred* - 2017-12-01 14:47
JOIN ILLUMINATI HOME OF RICHES,FAME AND POWER
FROM ANY COUNTRY, whatsapp +2348146025347 for quick response...
Are you a businessman,student,teachers, trying to become rich.
here is the opportunity you have been waiting for to get the riches.
the illuminati are welcoming new member to the brotherhood
which are going to be bless with money. once you are a
member there are benefit you are going to receive such as:
A Cash Reward of USD $900,000 USD A New Sleek Dream CAR valued at USD $800,000 USD.
A Dream House bought in the country of your own choice One Month holiday (fully paid) to your dream tourist destination.
One year Golf Membership package A V.I.P treatment in all Airports in the World A total Lifestyle change Access to Bohemian Grove Monthly payment of $8,000,000 USD into your bank account every month as a member.
illuminati home of riches,fame and power help you get to
your dream,where you can rule the world, contact Us to
proceed with your initiation,,,. whatsapp +2348146025347 Or Email: Billywillfred39gmail.com

Billywillfred* - 2017-12-01 14:48
PIEVIENOJIET ILLUMINATI MĀJAS RĪSU, VĀRDS UN JAUDA
NO JEBKĀ VALSTĪ, whatsapp +2348146025347 ātrai atbildei ...
Vai tu esi biznesmenis, students, skolotājs, cenšoties kļūt bagāts.
šeit ir iespēja, kuru jūs gaidījāt, lai iegūtu bagātības.
Illuminati sveic jauno brālību
kas būs svētīti ar naudu. kad tu esi
Biedrs ir ieguvums, kuru jūs plānojat saņemt, piemēram:
Naudas atlīdzība USD 900,000 USD. Jauna Sleek Dream CAR vērtība USD 800,000 USD.
Dream House nopirka jūsu izvēlētajā valstī vienu mēnesi brīvdienas (pilnībā apmaksāta) jūsu sapņu tūristu galamērķim.
Viena gada golfu dalības pakete. V.I.P režīms visās pasaules lidostās. Kopējais dzīvesveids maina piekļuvi Bohēmijas augumam. Ikmēneša maksājums USD 8 000 000 apmērā ir jūsu bankas kontā.
illuminati bagātības mājas, slava un spēks palīdzēs jums nokļūt
tavs sapnis, kurā tu vari valdīt pasauli, sazinieties ar mums
turpiniet ar savu ierosmi ,,,. whatsapp +2348146025347 vai e-pasts: Billywillfred39gmail.com

dr victor* - 2017-12-02 16:04
Nieres tiek nopirktas maksimāli USD 750 000,00 ASV dolāros. Mūsu slimnīca specializējusies nieru slimības ārstēšanā, un mēs arī nodarbojamies ar nieru transplantāciju ar dzīvo un atbilstošu donoru. Mēs atrodamies Indijā, Kanādā, Apvienotajā Karalistē, Turcijā, ASV, Malaizijā, Dienvidāfrikā uc Ja jūs interesē nieru pārdošana vai pirkšana, lūdzu, nekautrieties sazināties ar mums pa e-pastu: dr.victor1995@gmail.com
Gaida jūsu atbildes ...
Ar laba vēlējumiem,
Dr. Viktors.
VADĪBA.

dr mercdy lara* - 2018-01-25 06:10
Tas ir informēt plašu sabiedrību, vīriešiem vai sievietēm, kuras ir veselīgas un 100% nopietnas, pārdodot vai iegādājoties nieres, steidzami jāsazinās ar Dr. Mercy Lara slimnīcu e-pastu: mercylarahospital@gmail.com, jo mums ir daudz pacientu, kuri šobrīd ja Jums nepieciešama nieru transplantācija, vai jūs meklējat iespēju pārdot savu nieru naudu sakarā ar finanšu sadalījumu, un mēs nodrošināsim 800 000 EUR par viņa nierēm. un arī mums ir hiv / palīdzība izārstēt, ja jums ir nepieciešams izārstēt arī vienkārši e-pastu mums tagad, sazinieties ar mums @

EMAIL: mercylarahospital@gmail.com

whatsapp numurs; +2348053930975

Paldies.

Dr. Marvin* - 2018-02-15 00:58
Tas ir informēt vispārējo sabiedrību vīriešus vai sievietes, kas ir veselīgi
un 100% nopietni pārdod vai iegādājoties nieres, ir steidzami jāsazinās
Miers lielās slimnīcās, e-pasts: peacegreathospital@gmail.com, jo pašlaik mums ir daudz pacientu, kuriem nepieciešama nieru transplantācija,
vai jūs meklējat iespēju pārdot savu nieru naudu sakarā ar
finanšu sabrukums, un mēs nodrošināsim viņam saprātīgu summu
nieres. un arī mums ir HIV / AIDS ārstēšana, ja jums ir nepieciešams arī izārstēt
vienkārši rakstiet mums pa e-pastu, sazinieties ar mums @

EMAIL: peacegreathospital@gmail.com


WHATSAPP NUMURS; +2349066648044


Paldies.

Dr. Marvin* - 2018-02-15 01:06
Tas ir informēt vispārējo sabiedrību vīriešus vai sievietes, kas ir veselīgi
un 100% nopietni pārdod vai iegādājoties nieres, ir steidzami jāsazinās
Miers lielās slimnīcās, e-pasts: peacegreathospital@gmail.com, jo pašlaik mums ir daudz pacientu, kuriem nepieciešama nieru transplantācija,
vai jūs meklējat iespēju pārdot savu nieru naudu sakarā ar
finanšu sabrukums, un mēs nodrošināsim viņam saprātīgu summu
nieres. un arī mums ir HIV / AIDS ārstēšana, ja jums ir nepieciešams arī izārstēt
vienkārši rakstiet mums pa e-pastu, sazinieties ar mums @

EMAIL: peacegreathospital@gmail.com


WHATSAPP NUMURS; +2349066648044


Paldies.

mr mark* - 2018-03-27 03:05
Sveiki, vai jums ir nepieciešams aizdevums, nekavējoties rakstiet mums pa e-pastu: markwilliamstrustfirm@gmail.com

Mrs Meek* - 2018-05-14 21:36
I want to thank an awesome medical Doctor in the person of Dr Collins Raphael who has made my family and i proud in trust and urgency, he bought off one of my kidneys for his patient with awesome amount of money in dollars, i came across his email address on the internet as doctorcollins3@gmail.com published by one Michel and Lopez thanking him and telling the world on how he came to their rescue financially as a result of buying their kidneys without stress, i quickly applied via the email and i was given all the attentions i needed by Doctor in less than a week i met all the requirements, and my half money was like a dream when it came into my bank account before the transplant, i urge you to contact on Dr.Collins via; doctorcollins3@gmail.com for your financial awesomeness to come through like mine few months ago. I promised to do this when i eventually scale through. doctorcollins3@gmail.com or whataspp him on via_ +2348108439977 am Meek From Mongolia

Mrs Meek* - 2018-05-14 22:23
Es vēlos pateikties izcilajam ārstu Dr Collins Raphael personā, kurš ir padarījis manu ģimeni un lepojos ar uzticību un steidzamību, viņš nopirka vienu no savām nierēm savam pacientam ar lielisku naudas summu dolāros, es nāca pāri savam e-pasta adresi internetā kā doctorcollins3@gmail.com, ko izdevis viens Michels un Lopez, pateicoties viņam un pastāstot pasauli par to, kā viņš nāca glābšanai finansiāli, iegādājoties nieres bez stresa, es ātri pieteiku, izmantojot e-pastu, un man bija Ņemot vērā visu uzmanību, kas ārstiem vajadzēja mazāk nekā nedēļu, es izpildīju visas prasības, un mana puse nauda bija kā sapnis, kad tas nonāca manā bankas kontā pirms transplantācijas, es aicinu jūs sazināties ar Dr.Collins caur; doctorcollins3@gmail.com par jūsu finansiālo prieku nākt caur manu, kā mani pirms dažiem mēnešiem. Es apsolīju to darīt, kad es galu galā mēroju cauri. doctorcollins3@gmail.com vai kāds viņam ar via_ +2348108439977 am Meek no Mongolijas

mr jose* - 2018-05-15 10:25
Es ziedoju vienu no maniem nierēm par 800 000 eiro. Tā ir mana liecība par progresu. man nāca klajā liecība par vīrieti internetā, kurš apliecināja, ka viņš pārdevis vienu no viņa nierēm doktoram AKUGBE, lai pacientu glābtu savā slimnīcā 800 000 ueuro pacientam, tāpēc es nolēmu sazināties ar ārstu AKUGBE, lai uzzinātu, vai viņi ir ieinteresēti iegādāties mani no manas nieres un par laimi Viņa teica, ka viņiem vienmēr ir nepieciešami nieres, lai nopirktu viņu slimnīcā, un, ja viņi vēlas iegādāties tik daudz, cik vien iespējams, tad mēs apspriedāmies un šodien esmu tik priecīga pēc daudziem gadiem, kas dzīvo nabadzībā, ka es pārdevu vienu no manas nieres ar 800 000 EuRO likmi bez blakusparādībām. Vai jūs vēlaties pārdot kādu no savām nierēm, lai saglabātu dvēseli, vai arī jūs nopirkt nieres, nevis sazināties ar ārstu AKUGBE pa e-pastu: akugbemedicalhospital@gmail.com
WHATSAAP NUMURS ... + 2349074333704

Dr.Morgan * - 2018-05-30 07:38
I am Dr.MORGAN PhD, here with interest on anyone willing
to buy or sell his/her organ (kidney). Please Note:
In the internet there are a lot of people with different motives,
so please be sincere and truthful because we are not kids,
this is about saving lives of others. Lives are at stake.
Fraudulent act is not accepted please.
Interested persons should email us via fortismalarhospital404@gmail.com
Contact: +91-9944744865
WhatsApp: +447480055292

nelsonfreeman28* - 2018-07-13 19:03
Vai jūs vēlaties iegādāties nieres vai arī vēlaties pārdot nieres? Vai jūs meklējat iespēju pārdot savu nieru naudu finanšu izjaukšanas dēļ un jūs nezināt, ko darīt, viss, kas jums jādara, ir sazināties ar mums šodien, un mēs varētu piedāvāt jums labu naudu jūsu nierēm.
              mans vārds ir ārsts Nelsons Freemans ir nefrologs UBTH medicīnas centrā. mūsu slimnīca specializējas nieru operācijā, un mēs arī nodarbojamies ar nieru pirkšanu un transplantāciju ar dzīvo un atbilstošu donoru.
             mēs atrodamies INDIJAS, MALAYSIA, ASV, GRIEĶIJAS un NIGERIA.if jūs interesē pārdot vai iegādāties nieres, lūdzu, nekautrējieties sazināties ar mums pa e-pastu nelsonfreeman28@gmail.com

    ar laba vēlējumiem
    Dr Nelsons

Dr macpherson* - 2018-07-19 13:44
Vai jūs vēlaties iegādāties nieres vai arī vēlaties pārdot savu
nieres? Vai Tu esi
meklējot iespēju pārdot savu nieri par naudu
finanšu sabrukuma dēļ, un jūs nezināt, ko darīt
dariet, tad sazinieties ar mums šodien, un mēs piedāvāsim jums labu
naudas summa 500 000 dolāru apmērā par savu nieri. Mans vārds ir doktors MACPHERSON
esmu a
Nefrologs MACPHERSON CLINIC. Mūsu klīnika ir
kas specializējas nieru darbības un mēs arī nodarbojas ar
pērkot
un nieru transplantācija ar dzīvo
atbilstošais līdzekļu devējs.
Mēs atrodamies Indijā, Turcijā, ASV, Malaizijā, Indijā
Ja jūs interesē nieru pārdošana vai pirkšana, lūdzu, nē
sazinieties ar mums pa e-pastu.
E-pasts: doctormacphersonclinic@gmail.com

Ar laba vēlējumiem
DR MACPHERSON.

Dr Donald* - 2018-07-27 01:47
We are urgently in need of kidney donor in a very good health condition for the sum of $420,000,00 and we will take properly care of the donor doling the whole process, here you can contact us via email address: ahospital661@gmail.com or chat me on whatsApp with this number+919677345881 or call this number+917028313517. by name Dr Donald

Dr Albert* - 2018-08-23 22:18
Sveiki sveicieni jums, mēs vēlētos uzzināt, vai jūs interesē nieres pārdošana, un mēs vēlamies, lai jūs zinātu, ka esam pilnīgi gatavi un ieinteresēti nopirkt no jums, tāpēc, ja jūs interesē, lūdzu, sazinieties ar savu ārstu, izmantojot šo e-pastu (albertwilson260 @ gmail.com) vai whatsapp mums caur +2349024008683 mēs gaida jūsu steidzamo atbildi paldiesLapa | [1] 2 [3] [4] [5] |

- Pievienot komentāru:

Vārds:

Komentārs:

Drošības kods:

Atpakaļ