skribents007.1s.lv

 


Medus un citas garšas Brīvo Aktieru apvienībā.


Pēc pirmās speciālkorespodenta informācijas seko otrā. Cerams, būs vēl. Pārlūkojot teātru piedāvājumu, atradu neredzētu spēles vietu un iestudējumu. Ceļš ved uz BrIvo Aktieru apvienību Rīgā, Čaka 67/69. Jau no ieejas –iespaids par nopietnu repertuāra teātri, kas šobrīd ziņo par iecerēm līdz jūnija vidum. Tas ir- līdz sezonas beigām.
...
Komentāri (0)  |  2013-05-17 20:29  |  Skatīts: 6636x         Ieteikt draugiem       TweetMe        Dalīties

Lasīt tālāk.


Amatierteātru 2012.gada labākās izrādes 6.aprīlī Dailē.


Arī radio ziņoja par amatierteātru skates labāko izrāžu finālu uz Dailes teātra Mazās zāles un Kamerzāles skatuvju  dēļiem. Man bija iespēja tās redzēt. Piecas izrādes, kuras rādīja  6.aprīlī. Labāko izrāžu vērošana turpināsies arī 7.aprīlī, bet es vēl nezinu, vai varēšu kādu redzēt. Tādēļ  pastāstīšu par redzēto ,manu viedokli, kā aŗī par dažu varbūt bezkaunīgi noklausītas sarunas fragmentu. Es, protams, cenšos ievērot pieklājību un nenoklausīties svešas sarunas, bet ja kāds runā ar Latvijas teātra leģendu, tad es nevaru ausis sev aizbāzt. Piedodiet!
...
Komentāri (0)  |  2013-04-07 09:18  |  Skatīts: 1559x         Ieteikt draugiem       TweetMe        Dalīties

Lasīt tālāk.


Jakišs un Pupče Rīgas Krievu teātrī. Pirmizrāde 23.03. Redzēju.


Svētku noskaņa teātra ēkā. Pirmizrādes diena –Izraēlas režisors Jevgeņijs Arje iestudējis savas valsts autoru. Ja paskatāmies tuvāk, tad uzveduma radošā vadība ir ar īstu padomju kultūras iizglītību, bet vai nu turpinājusi vai uzzsākusi radošo darbību Iizraēlā. Tātad varam runāt par padomju ebreju mākslinieku-emigrantu interpretāciju ebreju autora Hanoha Levina lugai.

...
Komentāri (0)  |  2013-03-24 08:57  |  Skatīts: 1163x         Ieteikt draugiem       TweetMe        Dalīties

Lasīt tālāk.


Retro. Izrāde klasisko vērtību cienītājiem .


Pēc ilgāka laika biju Rīgā teātrī. Liels notikums man . Tomēr  dienā, kad es to varēju darīt, skatīties teātra izrādi, varēju dabūt biļetes tikai uz Krievu teātra  ”Retro”. Par manu  izvēli viss skaidrs. Uzvedums repertuārā jau labu laiku-kopš 2011.gada 19.februāra. Gada laikā teātra uzvedums var izčākstēt vai arī kļūt stiprs, spēcīgs, lai repertuārā būtu gadiem. Neko nezinot par šo iestudējumu, varēja gadīties, ka aizeju, lai vērotu tā pēdējos elpas vilcienus uz skatuves.
...
Komentāri (0)  |  2013-03-19 15:47  |  Skatīts: 1060x         Ieteikt draugiem       TweetMe        Dalīties

Lasīt tālāk.


Talantīgs… zaglis recidīvists vai tomēr režisors?


Berlīnes kinofestivālā, kura balvas mums ir zināmas kā Kristāla, Sudraba, Zelta lāču figūriņas, šogad piedalījās arī divas Latvijā un par Latvijas naudu tapušas filmas. Viena aktierfilma ar it kā pusaudžu tematiku un animācijas jeb leļļu tehnikā veidota filma. Protams, ne galvenajā konkursā, bet  vienā no desmit –paaudžu jeb Generation  satelītkonkursiem.  Galvenā balva šajā konkursa grupā bija Kristāla lāča figūriņa, kura , diemžēl nenonāca neviena režisora rokās. Kā fotogrāfijās varam redzēt – puķu pušķīši un naudas balva J.Nordam 7500 eiro, savukārt tradīciju bagātai latviešu animācijai jeb leļļiniekiem- žūrijas atzinība režisora Ēvalda Lāča filmai „Eži un lielpilsēta.” Nekāda veida nozīmīgās lāču figūriņas pasniegtas nav. Kaut savulaik N.Skapāna filmai Kristāla lācis tika. Ir uz ko tiekties, lai atkārtotu. Animatoriem.
...
Komentāri (8)  |  2013-02-17 16:26  |  Skatīts: 5783x         Ieteikt draugiem       TweetMe        Dalīties

Lasīt tālāk.


Gada nogale Latvijas Televīzijā- un vai tiešām Blaumaņa šovs?


Sāksim  ar labo. Vecgada vakaru jauki iesāku ar brīvās Latvijas dziesmu koncertu. Jauki. Redzējām, ka ir vēl pasākumu veidotāji, kuri vismaz gadumijas televizoru vērotāju vairumam atbilstošu gaisotni spēj radīt. Starp citu, ja kāds pamanīja, tad tur tukšo skatuvi ar gaismām un to maiņu tā piepildīja! Vienīgi tā mīcīšanās pa matračiem jeb lielajiem spilveniem nebija īsti estētiska visa koncerta kopumu vērtējot. Tiesa, tad jau atceros arī savulaik radio saturiski tapušos Mikrofona koncertus, kuros arī LTV veiksmīgi tiražēja redzamā veidā radio veikumu.
...
Komentāri (0)  |  2013-01-03 15:13  |  Skatīts: 933x         Ieteikt draugiem       TweetMe        Dalīties

Lasīt tālāk.


Sporta filma- visai tautai?


Rakstīt par jaunāko latviešu kultūrā un neaiziet uz jaunāko latviešu lielfilmu, kura tiešām ir domāta mums, skatītājiem kinoteātru krēslos, ir grūti. Tāpēc aizgāju uz Latvijas greznāko kinoteātri "Spledid Palace" jeb veco Rigu. Šķiet, tādam notikumam jāizvēlas greznākā zāle,bet ne mūsdienu betona kluči,kuros pa vidu popkorna graušanai uzmet skatu uz ekrānu.
Datums ir 23.novembris. Dienas vidus. Seansa sākums 15:30. Darba dienas vidus. Šķiet, daudzi it kā filmu vēl nav redzējuši, skatītājiem būtu jābūt. Tomēr pusstundu pirms seansa pa kinoteātra gaiteni klīst viens skatītājs- es. Pusstundas laikā skatītāji sarodas. Ne daudz, bet kādi 40-50 būs. Neesmu regulārs kino apmeklētājs, tāpec nezinu, vai tas ir daudz vai maz.

...
Komentāri (2)  |  2012-11-25 14:32  |  Skatīts: 2145x         Ieteikt draugiem       TweetMe        Dalīties

Lasīt tālāk.


Kino nauda-trača cēlonis?


Kino ļaudis uzcepuši ziņojumu PSKP CK un avīzei „Cīņa". Atvainojos, ne CK ,bet Ministru prezidentam, Valsts prezidentam un vēl rindai amatpersonu. Publicēts „Dienā": http://www.diena.lv/kd/kino/kino-nozares-parstavji-saeima-tiesi-atbalsta-atsevisku-filmu-projektu-attistibu-un-atseviskus-komers-13978602?cp=2#comments

...
Komentāri (0)  |  2012-11-16 21:00  |  Skatīts: 1283x         Ieteikt draugiem       TweetMe        Dalīties

Lasīt tālāk.


Informācija 'teātru režisoriem.Lugas ir dabūjamas!Labots!


Kā man  ir teikuši, tad pēdējos gados Dainis Grīnvalds ar latviešu dramaturgu lugu vākumu ir mētāts kā veca nauda pa Rīgas vietām. Tagad- pašreizējā,kur var  redzēt, lasīt, dabūt iestudēšanai latviešu un cittautu dramaturgu darbus. Paziņojums pārpublicēts pēc tam, kad pazīstams amatierteātru režisors atkal meklēja lugu krājuma pašreizējo atrašanās vietu.Tagad jau ar Daiņa pēcteča Jāņa Jurkāna vārdu kā konsultantu. LAi Jānim izdodas tikpat labi kā Dainim izdevās!

...
Komentāri (2)  |  2012-11-08 10:29  |  Skatīts: 4938x         Ieteikt draugiem       TweetMe        Dalīties

Lasīt tālāk.


Ēnu spēles televīzijā.


Retas ir tās reizes, kad skatos televizoru, tomēr jaunāko oriģinālo latviešu teleseriālu nepamanīt nedrīkst. Detektīvs. Pats par sevi šis seriālu veids ir grūts, jo skatītāju vēlmes ir tik dažādas!

  Vienam vajag daudz līķu, otram  varonīgu un visvarošu pozitīvo galveno varoni,

...
Komentāri (4)  |  2012-10-01 15:12  |  Skatīts: 2437x         Ieteikt draugiem       TweetMe        Dalīties

Lasīt tālāk.Lapa | [1] 2 |