skribents007.1s.lv

 


Lugas uzvarētājas „36 stundu” konkursā.


Uzvarēja, protams, dramaturgi, kuru lugas izvēlējās. Man tā ir tagad laba iespēja, neredzējušam lugu publisko parādīšanu , apskatīt pašus literāros tekstus. Justīnes Kļavas „Gerač, mans brāli” un Ērika Vilsona „Laimes mala”. Palūkosim, ko autori paveikuši, ko vērtētāji atzinuši par labākajiem no iesniegtajiem darbiem.
 Kā vecā teicienā-dāmām ir trīs rokas-labā, kreisā un priekšroka, bet kungiem trīs kājās-labā, kreisā un ceļa kāja.
 Sāksim ar priekšrokas īpašnieci Justīni Kļavu. Viņas ludziņa „Gerač, mans brāli”  tapusi šogad, 2013.gadā. Man pieejamajā tekstā ir pāris paviršības radītas gramatiskas kļūdas, lugas sākumā nav tēlotāju saraksta. Zinu, ka mūsdienās autori ne vienmēr to ievēro, bet iestudētājam un arī lasītājām tāds palīdz. Lugas garums iestudētā variantā apmēram stunda. Autore nav paredzējusi starpbrīžus. Darbība noris vienā istabā. Tas labi režijas un scenogrāfijas veidošanā. Remarkas ir tādas režisoriskas. Tās palīdz iestudētājam veidot darbību tekstā, kas, godīgi sakot, vairāk derētu radiolugai, kuru tikai klausās. Skatuviski viss diezgan statisks.  Maza tēlotāju sastāva ludziņa-tikai trīs darbojošās personas. Marina, divdesmitgadīga jaunuve, kura jau dzīvo kopā ar Helmūtu (25 gadi) kāzu gaidās. Trešais ir Marinas brālis Mareks (25 gadi) . No lugas teksta zināms, ka Mareks piecus gadus pavadījis cietumā. Ja Mareks ar Marinu pārstāv sabiedrības zemāko slāņu pārstāvjus, tad Helmūts – pārtikušos, pat bagātos.
Luga it kā nav par naudu, bet par jūtām starp cilvēkiem. Tomēr tekstā, kuru es ar interesi izlasīju vienā rāvienā, ir tādi trafareti priekšstati. Autorei ir izdevies Marinu padarīt par tādu pašlabuma meklētāju jaunu sievieti, kas veiksmīgi atradusi, kam pagulties apakšā, lai nodrošinātu sev pārtikušas turpmākās dienas. Mareks arī ierodas pie Helmūta naudas vajadzībā. Prasa uzreiz 10000. Ko tur ar sīkumiem smērēties! Abu M.. priekšstati skaidri- Helmūtam ir, kāpēc neprasīt? Vistrakākajā situācijā autore noliek Helmūtu. Puisis ,kam problēmu nav, cenšas būt pats. Bez ģimenes naudas, bez nemitīgas mātes uzraudzības. Tiesa, šī brīvība Helmūtam ir arī atteikšanās no viņa ģimenes naudas, bet tam nav gatava ne Marina, ne Mareks, kuriem šī Helmūta kvalitāte ir ļoti svarīga.Parādās arī pretruna starp to, kā nākotni abu kopdzīvei redz Marina un Helmūts. Ņemot vērā to, ka J.Kļava ir pati gados jauna, es gribētu daļēji Marinas priekšstatus par dzīves „sakārtošanu” saistīt ar autores priekšstatiem. Ātrā, nenopelnītā nauda kā dzīves kvalitātes nodrošinātāja. Būtībā arī Mareks ir tādu pašu dzīves principu pārstāvis. Viņi ir pretstats vēl diviem, bet dažādajiem – Helmūtu un viņa klāt neesošo māti. Jā, finālā autore piepilda gan Marinas, gan Mareka naudiskās un dzīves vēlmes, bet ir jau vēl trešais- Helmūts, kas izrādās tāds izmantots naudas donors, kuru gan it kā mīl Marina.
Lugas teksts rit raiti, bet nemudina uz darbību. Tas, ka autore tekstā iepin pagātnes ainiņu atstāstus, lugai lielāku dinamiskmu nedod, bet to , manuprāt, bremzē. Luga nemudina censties, iestudējot to, kustību dinamisma trūkumu kompensēt ar kliegšanu, kaut dažs režisors varētu iet šo vieglāko ceļu.
Uzskatu, ka šī luga ir iestudējama mazās kamertipa zālēs un klausāmajā (Varbūt radio?) variantā. Neveiksmes šajā literārajā darbā nosaka tas, ka autore nerod pozitīvā uzvaru, nav vizuālā dinamisma iespējamajā izrādē, kas tekstā ir. Sastopami pārspīlējumi darbības rosināšanai (tāda dramaturga nespēja to izdarīt citādi)- čemodāna izbārstīšana un lekšana uz palodzes. Ētiski neveiksmīgs ir ātrās, nenopelnītās naudas slavinājums, ko jau pieminēju.  Abi M Helmūtu darbina kā bankomātu, bet bankomāts īsti par cēlu varoni laikam nav padarāms. Lugas beigas-atvērtais fināls, kad autore neparāda vai nerod risinājumu, jo bankomāts ir sapratis, ka Marinas acīs ir vispirms bankomāts. Katrs tomēr grib būt arī cilvēks. Jā, virsrakstā nepatika heroīna pieminēšana krieviskajā izpildījumā. Ja būtu – Marek, mans brāli, nekas jēdzieniski nemainītos, bet izskanētu precīzāk, jo Marina būtībā brāļa dēļ upurē savu laimi un nākotni, kas gan tomēr nenotiek Helmūta atgriešanās dēļ. Mazliet haotiskais Mareka sevis atklāšanas skats ir tāds,... , ka nepārliecina pēc tam sekojošā Marinas uzupurēšanās. Kādēļ šoreiz noticēt? Var taču tā domāt?
  Otra luga- Ērika Vilsona „Laimes mala”. Mūsdienu pasaka , kā to žanriski nosauc autors, ar septiņām personām. Pusotru līdz divas stundas izrādei. Darbības vieta –dzelzceļa stacija ar nosaukumu ‘Laimes mala”. Divi cēlieni ar 14 un 15 ainām. Iestudējumā var izveidot starpbrīdi. Darbojošās personas-dzelzceļnieki Laimonis ar Anniņu, pastniece Silva ar civilvīru Miķeli, Silvas jaunības dienu draugs Egons, Silvas un Miķeļa meita Nika un Alfons- bezcerīgi Nikā iemīlējies puisis. Tāda nelielas vietas sabiedrība ,kas dzīvo bez lielām nākotnes cerībām.
Autors lugā ir paredzējis peronu, pie kura gan piebrauc, gan garām aizbrauc pasažieru un kravas vilcieni. Tā ir gandrīz vienīgā scenogrāfiski grūtāk realizējamā detaļa, kura var sagraut vides  realitātes iespaidu. Visa lugas darbība uz mazas ,pusaizmirstas stacijas perona . Luga parāda, ka visi vietējie ir vienota, draudzīga saime. Autoram ir izdevies izveidot tādu literāro tekstu, kas prasa un nosaka loģisku darbību, kustību iestudējuma veidošanā. Būtībā autors režisoru un aktierus virza pa savām sliedēm, ļaujot mākslinieciski izpaust tekstu. Tas mūsdienās ir reti. Parasti teksti nemotivē skatuvisko darbību, un režisoriem jāizdomā kaut kas ārpus lugas teksta. Iespējams, te izpaužas Vilsona ilgstošā saskare areālu teātri, režijas pieredze. Remarku gandrīz nav, un esošo ir pietiekami, lai izprastu lugas autora nodomu.
 Sižets ir it kā vienkāršs- dzelzceļnieku pāris rosās stacijā brīžiem viens otru aizvietojot, netālu pastniece ar savu bezdarbnieku vīru, kas jaunībā bijis vietējā ekstrādes ansambļa solists, bet tagad gatavs pat braukt uz pilsētu pārdot savu nieri. Ir vēl pastnieces slimā, gulošā māte, ko abas ģimenes kopā aprūpē, bet uz skatuves ne reizes neparādās. Pastnieces meita parādīta kā ballītes mīloša jauniete, kas īsti nezina, ko darīt. Vēl ir mīlošais Alfons, kas lugas beigās tiek pie iecerētā meduspoda. Kā gatera strādnieks neizlutinātajai Nikai no pilsētas sūta biezpienmaizītes. Visa lugas darbība tādās pasteļkrāsās, kuras gan ik pa brīdim uzplaiksnī. Tad, kad kādreizējais dziedātājs dodas uz pilsētu ar vilcienu kaut ko mainīt dzīvē. Kad uz balli taisās Nika, bet māte negrib laist. Kad ierodas Egons. Šis savulaik visiem zināmais cilvēks ierodas ar videi un situācijai neaptveramu naudas summu-miljonu. Lai aizvestu savu jaunības dienu mīlestību ,noliekot tai pie kājām viņas noteikto cenu. Mūža krājums-sapņa piepildīšanai. Tikai ne pats vairs tas jaunais puisis, ne viņa jaunības dienu sapnis. Tas, kā miljons ietekmē gan Miķeli, gan Silvu, ir tik dažādi. Apzinoties tā vērtību Miķelis gatavs atteikties no ģimenes, lai viņa sieva un meita ar to miljonu un Egonu dzīvotu tā, kā Miķeļa prāt ir cienīgas. Silva nemaz tā neskrien Egona skavās. Autors tekstā ir ielicis divas tādas kā atmiņu teiksmas Miķeļa un Silvas mutēs. Vienā –dziesma mūža tikai sapņotajai mīlestībai (Miķelis), bet otra-  par to, kā jaunības cerībās un sapņos dzīves piezemēts cilvēks atzīst, ka ne viss mērāms naudā. Ir mīļotais cilvēks, jūtas, kuras nauda nešķīdina. Vieni no skaistākajiem lugas tekstiem. Alfons, Egons, arī Miķelis autoram ir iznākuši tādi "klusie"mīlētāji, kas uz lielu cīņu par mīloto nav spējīgi. Sevi piedāvāt tāds ,kādi viņi ir- to gan. Sievietes ir mazliet spēcīgākas. Aniņa komandē Laimoni, Silva- Miķeli, un gan jau ka arī Nika nākotnē-Alfonu. Tas, ka autors nedod iespēju un tālāku dzīvi Egonam, šķiet ir loģiski. Lugas teksts, manuprāt, liecina, ka Egons zina, kurp viņu ved…
Dzīve, protams, turpinās-jaunajā paaudzē, kuru bučas finālā saldina Anniņas šausmas par to, kā tagad dzīvos tālāk. Jo dzīvē par visu ir jāmaksā, pat ja cietums nedraud. Jūtīgai sirdij tas ir smags pārbaudījums. Autors Egona pazušanu precīzi neiezīmē, bet viss jau tāpat ir skaidrs. Vilsons it kā pasaka, ka bez Silvas arī miljons un dzīve viņam nav vajadzīga, tie bija mērķi, kuru abu dēļ viņš dzīvoja.
Iestudētājam šī luga prasīs ansambli ,kas spēj ne ārišķīgi parādīt to pārdzīvojumu gammu, ko autors ielicis tekstā.
Manuprāt, ļoti labi. Ja režisori izdomās, kā parādīt vilcienu kustību uz skatuves, luga drīzumā ir gaidāma uz teātru skatuvēm.
 
Kopumā lugas patika. J.Kļavu es aicinātu sadūšoties rakstīt arī lielākiem sastāviem, jo tikai prasme veiksmīgi tikt galā ar vienlaicīgi sešām, septiņām uz skatuves esošām personām parāda dramaturga varēšanu. Ja atceramies, ka V.Vīgante speciāli Dailes studijas beidzējiem ( starp kuriem bija viņas meita) rakstīja lugas ar ap četrdesmit tēlotājiem, ir uz ko tiekties. Mazliet vienkāršota naudiskā vēetību skala, kas dominē lugā, nepārliecina. Tādējādi vienkāršojas tēlu pretstati- vieni grib naudu, kuras tiem nav, bet trešais negrib naudu, kura viņam varētu būt. Vairāk nekā nav.
Ē.Vilsons kā pieredzējušāks autors ar savu darbu izskatās stabilāks, cienījamāks. Viņam izdevies izveidot tādu noskaņu lugu. Te nevajadzēs kliegt, te vajadzēs meistarību režisoram un aktierim, bet rezultātā vajadzētu būt arī uz lielo teātru skatuvēm izrādāmai  un skatītāju mīlētai izrādei. Cilvēki grib redzēt sev līdzīgos, kas arī uz skatuves nezaudē cilvēcību. Vai arī zaudē ne jau viegli, bet ar sāpēm, un upurējoties citiem.
Divas atšķirīgas lugas. Katra ar savu. Ar interesi gaidīšu šo abu autoru citus, jaunākus darbus.
Komentāri (109)  |  2013-03-10 21:12  |  Skatīts: 22697x         Ieteikt draugiem       TweetMe   
DrDrew* - 2019-08-24 21:47
Vai vēlaties pārdot savu nieri?
Vai jūs meklējat iespēju pārdot nieres par naudu finanšu krīzes dēļ un nezināt, ko darīt?
Pēc tam šodien sazinieties ar mums pa e-pastu drdrew247.mayoclinic@gmail.com, un mēs jums piedāvāsim labu summu jūsu nierēm, jo mums mūsu klīnikā steidzami nepieciešama niere.
e-pasts: drdrew247.mayoclinic@gmail.com
Cena: 850 000 EUR

DrDrew* - 2019-08-24 21:48
Vai vēlaties pārdot savu nieri?
Vai jūs meklējat iespēju pārdot nieres par naudu finanšu krīzes dēļ un nezināt, ko darīt?
Pēc tam šodien sazinieties ar mums pa e-pastu drdrew247.mayoclinic@gmail.com, un mēs jums piedāvāsim labu summu jūsu nierēm, jo mums mūsu klīnikā steidzami nepieciešama niere.
e-pasts: drdrew247.mayoclinic@gmail.com
Cena: 850 000 EUR

DrDrew* - 2019-08-27 14:29
Vai vēlaties pārdot savu nieri?
Vai jūs meklējat iespēju pārdot nieres par naudu finanšu krīzes dēļ un nezināt, ko darīt?
Pēc tam šodien sazinieties ar mums pa e-pastu drdrew247.mayoclinic@gmail.com, un mēs jums piedāvāsim labu summu jūsu nierēm, jo mums mūsu klīnikā steidzami nepieciešama niere.
e-pasts: drdrew247.mayoclinic@gmail.com
Cena: 850 000 EUR

Dr Drew* - 2019-09-18 18:45
Tas ir jāinformē plaša sabiedrība, ka viņi ir veselīgi un 100% nopietni pārdod. Vai arī nieru iegādei steidzami jāsazinās ar Dr Drew Mayo klīniku pa e-pastu: drdrew247.mayoclinic@gmail.com, jo mums ir daudz pacientu, kuriem patlaban nepieciešama nieru transplantācija. Vai jūs meklējat iespēju pārdot nieres par pienākošos naudu līdz finanšu sabrukumam, un vai mēs nodrošināsim 800 000 EUR jūsu nierēm? vienkārši rakstiet mums tagad, KONTAKTI @

EMAIL: drdrew247.mayoclinic@gmail.com

Dr James David * - 2019-09-19 08:01
Vai vēlaties iegādāties nieri vai vēlaties pārdot savu nieri?
nieres? Vai jūs meklējat iespēju pārdot nieres par naudu finanšu krīzes dēļ un nezināt, ko darīt?
Sazinieties ar mums jau šodien, un mēs jums piedāvāsim labu servisu.
Es esmu USD 1 000 000,00 par viņa nieri. Mans vārds ir ārsts JAME DAVID. Esmu GALVENĀS KLĪNISKAS nefrologs. Mūsu klīnika specializējas nieru ķirurģijā, un mēs to apmeklējam arī
Pērciet un pārstādiet dzīvās nieres.
atbilstošais donors. Mēs atrodamies Indijā, Turcijā, Amerikas Savienotajās Valstīs. UU., Malaizija, Indija. Ja jūs interesē nieru pirkšana,
Sazinieties ar mums pa e-pastu.
E-pasts: drjamedavid460@gmail.com WhatsApp +2349012028961

Godīgi sakot
DR JAME DAVID.

Dr James David * - 2019-09-19 08:02
Vai vēlaties iegādāties nieri vai vēlaties pārdot savu nieri?
nieres? Vai jūs meklējat iespēju pārdot nieres par naudu finanšu krīzes dēļ un nezināt, ko darīt?
Sazinieties ar mums jau šodien, un mēs jums piedāvāsim labu servisu.
Es esmu USD 1 000 000,00 par viņa nieri. Mans vārds ir ārsts JAME DAVID. Esmu GALVENĀS KLĪNISKAS nefrologs. Mūsu klīnika specializējas nieru ķirurģijā, un mēs to apmeklējam arī
Pērciet un pārstādiet dzīvās nieres.
atbilstošais donors. Mēs atrodamies Indijā, Turcijā, Amerikas Savienotajās Valstīs. UU., Malaizija, Indija. Ja jūs interesē nieru pirkšana,
Sazinieties ar mums pa e-pastu.
E-pasts: drjamedavid460@gmail.com WhatsApp +2349012028961

Godīgi sakot
DR JAME DAVID.

Dr James David * - 2019-09-19 08:02
Vai vēlaties iegādāties nieri vai vēlaties pārdot savu nieri?
nieres? Vai jūs meklējat iespēju pārdot nieres par naudu finanšu krīzes dēļ un nezināt, ko darīt?
Sazinieties ar mums jau šodien, un mēs jums piedāvāsim labu servisu.
Es esmu USD 1 000 000,00 par viņa nieri. Mans vārds ir ārsts JAME DAVID. Esmu GALVENĀS KLĪNISKAS nefrologs. Mūsu klīnika specializējas nieru ķirurģijā, un mēs to apmeklējam arī
Pērciet un pārstādiet dzīvās nieres.
atbilstošais donors. Mēs atrodamies Indijā, Turcijā, Amerikas Savienotajās Valstīs. UU., Malaizija, Indija. Ja jūs interesē nieru pirkšana,
Sazinieties ar mums pa e-pastu.
E-pasts: drjamedavid460@gmail.com WhatsApp +2349012028961

Godīgi sakot
DR JAME DAVID.

Dr James David * - 2019-09-19 08:03
Vai vēlaties iegādāties nieri vai vēlaties pārdot savu nieri?
nieres? Vai jūs meklējat iespēju pārdot nieres par naudu finanšu krīzes dēļ un nezināt, ko darīt?
Sazinieties ar mums jau šodien, un mēs jums piedāvāsim labu servisu.
Es esmu USD 1 000 000,00 par viņa nieri. Mans vārds ir ārsts JAME DAVID. Esmu GALVENĀS KLĪNISKAS nefrologs. Mūsu klīnika specializējas nieru ķirurģijā, un mēs to apmeklējam arī
Pērciet un pārstādiet dzīvās nieres.
atbilstošais donors. Mēs atrodamies Indijā, Turcijā, Amerikas Savienotajās Valstīs. UU., Malaizija, Indija. Ja jūs interesē nieru pirkšana,
Sazinieties ar mums pa e-pastu.
E-pasts: drjamedavid460@gmail.com WhatsApp +2349012028961

Godīgi sakot
DR JAME DAVID.

DR. PRADHAN* - 2019-09-19 20:18
Kungam / kundzei
Vai vēlaties pārdot nieres?
Vai jūs meklējat iespēju pārdot nieres par naudu finanšu sabrukuma dēļ, un jūs nezināt, ko darīt?
Ar šo tiek informēta plaša sabiedrība, ka Adity ir medicīniska
Slimnīca meklē nopietnus un steidzamus veselīgu nieru donorus.
Kas nopietni domā nieru pārdošanu par 780 000 eiro?
Lūdzu, ieinteresētos ziedotājus, sazinieties ar mūsu e-pastu:
"DR.PRADHAN.UROLOGIST.LT.COL@GMAIL.COM"
Vai zvaniet pa tālruni 91 9873591114, 15733337443
Vietne: www.drpradhanurologist.com
Jūs varat sazināties ar mūsu vietni whatsapp: 15733337443
Mēs apsolām jums vislielāko gandarījumu un gaidīsim jūs steidzami.
Atbilstība, jo mūsu novērtētie pacienti nopietni gaida nieres.
Transplantācija
Sveicieni.

DR. PRADHAN* - 2019-09-19 20:27
Kungam / kundzei
Vai vēlaties pārdot nieres?
Vai jūs meklējat iespēju pārdot nieres par naudu finanšu sabrukuma dēļ, un jūs nezināt, ko darīt?
Ar šo tiek informēta plaša sabiedrība, ka Adity ir medicīniska
Slimnīca meklē nopietnus un steidzamus veselīgu nieru donorus.
Kas nopietni domā nieru pārdošanu par 780 000 eiro?
Lūdzu, ieinteresētos ziedotājus, sazinieties ar mūsu e-pastu:
"DR.PRADHAN.UROLOGIST.LT.COL@GMAIL.COM"
Vai zvaniet pa tālruni 91 9873591114, 15733337443
Vietne: www.drpradhanurologist.com
Jūs varat sazināties ar mūsu vietni whatsapp: 15733337443
Mēs apsolām jums vislielāko gandarījumu un gaidīsim jūs steidzami.
Atbilstība, jo mūsu novērtētie pacienti nopietni gaida nieres.
Transplantācija
Sveicieni.

St mark * - 2019-09-20 15:13
Labdien, es esmu Dr Daniel no St Mark speciālistu slimnīcas, kurai nepieciešams donorsUn, ja mēs redzam kādu, mēs viņam varam piedāvāt 800 000 eiro par nieri un mēs esam gatavi segt visus citus izdevumus, piemēram, ceļošanu, uzturēšanosBet jums ir jāsaņem dalības apliecība no nacionālās nieru federācijas, lai jūs varētu apstiprināt kā donoruKad esat saņēmis apstiprinājumu, mana slimnīca mēģinās jūs reģistrēt mūsu sistēmā, lai pirms ierašanās mūsu centrā jūs varētu saņemt iemaksu 400 000 eiro apmērā.Jūsu informācijai mēs nepieprasām naudu no saviem ziedotājiem, bet jums ir jāsaņem nacionālās nieru federācijas sertifikāts


Glābiet dzīvību šodien


EMAIL ;; stmarkspecialisthospital0@gmail.com


Operācija notiks vai nu ASV, Nigērijā, INDIJĀ, Meksikā, Vācijā un arī AnglijāPaldies, ka pieteicāties

Dr Nico Scott* - 2019-09-28 08:17
Welcome to Apollo Hospital, Specialist hospital that buy kidney.
Do you wish to sell your kidney in exchange of money? If yes.
Then contact today to get a reliable and good transaction for good money.
Contact via below information
email: apollohospitalkidneydep@gmail.com
WhatsApp number: +918122208392
Call +6285692408306 for appointment

greg martins* - 2019-10-11 00:34
Vai vēlaties pārdot savu nieri?
Vai jūs meklējat iespēju pārdot nieres par naudu ekonomisku krīžu dēļ, un jūs nezināt, ko darīt?
Tad sazinieties ar mums šodien, izmantojot šo EMAIL: drgregmartins866@gmail.com .... Un mēs jums piedāvāsim labu summu par jūsu nierēm, jo mums mūsu klīnikā steidzami vajadzīgas nieres.
e-pasts: drgregmartins866@gmail.com.

Cena: USD 450 000 USD ..... Tātad, pirms turpināt darbu, jums būs jāsniedz pilnīgi dati, lai mēs varētu tos nosūtīt donoru birojam dokumentēšanai.

DATU VEIDS nepieciešamais donors

Donoru vārdi:
Asins donoru grupa:
Dzimums Dzimums:
Donoru vecums:
Donora dzimšanas datums:
Donora valoda:
Ziņojuma sniedzējs:
Donora tālruņa numurs:
Nodarbošanās / nodarbošanās donors:
Ziedotāja pārdošanas iemesls:
Valsts donors:
Valsts donors:
Nākamais ziedotājs Kin:

Es gaidu jūsu atbildi ....... e-pasts: drgregmartins866@gmail.com.

MOHAMMED* - 2019-10-11 15:08
Labdien, Mēs meklējam nieru donorus. Mēs atrodamies Indijā, Kanādā, Lielbritānijā, Turcijā, ASV, Malaizijā, Dienvidāfrikā, Jordānijā utt. Ļoti steidzami. B ve, O ve un A ve ar pasēm / Vēlētāju karti vai Pan-karti un vecumam jābūt lielākam par 19 gadiem. Ieinteresētajai personai ir jāsazinās ar mums
Whatsapp: +905338534346
Whatsapp: +905338534346
Whatsapp: +905338534346

MOHAMMED* - 2019-10-11 15:08
Labdien, Mēs meklējam nieru donorus. Mēs atrodamies Indijā, Kanādā, Lielbritānijā, Turcijā, ASV, Malaizijā, Dienvidāfrikā, Jordānijā utt. Ļoti steidzami. B ve, O ve un A ve ar pasēm / Vēlētāju karti vai Pan-karti un vecumam jābūt lielākam par 19 gadiem. Ieinteresētajai personai ir jāsazinās ar mums
Whatsapp: +905338534346
Whatsapp: +905338534346
Whatsapp: +905338534346

dr daniels* - 2019-10-31 17:21
Liecība, liecība !! Liecība !!!


Es gribu liecināt par to, kā Dievs izmanto ārsta danielus, lai palīdzētu man veikt nieru operācijas, es esmu Marija no Spānijas un pārdevu savu nieri ārstu Daniela slimnīcai 800 000 eiro vērtībā un pēc veidlapas aizpildīšanas piekrītu noteikumiem un nosacījumiem, kā arī operācijai. tika veikts ASV, CLEVELAND HOSPITAL AND CLINIC,
Iepriekš biju nobijies, bet pēc operācijas es devu 800 000 eiro un esmu tik laimīgs, ka visas manas finansiālās problēmas ir beigušās. Es gribu pateikt visiem, lai šodien sazinātos ar ārstu Daniels par nieru operāciju

e-pasts: danielshospital55@gmail.com

Whatsapp: +2349064642414

Ar cieņu

DR MAXWELL* - 2019-11-21 12:38
Vai vēlaties iegādāties nieres vai vēlaties pārdot savu nieri? Ja jūs meklējat iespēju pārdot nieres par naudu finansiāla sabrukuma dēļ un nezināt, ko darīt, tad sazinieties ar mums jau šodien un mēs jums piedāvāsim labu naudas summu 500 000 USD dolāru par jūsu nieri. Mans vārds ir ārsts MAXWELL, esmu neirologs BILL ROTH HOSPITAL. Mūsu slimnīca ir specializējusies nieru ķirurģijā, un mēs nodarbojamies arī ar nieru iegādi un transplantāciju ar atbilstošu donoru. Mēs esam
atrodas Indijas štatā, ASV, Malaizijā, Singapūrā.Japāna

Ja jūs interesē nieru pārdošana vai pirkšana, nevilcinieties
sazināties ar mums pa e-pastu un pa e-pastu.
E-pasts: birothhospital@gmail.com
Kas ir lietotnes numurs: 33751490980

Ar laba vēlējumiem
MEDICĪNAS DIREKTORS
DR MAXWELL

St Mark * - 2019-11-29 13:52
Tas ir paredzēts, lai plaši informētu vīriešus vai sievietes, kas ir veseli
un 100% nopietni pārdodot nieres, steidzami vajadzētu ... e-pasts: stmarkspecialisthospital0@gmail.com ,, Kā mums
daudz pacientu, kuriem šobrīd nepieciešama nieru transplantācija,
jūs meklējat iespēju pārdot nieres par naudu sakarā ar
finansiālais sadalījums, un mēs nopirksim jūsu nieri par EUR 800 000 EUR par nieri.
un arī mums ir ārstnieciskas zāles / palīdzība, ja jums nepieciešama arī ārstēšana
rakstiet mums tagad,

EMAIL ;; stmarkspecialisthospital0@gmail.com

Paldies

St mark * - 2019-11-29 19:39
Tas ir paredzēts, lai plaši informētu vīriešus vai sievietes, kas ir veseli
un 100% nopietni pārdodot nieres, steidzami vajadzētu ... e-pasts: stmarkspecialisthospital0@gmail.com ,, Kā mums
daudz pacientu, kuriem šobrīd nepieciešama nieru transplantācija,
jūs meklējat iespēju pārdot nieres par naudu sakarā ar
finansiālais sadalījums, un mēs nopirksim jūsu nieri par EUR 800 000 EUR par nieri.
un arī mums ir ārstnieciskas zāles / palīdzība, ja jums nepieciešama arī ārstēšana
rakstiet mums tagad,

EMAIL ;; stmarkspecialisthospital0@gmail.com

Paldies

dr daniels* - 2020-01-14 11:36
Mums steidzami nepieciešami nieru donori no visas pasaules par summu 800 000,00, EURO.
Sazinieties ar Dr. Daniels, lai iegūtu vairāk informācijas par nierēm
E-pasts: Danielshospital55@gmail.com

Whatsapp: +2349064642414

Paldies..

Dr Kate Adams* - 2020-01-21 16:07
Sveiki visiem.

Mans vārds ir Dr Kate Adams, esmu frenologs Universitātes slimnīcu Bristoles NHS fonda trestā. Mūsu slimnīca ir specializējusies nieru ķirurģijā, un mēs nodarbojamies arī ar nieru iegādi un pārstādīšanu, ja dzīvo attiecīgais donors. Mēs atrodamies Dubaijā, Turcijā, ASV, Malaizijā. Ja jūs interesē nieru pārdošana vai pirkšana, lūdzu, nevilcinieties sazināties ar mums pa e-pastu: kateadams946@hotmail.com

Mana cieņa

Dr Kate Adams

Tālruņa numurs: +2348146161694

drkateadamsblog.wordpress.com

Dr Kate Adams* - 2020-01-21 16:07
Sveiki visiem.

Mans vārds ir Dr Kate Adams, esmu frenologs Universitātes slimnīcu Bristoles NHS fonda trestā. Mūsu slimnīca ir specializējusies nieru ķirurģijā, un mēs nodarbojamies arī ar nieru iegādi un pārstādīšanu, ja dzīvo attiecīgais donors. Mēs atrodamies Dubaijā, Turcijā, ASV, Malaizijā. Ja jūs interesē nieru pārdošana vai pirkšana, lūdzu, nevilcinieties sazināties ar mums pa e-pastu: kateadams946@hotmail.com

Mana cieņa

Dr Kate Adams

Tālruņa numurs: +2348146161694

drkateadamsblog.wordpress.com

DR MARTEN* - 2020-02-06 23:44
Vai vēlaties iegādāties nieres vai vēlaties pārdot savu
nieres? Vai Tu esi
meklējot iespēju pārdot savu nieri par naudu
finanšu sabrukuma dēļ, un jūs nezināt, ko darīt
dariet, tad sazinieties ar mums jau šodien un mēs jums piedāvāsim labu
naudas summa 400 000 dolāru par jūsu nieru. Mani sauc DOCTOR MARTEN
esmu nefrologs MARTEN HOSPITAL. Mūsu slimnīca ir
specializējas nieru ķirurģijā, un mēs arī nodarbojamies ar
nieru pirkšana un transplantācija ar dzīvu
atbilstošais donors.
Mēs atrodamies Indijas, Turcijas, ASV, Malaizijas, Dubaijas pilsētā
Ja jūs interesē nieru pārdošana vai pirkšana, lūdzu, nedariet to
sazinieties ar mums pa e-pastu.
E-pasts: martenhospital@gmail.com

Ar laba vēlējumiem

DR MARTEN

DR MARTEN* - 2020-02-06 23:45
Vai vēlaties iegādāties nieres vai vēlaties pārdot savu
nieres? Vai Tu esi
meklējot iespēju pārdot savu nieri par naudu
finanšu sabrukuma dēļ, un jūs nezināt, ko darīt
dariet, tad sazinieties ar mums jau šodien un mēs jums piedāvāsim labu
naudas summa 400 000 dolāru par jūsu nieru. Mani sauc DOCTOR MARTEN
esmu nefrologs MARTEN HOSPITAL. Mūsu slimnīca ir
specializējas nieru ķirurģijā, un mēs arī nodarbojamies ar
nieru pirkšana un transplantācija ar dzīvu
atbilstošais donors.
Mēs atrodamies Indijas, Turcijas, ASV, Malaizijas, Dubaijas pilsētā
Ja jūs interesē nieru pārdošana vai pirkšana, lūdzu, nedariet to
sazinieties ar mums pa e-pastu.
E-pasts: martenhospital@gmail.com

Ar laba vēlējumiem

DR MARTEN

DR MOHAMMED* - 2020-03-21 18:57
Vai vēlaties iegādāties nieres vai vēlaties pārdot savu
nieres? Vai Tu esi
meklējot iespēju pārdot savu nieri par naudu
finanšu sabrukuma dēļ, un jūs nezināt, ko darīt
dariet, tad sazinieties ar mums jau šodien un mēs jums piedāvāsim labu
naudas summa 400 000 dolāru par jūsu nieru. Mani sauc DOCTOR MOHAMMED
esmu nefrologs FRANCISCO HOSPITAL. Mūsu slimnīca ir
specializējas nieru ķirurģijā, un mēs arī nodarbojamies ar
nieru pirkšana un transplantācija ar dzīvu
atbilstošais donors.
Mēs atrodamies Indijas, Turcijas, ASV, Malaizijas, Dubaijas pilsētā
Ja jūs interesē nieru pārdošana vai pirkšana, lūdzu, nedariet to
sazinieties ar mums pa e-pastu un WhatsApp.
E-pasts: franciscohospital1988@gmail.com
WhatsApp numurs: +60 11-2321 7817

Ar laba vēlējumiem

DR MOHAMMEDLapa | [1] [2] [3] 4 [5] |

- Pievienot komentāru:

Vārds:

Komentārs:

Drošības kods:

Atpakaļ