skribents007.1s.lv

 


Amatierteātru 2012.gada labākās izrādes 6.aprīlī Dailē.


Arī radio ziņoja par amatierteātru skates labāko izrāžu finālu uz Dailes teātra Mazās zāles un Kamerzāles skatuvju  dēļiem. Man bija iespēja tās redzēt. Piecas izrādes, kuras rādīja  6.aprīlī. Labāko izrāžu vērošana turpināsies arī 7.aprīlī, bet es vēl nezinu, vai varēšu kādu redzēt. Tādēļ  pastāstīšu par redzēto ,manu viedokli, kā aŗī par dažu varbūt bezkaunīgi noklausītas sarunas fragmentu. Es, protams, cenšos ievērot pieklājību un nenoklausīties svešas sarunas, bet ja kāds runā ar Latvijas teātra leģendu, tad es nevaru ausis sev aizbāzt. Piedodiet!
...
Komentāri (0)  |  2013-04-07 09:18  |  Skatīts: 1734x         Ieteikt draugiem       TweetMe        Dalīties

Lasīt tālāk.


AKKA-LAA histērijā- valsts paskatīsies, kā šie iekasē.


AKKA-LAA histērijā- valsts paskatīsies, kā šie iekasē. Un arī sadala. Histērijai ir pamats. Savulaik ar politiķu un draugu atbalstu sāktais politbizness jeb sabiedrības slaukšana padomju varas ieredzētajai Mārai Zālītei un Co var apsīkt, jo skaidrs , ka autoriem atdodot viņiem pienākošos, pašiem AKKA-LAA darboņiem par ‘darbu” paliks mazāk.
...
Komentāri (0)  |  2013-03-30 20:48  |  Skatīts: 1531x         Ieteikt draugiem       TweetMe        Dalīties

Lasīt tālāk.


„10 minūšu slavas”2012/2013- pēdējais pirms fināla.


Skribents007 ir bezkaunīgs. Neaizgāja paziņa pēc ilgiem gadiem kopā ar mani uz Krievu teātra pirmizrādi, tad nu es viņam kā kustīgākam pieprasīju kompensāciju. Apskatu par 27.marta „10 minūšu slavas” pasākumu. Iznācis ir tā, ka paziņa ir liels zaudētājs, jo neaizgāja ar mani uz Krievu teātri, bet es zaudēju- jo nebiju DDT telpās lugu fragmentu lasījumu pasākumā. Kā ir, tā ir. Paziņas apskats jeb mana pirmā speciālkorespondenta ziņojums no notikumu vietas. Aicinu arī citus nepiespiestus un, necerot uz honorāru, sūtīt savu redzējumu.
...
Komentāri (0)  |  2013-03-28 17:54  |  Skatīts: 2431x         Ieteikt draugiem       TweetMe        Dalīties

Lasīt tālāk.


Skolēnu radošo darbu konkurss “Daugava – likteņa un kultūras upe” .Sēlijā dzīvojošajiem!


Skolēnu radošo darbu konkurss “Daugava – likteņa un kultūras upe” NOLIKUMS
1. Konkursa rīkotājs – Jēkabpils Latviešu biedrība sadarībā ar Jēkabpils Kultūras pārvaldi, Jēkabpils pilsētas bibliotēku un Izglītības nodaļu.

...
Komentāri (0)  |  2013-03-26 15:38  |  Skatīts: 1912x         Ieteikt draugiem       TweetMe        Dalīties

Lasīt tālāk.


Dramaturģijas pamatu īsais kurss


2013. gada 9. aprīlī DARBNĪCĀS sāksies kārtējais „Dramaturģijas pamatu īsais kurss”.

Šī gada pirmais kurss veidots, pamatojoties uz iepriekšējo grupu pieredzi un vēlmēm – līdzās teorētisko zināšanu apguvei klausītāji analizēs jau esošus dramaturģijas tekstus, izrādes un filmas, bet tiem, kas vēlēsies spert pirmos soļus paša veidota materiāla izstrādē, šāda iespēja tiks nodrošināta īpaši - praktiskā darba vadītājs Jānis Balodis. Pēc intensīva divu mēnešu apmācību procesa klausītājiem jāspēj apjaust savas nākamās lugas vai kinoscenārija aprises, kā arī jātiek skaidrībā par tehniskajiem līdzekļiem sava talanta izpaušanai.

...
Komentāri (0)  |  2013-03-26 07:21  |  Skatīts: 2435x         Ieteikt draugiem       TweetMe        Dalīties

Lasīt tālāk.


Jakišs un Pupče Rīgas Krievu teātrī. Pirmizrāde 23.03. Redzēju.


Svētku noskaņa teātra ēkā. Pirmizrādes diena –Izraēlas režisors Jevgeņijs Arje iestudējis savas valsts autoru. Ja paskatāmies tuvāk, tad uzveduma radošā vadība ir ar īstu padomju kultūras iizglītību, bet vai nu turpinājusi vai uzzsākusi radošo darbību Iizraēlā. Tātad varam runāt par padomju ebreju mākslinieku-emigrantu interpretāciju ebreju autora Hanoha Levina lugai.

...
Komentāri (0)  |  2013-03-24 08:57  |  Skatīts: 1319x         Ieteikt draugiem       TweetMe        Dalīties

Lasīt tālāk.


Retro. Izrāde klasisko vērtību cienītājiem .


Pēc ilgāka laika biju Rīgā teātrī. Liels notikums man . Tomēr  dienā, kad es to varēju darīt, skatīties teātra izrādi, varēju dabūt biļetes tikai uz Krievu teātra  ”Retro”. Par manu  izvēli viss skaidrs. Uzvedums repertuārā jau labu laiku-kopš 2011.gada 19.februāra. Gada laikā teātra uzvedums var izčākstēt vai arī kļūt stiprs, spēcīgs, lai repertuārā būtu gadiem. Neko nezinot par šo iestudējumu, varēja gadīties, ka aizeju, lai vērotu tā pēdējos elpas vilcienus uz skatuves.
...
Komentāri (0)  |  2013-03-19 15:47  |  Skatīts: 1219x         Ieteikt draugiem       TweetMe        Dalīties

Lasīt tālāk.


Konkurss par himnu Kandavai. Literāri-muzikāls!


Lai popularizētu Kandavas novadu, Kultūras pārvalde sadarbībā ar Kandavas novada domi rīko konkursu par Kandavas himnu. No 15. janvāra līdz 15. aprīlim ikviens var piedalīties konkursā, iesniedzot dziesmas demo versiju, tekstu un notis ar vārdiem Kandavas kultūras namā. ...
Komentāri (0)  |  2013-03-13 19:34  |  Skatīts: 1701x         Ieteikt draugiem       TweetMe        Dalīties

Lasīt tālāk.


Vai jaunieši spēj saskatīt kopīgo un atšķirīgo Latvijā un Eiropā? Konkurss!


Valsts izglītības attīstības aģentūra (VIAA) aicina bērnus un jauniešus piedalīties radošo darbu konkursā „Eiropa skolā” un caur literārajiem un vizuālajiem darbiem atklāt kopīgo un atšķirīgo Eiropā un Latvijā. Labāko darbu autori balvā saņems braucienu uz starptautisku vasaras nometni vai iespēju apmeklēt aktīvās atpūtas centru.

...
Komentāri (0)  |  2013-03-13 19:13  |  Skatīts: 1206x         Ieteikt draugiem       TweetMe        Dalīties

Lasīt tālāk.


Rēzeknes Augstskola izsludina literāro darbu konkursu


Rēzeknes Augstskola (RA) par godu augstskolas 20 gadu jubilejai rīko literāro darbu konkursu, kurā aicināti piedalīties RA esošie un bijušie studenti. 

...
Komentāri (0)  |  2013-03-13 19:03  |  Skatīts: 2505x         Ieteikt draugiem       TweetMe        Dalīties

Lasīt tālāk.