skribents007.1s.lv

 


Šonedēļ notiks Niko Dostāla romantiskās operetes „Klīvija” pirmizrāde.


Šonedēļ notiks Niko Dostāla romantiskās operetes „Klīvija” pirmizrāde

Sestdien, 16. februārī plkst.17:00 Rīgas Muzikālais Teātris aicina skatītājus uz Zimeļblāzmas kultūras pili, kurā notiks ilgi gaidītā – Niko Dostāla romantiskās operetes „Klīvija” jauniestudējuma pirmizrāde.
Jauniestudējumā piedalās izcils un Latvijā iemīļots mākslinieku ansamblis – Klīvijas lomā iejutīsies šobrīd Parīzē dzīvojošā un pasaulē koncertējošā Silga Tīruma un atzītās latviešu operdziedātājas Sonora Vaice un Inga Šļubovska, savukārt viņu skatuves partneri būs skatītāju iemīļotie mākslinieki – Ingus Pētersons un Nauris Indzeris. Kopā ar viņiem izrādē piedalīsies Baiba Berķe, Marlēna Keine, Kārlis Rūtentāls, Emīls Kivlenieks, Juris Ādamsons, Andris Lapiņš, Jānis Kirmuška, Juris Strenga, Jānis Skanis, Zigurds Neimanis un Voldemārs Šoriņš, orķestris, koris un dejotāji. Kopā ar režisoru Induli Smiltēnu jauniestudējuma radošajā komandā ir producente Agija Ozoliņa-Kozlovska, diriģents Guntars Bernāts, mākslinieciskais konsultants Jānis Kaijaks (seniors), scenogrāfs Jānis Jansons, kostīmu māksliniece Elita Patmalniece un horeogrāfi Agris Daņiļevičs un Vita Bekmane.
Klīvijas personāži satiekas mazas valstiņas Boligvajas pierobežā. Miljardieris Potertons angažējis slavenus Holivudas aktierus jaunai, romantiskai filmai, kas tiek uzņemta Dienvidāfrikā, Boligvajā, kordiljēru pakājē. Pēkšņi galvenās lomas tēlotāja, slavena filmu aktrise Klīvija saņem vēstuli no ekrāna partnera Benka, kurā viņš paziņo, ka filmas uzņemšana ir tikai aizsegs lielam un bīstamam darījumam. Benks tajā atsakās piedalīties un ir atgriezies mājās. Tajā pat laikā Boligvajā notiek apvērsums un varas maiņa. Miljardieris Potertons, vienojoties ar iepriekšējo valdību, ir nopircis lietošanas tiesības apjomīgām un ienesīgām raktuvēm un minerālavotiem, kas viņam tagad pēc apvērsuma vairs nav pieejami. Turklāt viņam liegta ieeja valstī…
Rīgas Muzikālajā teātrī topošais Niko Dostāla operetes "Klīvija" jauniestudējums tā radošajai grupai ir aizraujošs mīlestības darbs skaistajā, publikas mīlētajā operetes žanrā. Izrādes režisors Indulis Smiltēns izveidojis multimediālu skatuves mākslas darbu, diriģenta Guntara Bernāta interpretācijā, ar Agra Daņiļeviča horeogrāfiju, Elitas Platmalnieces kostīmiem, Jāņa Jansona scenogrāfiju un asociatīviem fona videosižetiem, mūsu laika noskaņām atbilstošā intonācijā. Iestudējums uzrunās skatītāju tieši šodienas situācijā, risinot mūžīgos ego izaicinājumus, savstarpējo attiecību nianses un personības veidošanās noslēpumus. Caur smeldzīgu un arī draisku humoru, skatītāji varēs identificēt cilvēciskās vājības un netikumus, bet, kā jau operetes žanrā pienākas, problēmas tiks atrisinātas un pozitīvais, godīgais triumfēs.
Rīgas Muzikālais teātris aicina skatītājus uz Niko Dostāla operetes „Klīvija” izrādēm kultūras pilī Zimeļblāzma 16. un 23. februārī, 30. martā un 27. aprīlī. Bet jau tuvākajā laikā Rīgas Muzikālais teātris ar „Klīvijas izrādēm” iepiecinās skatītājus arī citur Latvijā, pirmā no kurām notiks 1. martā Krustpilī.
Rīgas Muzikālais teātris ir jauns, inovatīvs teātris, kas top atsaucoties pieaugošajam skatītāju pieprasījumam pēc kvalitatīva operetes un mūziklu žanra piedāvājuma. Rīgas Muzikālais teātris ir ar lielu potenciālu un apņēmību atgriezt Latvijas publikai opereti, kā arī ar jau uzkrātu apliecinošu pieredzi operetes iestudējumu veidošanā, kas guvuši nedalītu skatītāju atsaucību. Šobrīd teātrim nav savu telpu, tomēr laikā no 2006. līdz 2009. gadam ir iestudētas tādas pazīstamas operetes kā F.Lehāra “Grāfs fon Luksemburgs”, J.Štrausa “Čigānu barons”, I.Kalmana “Bajadēra” un “Cirka princese”, uzvedumu “Karmena” pēc Ž.Bizē operas motīviem, kā arī vairākas koncertprogrammas. Teātra iestudējumus noskatījušies jau vairāk kā 30 000 skatītāji. Kopš 2013. gada teātra juridiskais pamats ir nodibinājums “Latvijas Operetes fonds”.
Biļetes Biļešu paradīzes kasēs un internetā www.bilesuparadize.lv.

­Plašāka informācija:

Agija Ozoliņa-Kozlovska,

Latvijas Operetes fonda valdes priekšsēdētāja

mob. 29422672, latv.operetes.fonds@inbox.lv

www.facebook.com/LatvijasOperetesFonds    

Skribenta pēcvārds informācijai.
Sen atpakaļ mēs regulāri varējām Rīgā baudīt opereti. Sirsnīgi priecāties par to mīlestības un dzīves mīlestības skaisto dziesmu, kas manā necilajā prātā ir operetē. Bija laiks, kad Edgars Zveja dziedāja "Māsā Kerija", kad galvenajsās lomās bija Vilnis Rakstiņš un Juris Bēvaldfs, kad  kaisles garu un to dzīvē neatrodamo krāšņo skaistumu dāvāja mums skatītājiem viņu partneres  Astra krēsliņa,  Aina Bajāre, vēlāk Indra Jenča(tagad Lintiņa). Kam bija par maz, vaēja krievu trupā skatīt un klausīt Žannu Ģļebovu, Albīnu Kožikovu, Nikolaju Bočkunu un daudzus, daudzus citus. Tajos laikos  šķiet no nekā dejiski liesmoja operetes dejotāji baletmeistaru Janīnas Pankrates ,bet vēlāk Inese Čača. Koris ne tikai dziedāja, bet bija daļa no atainotajiem cilvēkiem uz skatuves.
 Operetes ļaudis šo skastumu un prasmi priecātirs uz skatuves kādu laiku mācīja mums, skatītājiem, kad tgadējā Nacionālā teātra telpās centās uzburt mums Juangada balli. Diriģents Kaijaks  vadīja savu orķestri, tad  nolika zizli uz pults un aizgāja, betorķestris turpināja spēlēt. Tāds operetiski precīzs solis, bet kopumā ļāva mums skatītājiem vērot  notiekošo un justies kā daļiņai no ikdienā neiespējamā.Maestro Kaijaks arī izrādēs pie pults bija atraisīts un prieka pilns, bet tajos Jaungada pasākumos ļāva mums justies pavisam neparasti.   
Atceros, kā aizkavējies nonācis teātrī, izrāde sākusies, bet kontrolieres kā čaklu apmeklētāju zināja un ielaida zālē. Tikām redzēju cik nopietni savam uznācienam uz skatuves, staigājot turp un atpakaļ, gatavojās Vilnis Rakstiņš. Pēc brīža uz skatuves viņš vairs nebija tas nopietnais staigātājs, bet gan mazliet vieglprātīgs un mīlošs uz skatuves.
Es īpaši necenšos šeit, savā mājas lapā, reklamēt kādu pasākumu, vairāk vērtēt n otikušus faktus rakstošajā un teātra mākslā. Arī popularizēt konkursus, kas rosina radīt ko jaunu. Šoreiz ir citādi. Uzskatu, ka uzvest opereti un plānot to darīt atkārtoti-  tas ir varoņdarbs. Par to ir jāatalgo. Katrs kā var- es ar šo ievietoto informāciju, bet tās sīkās atmiņu drumslas no senākiem laikiem lai jums ir kā piedošanas lūgums par to, ka šī informācija šeit ir.

Jā, mēs katrs varam vēl vairāk darīt operetes labā- nopirkt biļetes uz iestudējumiem. Lai visiem izrādes "Klīvija" tapšanā  iesaistītajiem  ir griba darīt vēl. Izbraukāt lLatviju ar viesizrādēm , bet tad,varbūt, arī  uz Lietuvu, Igauniju. Arī tālāk.
Pēc tam atkal Latvijā ar jaunām izrādēm.
Tagad visi mīl vienreiz gadā Valentīna dienā, bet operetes izrāde mudina mīlēt vienmēr. Mīlestība pasauli dara labestīgu. Paldies par to operetei un šī žanra uzturētājiem Latvijas Operetes fondam. Lai veicas, un lai skatītāji plēšas par biļetēm!
Jā, mājas lapas lejuplādēs katrs izrādes un operetese mīlotājs var apskatīt otru izrādes plakātu.skatīt failu -Klīvijas plakāts. tas gan ir saspiestā veidā,bet ja es to iemācījos, tad citi arī var.

                   

Komentāri (1)  |  2014-02-11 23:08  |  Skatīts: 5624x         Ieteikt draugiem       TweetMe   
Christy Walton* - 2022-06-06 02:43
Sveiki visi!
Es esmu privāts aizdevējs, es piedāvāju aizdevumu 2% apmērā, tas ir likumīgs uzņēmums ar godu un atšķirību, mēs esam gatavi jums palīdzēt jebkurā jūsu finansiālajā problēmā, mēs piedāvājam visa veida aizdevumu, tāpēc, ja jūs interesē šis aizdevuma piedāvājums lūdzu, sazinieties ar mums pa e-pastu: (christywalton355@gmail.com) Norādiet arī tālāk norādīto informāciju, lai mēs varētu nekavējoties turpināt aizdevumu.

Vārds:
Nepieciešamā summa:
Ilgums:
valsts:
Aizdevuma mērķis:
Mēneša ienākumi:
Telefona numurs:
Sazinieties ar mums, norādot iepriekš minēto informāciju pa e-pastu: christywalton355@gmail.com
Ar cieņu jums visiem.


- Pievienot komentāru:

Vārds:

Komentārs:

Drošības kods:

Atpakaļ