skribents007.1s.lv

 


“Mūsu stiprās dzimtas” manuskriptu konkurss 2013.


Apgāds “Jumava” sadarbībā ar Latvijas Pašvaldību savienību izsludina manuskriptu konkursu “Mūsu stiprās dzimtas”.

Mūsu tautas vēsture un tās kultūrmantojums ir mūsu tautas pašapziņa, tā apzināšana un saglabāšana ir ļoti svarīgs uzdevums. Apgāds “Jumava” sadarbībā ar Latvijas Pašvaldību savienību izsludina šo konkursu, lai mūsu tautas vēsture, mūsu vecvecāku un vecāku stāsti tiktu saglabāti nākošām paaudzēm. Latvijas Pašvaldību savienība, kas aktīvi sadarbojas ar Latvijas pašvaldībām, izsūta šo konkursa pieteikumu aicinājumu, cerot uz Latvijas pašvaldību, domju, novadu domju, kultūras iestāžu un bibliotēku līdzdarbību, informējot interesentus par šo konkursu.

...
Komentāri (0)  |  2013-09-19 13:27  |  Skatīts: 1724x         Ieteikt draugiem       TweetMe        Dalīties

Lasīt tālāk.


Manas vēlmes jaunajai Operas valdei.


Pasakā minētais operas ļaunais spoks vēl gan mēģina lidot ap ministru kabinetu un Melngalvju namu, šaušalīgi gaudodams, bet izskatās, ka mums tīkamais latviskais operas spociņš jau ir iedzīvojies mūsu operā.
Tādēļ, atceroties senākas un jaunākas atmiņas par muzikālo izrāžu vēsturi Latvijā, izteikšu savas domas par to, kādai vajadzētu  būt Operai nākotnē.
...
Komentāri (0)  |  2013-09-12 13:53  |  Skatīts: 1244x         Ieteikt draugiem       TweetMe        Dalīties

Lasīt tālāk.


Pasaka par operas spoku.


  Vēl latvju zemē viss bija kluss, nedēļas nogalē tauta atpūtās, garāmejot Rīgas centrā paskatījās uz namu, kurā mājojot spoks. Īsts, pavisam īsts operas spoks. Mūsu operas spoks. Augumā paliels, savulaik, kad bija dzīvs kultūrā, dēvēts par latvju dižāko, nē- garāko aktieri. Tā zilā spoka migla tinās, tinās ap viņu, līdz, skat! Par spoku pārvērties un operas baltajā namā iemitis. Ne īsti redzēts, ne neredzēts, jo nostāsti vēsta, ka mājvieta spokam esot operas direktora kabinets, bet no turienes jau spokam viegli aizplīvot prom. Arī uz tālām un siltām zemēm. Tā visi mierīgi un saticīgi dzīvoja, līdz ļaudis pēkšņi pamanīja, ka operai kā katrai sevi cienošai operai ir savs operas spoks, bet nav –operas direktora!
...
Komentāri (0)  |  2013-09-10 12:40  |  Skatīts: 1754x         Ieteikt draugiem       TweetMe        Dalīties

Lasīt tālāk.


Leļļu teātris izsludina lugu konkursu! Līdz 28.februārim.


Latvijas Leļļu teātris izsludina pilna apjoma lugu konkursu „Kā Brālītis Trusītis uzvarēja Lauvu”. Tā mērķis – veicināt Latvijas bērnu dramaturģijas attīstību un rosināt jaunu darbu tapšanu šajā žanrā, vienlaikus paredzot to reālu iestudēšanu uz Leļļu teātra skatuves.
...
Komentāri (0)  |  2013-09-03 22:24  |  Skatīts: 1306x         Ieteikt draugiem       TweetMe        Dalīties

Lasīt tālāk.


«Kultūras Dienas un Izklaides» LASĪTAVA


Lai veicinātu literārās jaunrades procesu Latvijā, izdevums «Kultūras Diena un Izklaide» (KDi) sāk regulāru literāro tekstu publikāciju sēriju gada garumā LASĪTAVA, kurā savus oriģināldarbus aicināti iesūtīt ne tikai debitanti.
Publikāciju sērijā LASĪTAVA KDi aicina autorus iesūtīt iepriekš nepublicētus oriģināldarbus – prozu (stāstus, esejas, dokumentālo prozu) un dzejas kopas, no kuriem labākie darbi divas reizes mēnesī tiks publicēti laikrakstā KDi. Publicēšanai darbus izraudzīsies eksperti – Inese Zandere un Aivars Eipurs.
...
Komentāri (0)  |  2013-08-21 22:29  |  Skatīts: 2030x         Ieteikt draugiem       TweetMe        Dalīties

Lasīt tālāk.


„Radošo” mākslinieciskā demagoģija „neradošo” virzienā.


 
„Latvijas Avīze” vienu no saviem kārtējiem kultūras rakstiem veltījusi radošo atalgojumam, atsevišķu radošo jomu pārstāvju gaudu tekstiem. Pats raksts šeit:
...
Komentāri (0)  |  2013-08-10 16:07  |  Skatīts: 2544x         Ieteikt draugiem       TweetMe        Dalīties

Lasīt tālāk.


„Latvju Tekstu” poēmu konkurss. Līdz 2014.gada 1.jūlijam.


Lai padarītu daudzveidīgāku Latvijas literatūras ainu un aktualizētu poēmas žanru mūsdienu dzejā, žurnāla Latvju Teksti redakcija izsludina poēmu konkursu.
...
Komentāri (0)  |  2013-07-17 14:34  |  Skatīts: 2047x         Ieteikt draugiem       TweetMe        Dalīties

Lasīt tālāk.


Režisora Hermaņa no pateicīgās tautas saņemtais.


Amizanti, bet šoreiz atkal –par naudu. Naudu, ko mēs visi maksājam daļas slavētajam, citu- ne pārāk slavētajam Jaunā Rīgas teātra mākslinieciskajam vadītājam Alvim Hermanim. Salīdzinot ar citiem algu saņēmējiem, tās summas varbūt nav nemaz tik lielas: 2005.gadā-44000 latu,  2006.gadā- 68000 latu,  2007.gadā- vairāk kā 110 tūkstoši latu.

...
Komentāri (0)  |  2013-07-02 21:16  |  Skatīts: 1272x         Ieteikt draugiem       TweetMe        Dalīties

Lasīt tālāk.


Lugu konkurss.Līdz31.oktobrim! Bērnu un jauniešu auditorijai.


Latvijas Teātra darbinieku savienība un Latvijas Dramaturgu ģilde izsludina lugu konkursu, kurā dramaturgi tiek aicināti radīt lugas, kas paredzētas bērnu un jauniešu auditorijai.

Trīs labāko lugu autori iegūs naudas balvas lugas iestudēšanai kādā no Latvijas teātriem. Savukārt iestudētās izrādes plānots iekļaut teātru repertuāros, kā arī Baltijas Teātra festivāls SKATS 2014 programmā.

Konkurss norisināsies no 19. jūnija līdz 31. oktobrim, tas tiek finansēts no VKKF mērķprogrammas „Nacionālās identitātes veicināšana” un tā mērķis ir veicināt jaunu, kvalitatīvu bērnu un  jauniešu izrāžu tapšanu Latvijas teātros. 

...
Komentāri (5)  |  2013-06-20 15:39  |  Skatīts: 3961x         Ieteikt draugiem       TweetMe        Dalīties

Lasīt tālāk.


Stāsta Dramaturgu teātra ļaudis.


Pēc izrādes 'Erīda " apraksta  ar mani sazinājās teātra ļaudis. Radās iespēja izveidot nelielu aprakstu par teātra radošo darbību. To izmantoju. Šobrīd teātrī gandrīz viena pēc otras notiek  iestudējuma "Telefonu grāmata" izrādes. Tās redzamas kolektīva draugiem un radiem. Cerams, ka pēc tam izrāde būs repertuārā, redzēs visi, kam patīk Dramaturgu teātra iestudējumi. Lasiet - tā domā un dzīvo teātŗi espšie. Tie, kas strādā skatītājam. Gan redzami uz skatuves, gan neredzami nodrošinot izrāžu tapšanu, teātra darbību. 
...
Komentāri (2)  |  2013-06-16 13:52  |  Skatīts: 3127x         Ieteikt draugiem       TweetMe        Dalīties

Lasīt tālāk.