skribents007.1s.lv

 


Tas, ko aizsūtīju un nepublicēja Kultūras Dienā.Atbalsts latviešu literatūrai vai tiem, kas grib labi paēst tikai tāpēc, ka grib saukties literāti?


Komentārs:

Skribents007* - 2013-03-09 17:18
Vienmēr var plašāk, skaidrāk, bet doma , problēma, risinājums ir. Tas gan bija sen, pamudināja izveidot šo lapu. Komnetārus nav loģiski plašāk izplūst.
Tiesa, situācijā nekas nav mainījies. Literātiem vajag naudu, bet lasītāju vajadzības neredz. Tās viņiem nav svarīgas, jo ienākumus nenosaka lasītājs.NAv stimula censties.Kultūras Dienā  zem raksta „Ŗakstniecībā esam atpakaļ XIX gadsimtā.” komentāros izvērtās diskusija par to ,ko grib literāti, ko grib lasītāji.

  Literāti grib  garantētu apmaksu savām pavadītajām šai saulē dienām, jo viņi strādā literāru darbu. Neviens pat negrib akcentēt saiti-atalgojums-padarītais. Tiek tikai teikts, ka saņem par maz, ka valsts atbalsts ir niecīgs. Labi. Pieļauju un saprotu, ka valsts par maz naudas iegulda  literatūrā. Tomēr mūsu literāri grib, lai mūsu visu līdzekļus(mūsu-tā ir valsts nauda) iegulda literatūras procesa nodrošināšanā. Negrb runāt par atdevi no ieguldītās naudas. Jo  ne vairāk ne mazāk, bet   gandrīz pusmiljons latu jau tiek rakstniekiem no valsts. Viņi paši saka, ka viņus izdod. Tātad vēl ir arī honorāri, atlīdzības, kas ir tikai normāli.  Bet netiek domāts par to, kā panākt, lai šī pašfinansēšanās daļa palielinās.  Tiek saukts- dodiet vairāk, jo mēs esam rakstnieki! Nevis atbalstīt tos, kas pēc 20-35 grāmatām, kas ar autora vārdu Latvijā zināmas, dzīvo sliktāk nekā varētu reālie latviešu literārās klasikas dzīvie pieminekļi, bet atbalstīt tos, kas grib nodarboties ar savu domu uzlikšanu uz papīra, datora cietā diska  neraugoties uz to, cik šie vārdu izplūdumi ārpus autora apziņas kādam ir vajadzīgi. Tas vairāk izskatās pēc vēlmes  atbalstīt medicīnisku  indikāciju-grafomāniju. Varbūt tad bija jāvēršas pie Veselības Ministrijas pēc atbalsta? Kultūras ministrijai ,no kuras prasa literāti, tomēr uzdevums ir dot kultūras rezultātu arī gatavu darbu veidā. Var atbalstīt procesu, lai rastos konkrēti iecerētie darbi, kuru aizmetņi jau novērtējami.

  Diskusija starp literātu un lasītāju izvēršas absurdi. Lasītājs grib rezultātu-literāru darbu, literāts. lepni paziņo, ka ir vairāku grāmatu autors. Lasītājs „laipni” pajautā, vai ārpus Latvijas kāds lasa šo autoru, kas tiek saukts par vienu no vadošajiem. Atbildē- saraksts. Viss labi. Es gan komentāros nebiju tik bezkaunīgs, bet tagad gribētu pajautāt-cik no ārzemēs izdotajiem, tulkotajiem  darbiem  tur izdoti tikai tāpēc, ka bija mūsu visu jeb Latvijas valsts atbalsts tulkošanai, iespējam, pat izdevniecību tipogrāfiju apmaksai. Zinu ,ka tāda prakse ir. Vai tad nav tā, ka par mūsu jeb valsts naudu izdod autoru šeit, Latvijā , izdod ārzemēs, autors- lepns, ka ļoti populārs. Reāli-viss ir valsts naudas veidots popularitātes burbulis. Ne vienmēr, bet tomēr…

  Literāti grib, lai atbalsta  algu veidā viņu vēlmi būt literātiem. Lasītāji grib lasīt   darbus, un atalgot autorus ar honorāriem, pērkot konkrētās grāmatas. Literāti saka, ka tā viņi nevar iztikt, nodarbojoties tikai ar literāro darbību. Ka ar papildus darbiem arī nevēlas apkrauties, jo tas traucēs literārajai darbībai. Kura, paši atzīst, negarantē rezultātu-literāru darbu.

  Zinot latviešu literatūras vēsturi, un to, ka praktiski no katra pagasta ir nākuši literāti ar vismaz vienu-divām grāmatiņām , un vairāki, man šķiet, ka nav godīgi attiecībā pret literatūru  un lasītāju pakļauties pašreizējām  organizēto literātu vēlmēm. Valstij jāveido romānu, stāstu, lugu konkursi, kuros var piedalīties un konkurēt uz balvu, iespējams, arī atbalstu izdošanai visi cilvēki Latvijā, kas saprot, kas ir literatūra, ir gatavi ar savu artavu bagātināt latviešu literatūras druvu. Konkursiem jābūt garantēti katru gadu. Varbūt pat vairākiem, jo viens konkursa datums katru gadu nestimulē kvalitatīvu darbu. Nevar laba literatūra rasties ‘rīt uz pieciem pēcpusdienā”. Bet gada laikā –gan. Un es kā lasītājs esmu ieinteresēts maksimāli ātri redzēt labāko grāmatu veidā savā plauktā. Atbalstīt gan vajadzētu tikai  tos, kurus pēc tam arī lasīs. Mums, kas esam arī lasītāji, interesē, lai mums būtu ko lasīt. Valsts atbalstam jāmainās- nevis atbalstīt procesu, neskatoties uz rezultātu, bet gan atbalstīt kvalitatīvu rezultātu. Tiem, kas grib saukties rakstnieki, ”būt procesā”, tas var nepatikt. Jādomā-kas ir mērķis-daži desmiti labi paēdušu cilvēku ,kuri grib saukt sevi par rakstniekiem, vai cerīga, uz attīstību un rezultātu vērsta latviešu literatūra.
P.S. TAs, ka redakcija negribēja šo viedokli ir laikam normāli,jo kam gan interesē viedoklis,kurš var traucēt pelnīt naudu ar grafomāniju? Mani tas pamudināja izveidot šo mājas lapu. paldies tiem,kuri man to ieteica un iemācīja!

Komentāri (6)  |  2012-07-09 19:05  |  Skatīts: 4793x         Ieteikt draugiem       TweetMe   
Pēča* - 2013-03-09 15:59
Viedoklis nav tik izstrādāts, lai tam veltītu veselu rakstu. Tas neizceļas uz citu fona ar informētību vai jebko interesantu. Tikpat labi var palasīt vēl komentārus portālos.

Skribents007* - 2013-03-09 17:18
Vienmēr var plašāk, skaidrāk, bet doma , problēma, risinājums ir. Tas gan bija sen, pamudināja izveidot šo lapu. Komnetārus nav loģiski plašāk izplūst.
Tiesa, situācijā nekas nav mainījies. Literātiem vajag naudu, bet lasītāju vajadzības neredz. Tās viņiem nav svarīgas, jo ienākumus nenosaka lasītājs.NAv stimula censties.

Linda* - 2020-02-05 23:23
KĀ SAŅEMU MANU AIZDEVUMU NO ŠĪ LIELĀ UZŅĒMUMA

Sveiki, mani dārgie cilvēki, es esmu Linda Makdonalda, kura šobrīd dzīvo Ostinā Teksasā, ASV. Es šobrīd esmu atraitne ar trim bērniem, un es biju iestrēdzis finansiālā situācijā 2018. gada aprīlī, un man vajadzēja refinansēt un samaksāt rēķinus. Es mēģināju meklēt aizdevumus no dažādām aizdevumu firmām gan privātām, gan korporatīvām, bet nekad ar panākumiem, un vairums banku atteicās no manas kredītvēstes, nepiedodiet tiem upuriem, kuri tur saucas par savas naudas aizdevēju, viņi visi ir krāpnieki, viņi visi vēlas naudu, un jūs no viņiem vairs nedzirdat, viņi to ir izdarījuši divreiz, pirms es tikos ar Deividu Vilsonu, visinteresantākā daļa ir tā, ka mans aizdevums man tika pārskaitīts 74 stundu laikā, tāpēc es ieteiks jums sazināties ar David kungu, ja jūs interesē aizdevuma saņemšana un esat pārliecināts, ka varēsit viņam atmaksāt savlaicīgi, jūs varat sazināties ar viņu pa e-pastu ……… (davidwilsonloancompany4@gmail.com) Nav kredīta pārbaudes, nav mājokļa piedāvātāja ar tikai 2% procentu likmi un labākiem atmaksas plāniem un grafiks, ja jums jāsazinās ar jebkuru firmu, lai saņemtu aizdevumu bez ķīlas, tad šodien sazinieties ar Deividu Vilsonu par jūsu aizdevumu

Viņi piedāvā visu veidu aizdevumu veidus

Īstermiņa aizdevums (5_10 gadi)
Ilgtermiņa aizdevums (20_40)
Mediju termiņa aizdevums (10_20)
Viņi piedāvā aizdevumu, piemēram
Mājokļa aizdevums ............., biznesa aizdevums ........ Parāda aizdevums .......
Studentu aizdevums .........., uzņēmējdarbības uzsākšanas aizdevums
Uzņēmējdarbības aizdevums ......., uzņēmuma aizdevums .............. utt
E-pasts .......... (davidwilsonloancompany4@gmail.com)
Ja runa ir par finanšu krīzi un aizdevumu, tad Dāvida Vilsona aizdevuma finansēšana ir tā īstā vieta, lūdzu, pasakiet tikai, ka es Linda Makdonalda kundze jums vēlu veiksmi ................... ....

Christy Walton* - 2022-06-06 02:38
Sveiki visi!
Es esmu privāts aizdevējs, es piedāvāju aizdevumu 2% apmērā, tas ir likumīgs uzņēmums ar godu un atšķirību, mēs esam gatavi jums palīdzēt jebkurā jūsu finansiālajā problēmā, mēs piedāvājam visa veida aizdevumu, tāpēc, ja jūs interesē šis aizdevuma piedāvājums lūdzu, sazinieties ar mums pa e-pastu: (christywalton355@gmail.com) Norādiet arī tālāk norādīto informāciju, lai mēs varētu nekavējoties turpināt aizdevumu.

Vārds:
Nepieciešamā summa:
Ilgums:
valsts:
Aizdevuma mērķis:
Mēneša ienākumi:
Telefona numurs:
Sazinieties ar mums, norādot iepriekš minēto informāciju pa e-pastu: christywalton355@gmail.com
Ar cieņu jums visiem.

Vacek Jindrich* - 2023-08-06 06:09
Potřebujete půjčku na splacení dluhu nebo zaplacení účtů nebo zahájení nového podnikání? Půjčka na financování vašeho projektu? Nabízíme garantované úvěrové služby v libovolné výši s úrokovou sazbou 2 %. Soukromý investor vám nabízí spolehlivé a výhodné finanční půjčky s garantovaným nízkým úrokem po celou dobu trvání půjčky. Jedná se o přímé zajištění, Rychlé a profesionální jednání je samozřejmostí. Každá žádost je posuzována případ od případu, takže tuto půjčku může získat téměř každý. Více informací získáte na email; vacekjindrich36@gmail.com

Vacek Jindrich* - 2023-08-06 06:10
Potřebujete půjčku na splacení dluhu nebo zaplacení účtů nebo zahájení nového podnikání? Půjčka na financování vašeho projektu? Nabízíme garantované úvěrové služby v libovolné výši s úrokovou sazbou 2 %. Soukromý investor vám nabízí spolehlivé a výhodné finanční půjčky s garantovaným nízkým úrokem po celou dobu trvání půjčky. Jedná se o přímé zajištění, Rychlé a profesionální jednání je samozřejmostí. Každá žádost je posuzována případ od případu, takže tuto půjčku může získat téměř každý. Více informací získáte na email; vacekjindrich36@gmail.com


- Pievienot komentāru:

Vārds:

Komentārs:

Drošības kods:

Atpakaļ