skribents007.1s.lv

 


PLAYBOY & DIENAS GRĀMATA literārā stāsta konkurss.Līdz 1.aprīlim!


Viena no Playboy lielākajām vērtībām ir pasaulslavenu rakstnieku stāsti, kas ar oriģinālām ilustrācijām regulāri tiek publicēti žurnālā. Džons Apdaiks, Kurts Vonnegūts, Čaks Palanjuks ir autori, kuru darbus, pat pirmpublicējumus, var lasīt Playboy lappusēs. Taču ne mazāk Playboy lasītājus interesē arī latviešu rakstnieku darbi. Savukārt Dienas Grāmata šajā projektā iesaistās, lai kopīgi ar Playboy radītu aktīvu platformu literārās jaunrades veicināšanai.
...
Komentāri (0)  |  2013-01-13 10:38  |  Skatīts: 1315x         Ieteikt draugiem       TweetMe        Dalīties

Lasīt tālāk.


Lugu konkurss “36 stundas”.Līdz 31.janvārim!


Biedrība DARBNĪCAS, sadarbībā ar Dirty Deal Teatro un Latvijas Republikas Kultūras ministrijas atbalstu, izsludina un rīko Praktiskās teātra tekstu izstrādes darbnīcu lugu konkursu “36 stundas” ar mērķi veicināt Latvijas dramaturģijas attīstību, stimulēt jaunu darbu tapšanu, attīstot jaunu radošo sadarbības platformu iespējas.
...
Komentāri (0)  |  2013-01-13 10:34  |  Skatīts: 1849x         Ieteikt draugiem       TweetMe        Dalīties

Lasīt tālāk.


Izsludināts Lata romānu konkurss! Līdz 10.martam.Piedalieties!


Izdevniecība "Lauku Avīze" izsludina kārtējo
LATA romāna konkursu.
Konkursa noteikumi:
konkursā var piedalīties ikviens, kurš uzrakstījis oriģinālromānu latviešu valodā un līdz šim to nav publicējis.
Iesniegtajiem darbiem jābūt ar raitu sižetu, piemērotiem drukāšanai turpinājumos. ...
Komentāri (5)  |  2013-01-08 19:25  |  Skatīts: 3700x         Ieteikt draugiem       TweetMe        Dalīties

Lasīt tālāk.


Gada nogale Latvijas Televīzijā- un vai tiešām Blaumaņa šovs?


Sāksim  ar labo. Vecgada vakaru jauki iesāku ar brīvās Latvijas dziesmu koncertu. Jauki. Redzējām, ka ir vēl pasākumu veidotāji, kuri vismaz gadumijas televizoru vērotāju vairumam atbilstošu gaisotni spēj radīt. Starp citu, ja kāds pamanīja, tad tur tukšo skatuvi ar gaismām un to maiņu tā piepildīja! Vienīgi tā mīcīšanās pa matračiem jeb lielajiem spilveniem nebija īsti estētiska visa koncerta kopumu vērtējot. Tiesa, tad jau atceros arī savulaik radio saturiski tapušos Mikrofona koncertus, kuros arī LTV veiksmīgi tiražēja redzamā veidā radio veikumu.
...
Komentāri (0)  |  2013-01-03 15:13  |  Skatīts: 1054x         Ieteikt draugiem       TweetMe        Dalīties

Lasīt tālāk.


Latvijas skolēnu un skolas vecuma jauniešu literāro darbu konkurss. Labota info! Līdz 25.martam.


Latvijas skolēnu un skolas vecuma jauniešu literāro darbu konkurss

izsludina Latvijas vecāko klašu skolēnu un skolas vecuma jauniešu (no 14 līdz 19 gadiem) literāro darbu konkursu. Konkursam var iesniegt literārus darbus visos žanros (dzeja, proza, drāma). Latvijas Rakstnieku savienība, sadarbībā ar Vidzemes Kultūras un mākslas biedrību „Haritas” Konkursā var piedalīties arī Latvijas mazākumtautību skolu audzēkņi ar darbiem savā dzimtajā valodā.
...
Komentāri (0)  |  2012-12-21 08:55  |  Skatīts: 1225x         Ieteikt draugiem       TweetMe        Dalīties

Lasīt tālāk.


Sporta filma- visai tautai?


Rakstīt par jaunāko latviešu kultūrā un neaiziet uz jaunāko latviešu lielfilmu, kura tiešām ir domāta mums, skatītājiem kinoteātru krēslos, ir grūti. Tāpēc aizgāju uz Latvijas greznāko kinoteātri "Spledid Palace" jeb veco Rigu. Šķiet, tādam notikumam jāizvēlas greznākā zāle,bet ne mūsdienu betona kluči,kuros pa vidu popkorna graušanai uzmet skatu uz ekrānu.
Datums ir 23.novembris. Dienas vidus. Seansa sākums 15:30. Darba dienas vidus. Šķiet, daudzi it kā filmu vēl nav redzējuši, skatītājiem būtu jābūt. Tomēr pusstundu pirms seansa pa kinoteātra gaiteni klīst viens skatītājs- es. Pusstundas laikā skatītāji sarodas. Ne daudz, bet kādi 40-50 būs. Neesmu regulārs kino apmeklētājs, tāpec nezinu, vai tas ir daudz vai maz.

...
Komentāri (2)  |  2012-11-25 14:32  |  Skatīts: 2421x         Ieteikt draugiem       TweetMe        Dalīties

Lasīt tālāk.


Kino nauda-trača cēlonis?


Kino ļaudis uzcepuši ziņojumu PSKP CK un avīzei „Cīņa". Atvainojos, ne CK ,bet Ministru prezidentam, Valsts prezidentam un vēl rindai amatpersonu. Publicēts „Dienā": https://www.diena.lv/kd/kino/kino-nozares-parstavji-saeima-tiesi-atbalsta-atsevisku-filmu-projektu-attistibu-un-atseviskus-komers-13978602?cp=2#comments

...
Komentāri (0)  |  2012-11-16 21:00  |  Skatīts: 1445x         Ieteikt draugiem       TweetMe        Dalīties

Lasīt tālāk.


Pa Veidenbauma pēdām… Skribents007 mūsdienu tekstos.


Bija E.Veidenbaumam tādas, rīmju kalējiem ne ļoti glaimojošas rindas :
„Mums, latviešiem, dzejnieku milzīgs bars,
No tiesas tiem dodam šo vārdu..."
Tagad , šodien dzejotāju arī ļoti daudz, iespēju savu padarīto publiskot- milzums. Pavisam cits- vai kādam tās saražotās dzejas rīmes ir vajadzīgas? Tādu īsti populāru dzejas autoru vairs nav. Pat rakstošajiem senāk populārajiem teksti nav tik interesanti, lai sajūsminātos par autoru jaunāko veikumu. Mūsdienu literatūrā dzejas virsotņu īsti nav. Ir ļoti kvalitatīvā un pārējā, pie kuras pieder arī valsts atbalstītie izdevumi un autori.

...
Komentāri (0)  |  2012-11-14 09:59  |  Skatīts: 3981x         Ieteikt draugiem       TweetMe        Dalīties

Lasīt tālāk.


Vēlreiz par Edvīnu Jansonu.Video!


Šoreiz, pēc mazas manas pamācīšanas, šajā mājās lapā pirmoreiz video. Uzskatu, ka būtībā dzeju vislabāk vienkārši lasīt vai  klausīties. Arī autora izpildījumā. Tādēļ ilgi nerunāšu, bet pateikšu, ka ar Edvīna Jansona personīgu atļauju un arī video autora Rolanda Geslera atļauju publiskojam video no jaukā un tiešām dzejiskā 4. dzeju grāmatas "Sirds nebeigs mīlēt" prrezentācijas pasākuma Ozolniekos šogad ,28.aprīlī.. 2. decembrī- pasākums klātienē ar autoru Rīgā. Ja esiet ieintriģēti, gribat līdzīgu Edvīna Jansona  daiļrades pasākumu ne tikai video skatīt  un atrast sevī mudinājumu ierasties nākošajos Edvīna Jansona literārajos pasākumos, tāda iespēja mums būs.

...
Komentāri (1)  |  2012-11-14 08:33  |  Skatīts: 1593x         Ieteikt draugiem       TweetMe        Dalīties

Lasīt tālāk.


Jauno un iesācēju autoru literāro darbu konkurss.Līdz 23. vai 26.novembrim!


Zinot manu attieksmi pret esošo valsts stutēto autoru varēšanu, popularizēju vēl vienu literāru darbu konkursu. Šoreiz -pieaugušajiem! To gan organizē pie varas naudas esošie literāti,bet grēks būtu kādiem nepamēģināt savus spēkus. Cik tad to iespēju vairs ir palicis?

Jauno un iesācēju autoru literāro darbu konkurss

Visu vecumu iesācēji autori, kuri raksta dzeju, prozu vai dramaturģiju un vēlas pilnveidoties šajā virzienā, tiek aicināti piedalīties Latvijas Rakstnieku savienības un Literārās izglītības un jaunrades atbalsta centra rīkotajā un Kultūras ministrijas atbalstītajā Jauno un iesācēju autoru literāro darbu konkursā.

...
Komentāri (0)  |  2012-11-13 11:25  |  Skatīts: 1091x         Ieteikt draugiem       TweetMe        Dalīties

Lasīt tālāk.