skribents007.1s.lv

 


Konkurss bērniem un jauniešiem "Doma izgaismo vārdu."


Valkas novada literārā apvienība sadarbībā ar Latvijas Bērnu fondu un Valkas novada domi izsludina literāro konkursu bērniem un jauniešiem
„Doma izgaismo vārdu“.

 

Nolikums.

Konkursa mērķis:

Radīt bērniem un jauniešiem dziļāku interesi par Latvijas literātiem un literatūru;

Atklāt jaunus talantus;

...
Komentāri (0)  |  2014-05-15 20:54  |  Skatīts: 1672x         Ieteikt draugiem       TweetMe        Dalīties

Lasīt tālāk.


Izsludināts konkurss MATRIS LINGUA.


Visu vecumu iesācēji autori, kas dzīvo Latvijā un raksta dzeju, prozu vai dramaturģiju savā dzimtajā valodā (krievu, baltkrievu, poļu u.c.), kā arī vēlas attīstīt un pilnveidot savu meistarību, tiek aicināti piedalīties Latvijas Rakstnieku savienības un Literārās izglītības un jaunrades atbalsta centra rīkotajā un LR Kultūras ministrijas atbalstītajā kokursā MATRIS LINGUA.

...
Komentāri (0)  |  2014-04-29 16:57  |  Skatīts: 1442x         Ieteikt draugiem       TweetMe        Dalīties

Lasīt tālāk.


Divas dienas Dailē ar amatierteātru labāko!


.„2013.gada izrādes”  fināla 1.diena Dailes teātrī.
 Šogad, tāpat kā pagājšgad, Latvijas amatierteātru labākās izrādes 12. un 13. aprīlī redzamas Dailes teātra mazajā un kamerzālē . Tiesa, ar vienu izņēmumu, Balvu Tautas teātra H. Vuollijoki „Jaunā saimniece” jau 9.aprīlī kā fināla izrāde tika rādīta Balvos. Kāpēc – nezinu, bet žēl.
...
Komentāri (1)  |  2014-04-14 23:16  |  Skatīts: 1937x         Ieteikt draugiem       TweetMe        Dalīties

Lasīt tālāk.


Latvijas skolēnu un skolas vecuma jauniešu literāro darbu konkurss .


Latvijas Rakstnieku savienības kultūrizglītības programma „Literārā Akadēmija” izsludina Latvijas skolēnu un skolas vecuma jauniešu (līdz 21 gadam) literāro darbu konkursu. Konkursam var iesniegt literārus darbus visos žanros (dzeja, proza, drāma). Konkursa patrons ir eksprezidents Guntis Ulmanis.
...
Komentāri (1)  |  2014-04-03 20:51  |  Skatīts: 4097x         Ieteikt draugiem       TweetMe        Dalīties

Lasīt tālāk.


KNAB izsludina radošo darbu konkursu skolēniem un jauniešiem. Audio formātā!


Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojs (KNAB) aicina ikvienu skolēnu vai studentu piedalīties korupcijas novēršanas tēmai veltītajā audio formāta radošo darbu konkursā un paust savu aicinājumu vērsties pret korupciju, būt krietniem un godprātīgiem.
Radošo darbu konkursā aicinām piedalīties skolēnus (5. līdz 9.klase un 10. līdz 12.klase) un arodskolu, profesionālo vidusskolu audzēkņus, augstskolu un koledžu studentus.
...
Komentāri (0)  |  2014-04-02 21:43  |  Skatīts: 1889x         Ieteikt draugiem       TweetMe        Dalīties

Lasīt tālāk.


Latvijas Radošo savienību paziņojums.


Latvijas Radošo savienību paziņojums.

  Mēs saprotam, ka 1.aprīlis nav īstā diena nopietniem paziņojumiem. Tomēr rīt jau var būt par vēlu. Esošā politiskā situācija valstī, Eiropā un pasaulē liek mums spert šo soli.
...
Komentāri (0)  |  2014-04-01 16:16  |  Skatīts: 1288x         Ieteikt draugiem       TweetMe        Dalīties

Lasīt tālāk.


"Latvju tekstu" pietuvinātajiem literārs konkurss ar manu komentāru par nolikumu.


Nacionālās rakstniecības atbalsta fonds sadarbībā ar Latvijas Rakstnieku savienību izsludinājis konkursu prozas un dzejas grāmatu manuskriptu pabeigšanai. Konkursa stipendiju fondu veido privāti un uzņēmumu ziedojumi. Nacionālās rakstniecības atbalsta fonds tika dibināts 2012. gada 13. septembrī. Tā valdē darbojas Knuts Skujenieks, Edvīns Raups un Liāna Langa. Fonda patrons ir Valsts prezidents Andris Bērziņš.

...
Komentāri (0)  |  2014-03-31 14:51  |  Skatīts: 1426x         Ieteikt draugiem       TweetMe        Dalīties

Lasīt tālāk.


Atkal „Dramaturģijas pamatu īsais kurss”. 10.maijs-29.jūnijs


2014. gada 10. aprīlī DARBNĪCĀS sāksies kārtējais „Dramaturģijas pamatu īsais kurss”.

Kurss veidots, pamatojoties uz iepriekšējo grupu pieredzi un vēlmēm – līdzās teorētisko zināšanu apguvei klausītāji analizēs jau esošus dramaturģijas tekstus, izrādes un filmas, bet līdzās tam notiek arī praktiskās radošās rakstīšanas nodarbības. Pēc intensīva divu mēnešu apmācību procesa klausītājiem jāspēj apjaust savas nākamās lugas vai kinoscenārija aprises, kā arī jātiek skaidrībā par tehniskajiem līdzekļiem sava talanta izpaušanai. Tomēr ikviens klausītājs noteikti kļūs par kvalificētāku teātra un kino skatītāju.

...
Komentāri (0)  |  2014-03-27 21:46  |  Skatīts: 4617x         Ieteikt draugiem       TweetMe        Dalīties

Lasīt tālāk.


Literāru leģendu konkurss "Šekspīrs bija latvietis". Līdz 20.aprīlim!


Interneta žurnāls "Satori.lv" sadarbībā ar Britu padomi Latvijā un "NORVIK" banku Viljama Šekspīra 450. jubilejas gada ietvaros izsludina literāru leģendu konkursu "Šekspīrs bija latvietis".
Ar leģendu, mītu, konspirāciju teoriju, anekdošu, tautas pasaku, reliģisku vai antireliģisku sacerējumu, vēstures hroniku, dažādu valstu kriminālpolicijas un izlūkdienestu apkopotās informācijas palīdzību pierādot pasaulslavenā autora saistību ar Latviju, būs iespējams iegūt vērtīgas balvas.
...
Komentāri (0)  |  2014-03-13 20:33  |  Skatīts: 1084x         Ieteikt draugiem       TweetMe        Dalīties

Lasīt tālāk.


Viesizrādes. Nebūs, būs, protesti izrāžu laikā.


Šobrīd teatrālā sabiedrība strīdas par to, kā reaģēt uz notikumiem Ukrainā, braucot vai nebraucot viesizrādēs uz Krieviju.
Daži savu viedokli jau pateikuši. Jaunais Rīgas teātris nebrauks. Tas ļoti saprotams, jo  Hermanis no valsts saņem milzu summas personīgi. Gan pie varas esošajiem, gan Hermanim izdevīgi. Varas turētājiem nav tādi skaļi soļi jāsper protestos, pietiek ar Hermaņa bravūru. Hermanis ar šo rīcību apliecina uzticību mūsu pie varas esošajiem. Teātris, tā vajadzības? Nedomāju, ka kāds par tām domā. Izrāžu līmenis JRT strauji krītas. Izskatās, ka Šapiro aura ietekmē. Brīdī, kad tagadējais vadītājs Hermanis peļņas nolūkos intensīvi dodas režisēt pa naudīgajām zemēm, teātrī viss sāk apstāties. Iespējams, ka Hermanis izrēķināja- ar esošo repertuāru un varēšanu JRT viesizrādes Krievijā nebūs teatrāls notikums. Tātad- labāk, lai kaimiņvalstī dzīvo ar pārliecību par dižo JRT varēšanu nekā viļas redzot vidējo vai zem vidējā Maskavas teātru līmeni.
...
Komentāri (1)  |  2014-03-08 09:58  |  Skatīts: 1417x         Ieteikt draugiem       TweetMe        Dalīties

Lasīt tālāk.